jakou ruční vřetenovou sekačku?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 0.22 (?) 
12.6.2008 20:26
Mám Husqarna novo cut 64 a spokojenost. Výhodou je výška střihu do 55mm a schopnost seknout i 15cm trávu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 149.13 (?), 18.2.2009 20:56

Já jsem si pořídil sekačku ATCO, lze sekat i vyšší trávu(snímatelná kolečka), pročesávač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.213 (?), 19.3.2009 7:35

Já mohu z vlastní zkušenosti doporučit akumulátorovou Gardenu, ale abyćh nepodporoval jen tuto značku, tak jsou i Brill, Bosch a myslím že i Wolf-Garten. Kvalita sečení se nedá s rotační sekačkou srovnat a baterie na běžný menší trávník vpohodě stačí. A vím o jednom pánovi z Prahy, který je opravuje a brousí.

Jan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.213 (?), 19.3.2009 15:25

Tak to bude asi tam. Mě dělali Gardenu 380EC myslím za 760.- a jede dobře.Jednou za rok, nebo za dva se to dá skousnout, no a nějakou práci to taky dá.

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.62 (?), 3.7.2011 10:31

dobrý den..také vybírám ruční vřetenovou sekačku na velmi malý trávníček o velikosti "dvou zaparkovaných stodvacítek" a všiml jsem si, že na trhu je sekačka Wolf-garten TT 300 S za příjemných 1200,- nemáte s ní někdo zkušenost prosím? díky za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.250 (?), 19.9.2011 12:25
můžete sem prosím někdo, kdo má ruční bezkontaktní vřetenovku (Brill, Gardena, AL-KO, Fiskars, Husqvarna, Bosch to je jedno) hodit fotky posekaného trávníku. Uvažuji že si nějakou taky pořídim a rád bych viděl, jak trávník vypadá po posekání. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.69 (?), 22.8.2012 21:51

Mám zkušenosti s AL-KO a BRILL, obě ruční vřetenové. Brill byla mnohem bytelnější a kvalitnější. AL-KO vlastním nyní a zdaleka nemá tak dobrou a pevnou konstrukci. Koš se dá dokoupit k oběma. Kvalita sečení hodně záleží na seřízení. Chce to si pěkně vyhrát s ladícími šrouby a nastavit lehounký přítlak po celém noži rovnoměrně. Pak je kvalita sečení výborná a tlačení sekačky není vůbec namáhavé. Nesmí se ovšem do moc vysoké a husté trávy a sekat raději častěji. Pokud se vjede do vysoké husté trávy, tak začně žvýkat některé konce listů a vznikají otřepy. Seřizovat přítlak nože pak stačí podle potřeby, to se pozná, že vřeteno se točí až příliš volně. Je to trochu otročina, ale výsledek stojí za to, žádné žloutnutí a hnědnutí konců a plocha stále zelená i po posekání během suchého léta a sousedi chválí :). Moje malé holky dokonce automaticky sundavají botky a běhají naboso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.49 (?), 8.5.2017 10:58
Rád bych po letech oživil toto téma. Vlastním sekačku al ko comfort. Minulý rok setkala celkem v pohodě. Letos ale zanechává nedosekaná stébla. Měl jsem ji v servisu na seřízení ale i po seřízení to sečení není dokonalý. Máte někdo podobnou zkušenost? Už jsem z toho vzetklý a hledám nějakou alternativu s košem. Jaké máte vy s tímto zkušenosti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 30.5.2017 11:37

Ruční vřetenovka je fajn, ale potřebuje zkušeného uživatele co si dokáže poradit se servisem. Sekačku seřizuji několikrát za sezonu a cca 5x brousím, k broušení používám brusnou pastu, kterou aplikuji na vřeteno, pomocí vrtačky roztočím vřeteno opačným směrem a postupně jej přitahuji ke spodnímu noži. Výsledek je docela ucházející, trochu se srovná vřeteno s nožem, lépe se pak seřizuje. 

Používám vřetenovku od Gardeny, také se mne provedením a možností nastavení výšky seče líbí Brill, nicméně Brill je přestává vyrábět. Obojí je možné vybavit košem. Se sběrem nemám problém, ale seču 2x týdně a mám trávník z kostřav a nebo směsi kostřav a lipnice luční. Zkoušel jsem s ní sekat i trávník hlavně na jílkách a nebylo to ono. Gardena pak prodává i nové náhradí vřeteno, stojí kolem 1 tis. Kč. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.7 (?), 30.5.2017 13:41

mate niekto vretenovku z lidla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika