Moc prosím o pomoc s rychlou obnovou trávníku



novotnj - (3) - 166.162 (?) 
17.5.2013 14:14, zobrazeno: 5960x

Zdravím všechny, potřebuji pomoct s obrovským problémem.

Šel jsem koupit bofix, ale neměli. Tak mi prodali Dominator, já to přečetl, ale nepochopil vše o loukách správně a postříkal celou zahradu a předzahradu.

Teď potřebuji poradit nějakou rychlou obnovu trávníku. Zahrada začíná být jako sahara. Za 14 dní oslava narozenin na zahradě a další problém co je, že po zahradě běhá labrador.

Moc, moc prosím nějaké rychlé a účinné řešení.

zahrada (Sahara)
zahrada (Sahara)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.198 (?), 17.5.2013 14:36

Položit travní koberec a vynadat prodejci, že Vám prodal špatný herbicid.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 17.5.2013 15:06

Tak předně naučit se číst wink. Tomu trávníku už pomoci není, počkat až uschne, strhnout drny, poorat nebo porýt a začít znovu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.64 (?), 17.5.2013 19:39
no to je strasny. krome strzeni travniku a polozeni noveho se jeste modlit, aby to prezily ty keriky... to je teda drahy omyl...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 17.5.2013 21:51

No, jehličnany to, zdá se, přežijí. Glyfosát lze plošně aplikovat do jehličnanů ve školce na podzim, po vyzrání. Ne do modřínu! Tak jste je snad s trávníkem nenepajcoval moc. Já bych už ten trávník zničil glyfosátem úplně, nechal pořádně zetlít, vyhrabat, nakypřit povrch a zasít. Nerýt zbytečně, je to práce navíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.228 (?), 17.5.2013 21:53

Snad si z toho odnesete vy i ostatní aspoň ponaučení, abyste si nelili po zahradě bez rozmyslu kdejakou chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.28 (?), 18.5.2013 16:45

Tak tohle mi v trošičku menším vyvedl manžel, šel naštěstí jen po pampeliškách.Suchou trávu jsem vyhrabala a cestičky vysypala zahradnickým substrátem.Vysela jsem rychle rostoucí trávu jako je hřištní a nebo parková směs.No a když budete mít kliku a příznivé počasí tak v létě už budete mít trávník zelený. Vidím to ale na docela dost pytlů substrátu a nebo kvalitní zeminy. Držím vám palce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika