Jak na chodníky?



host - 190.65 (?)
28.4.2008 19:24

Použila jsem zelenou skalici na zámkové dlažbě a jak říká pan Josef zrezavěla, dá se nějak ta rez odstranit?Zkoušela jsem wapku ale marně poradíte někdo.díky Renata

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 138.65 (?), 28.4.2008 16:34, zobrazeno: 5865x

Prosím o vaše zkušenosti. Snažil jsem se vymýtit mech v dlážděném chodníčku Roundupem a Dominátorem - stále se mi ale "vysmívá" a roste si spokojeně dál. Za případné - vyzkoušené návody a rady předem děkuji.

Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.34 (?), 28.4.2008 18:05

Roundup ani dominator (což je v podstatě to samé, ale od jiného výrobce - generikum) vám - jak jste sám zjistil - opravdu nepomohou.

Zelená skalice a prostředky na ní založené (např. Antimech, Mech-stop) Vám mohou pomoci, ale zrezatí Vám dlažba (a nejde to odstranit).

Jako jediné použitelné řešení vidím prostředky na organické bázi - např. Mechožrout, Mogeton anebo ještě nejméně asi dva jiné (teď si je nepamatuji).

Nikdy se nezbavíte mechu natrvalo - pokud budou pro jeho růst podmínky, poroste zase (podobně jako je to s Roundupem u ostatních rostlin: danou rostlinku sice zničíte a ta samá neobrazí, ale ze semen - v případě mechu z výtrusů - narostou nové).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.65 (?), 28.4.2008 19:24

Použila jsem zelenou skalici na zámkové dlažbě a jak říká pan Josef zrezavěla, dá se nějak ta rez odstranit?Zkoušela jsem wapku ale marně poradíte někdo.díky Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.4.2008 20:03

Já to likviduji (stejně jako ostatní plevel) vařicí vodou. Zatím to funguje.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.37 (?), 12.5.2008 12:21

...slévanou z brambor. Já rovněž, zejména cílím na kopřivy.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika