Hnojivo na trávník



host - 132.15 (?)
25.5.2009 23:32

To musíte mít solidní vysavač, když to sekačka posbírá. Ono se to nezdá, ale granulky se po první sprše trochu přilepí a nebo zapadnou mezi drn atd. Možné to je, kdyby mezi hnojením a sekáníc nebyla zálivka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 172.30 (?), 8.9.2009 9:07

Jojo, humus je nezbytný. Proti vyplavování zkuste hnojiva, kde se dusík uvolňuje dlouhodobě = postupně, a snižuje se tak množstí vyplavených živin k nule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.33 (?), 23.5.2009 11:49

Absolutne súhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 25.5.2009 10:52

Ono je to vlastně všechno NPK, jen jsme tu v diskuzi rozlišili (možná nesprávně) trávníková hnojiva na klasická NPK (která výživu dodají rychleji) a na ta s postupným uvolňováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.231 (?), 25.5.2009 22:43

Zkusím si zase maličko rejpnout, ale jak vlastně má fungovat to postupné uvolňování - jestliže je to na principu pomalého rozpadu granule tak je to na pytel, protože mi ty granule posbírá při první seči sekačka... No a pomalu se to v půdě rozpouštět asi nemůže, protože to by se musela napřed rozpadnout granule a v půdě už déšť udělá svou práci...

Jak to vlastně funguje? Připadá mi to zase takový marketingový žvást jako o 35% menší lámavost, 57% lepší bělost atd... ;-) Nic ve zlém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.15 (?), 25.5.2009 23:32

To musíte mít solidní vysavač, když to sekačka posbírá. Ono se to nezdá, ale granulky se po první sprše trochu přilepí a nebo zapadnou mezi drn atd. Možné to je, kdyby mezi hnojením a sekáníc nebyla zálivka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 26.5.2009 8:35

Jak píše uživatel nade mnou, granulky zapadnou mezi stébla (prodávají se v různých rozměrech - čím nižší seč, tím menší granulky se zpravidla aplikují; např. na golfové hřiště se dávají velmi malé granulky). Po první zálivce se část obalu uvolní hned z počátku, zbytek se rozkládá postupně - alespoň takové mám informace. Nechci obhajovat to nebo ono pojetí hnojení (ostatně se domnívám, že nejpříhodnější by bylo hnojení na list, ale možná mne ostatní vyvedou z omylu), jen hledám nejvhodnější řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.68 (?), 26.5.2009 8:57

Vzpoměl jsem si jen, kolik toho posbírala sekačka z vyhrabaného a zdánlivě čistého trávníku po vertikutaci. Pokud to nehrozí dobře tak... Včera jsem odhadoval potřebu hnojení tím NPKčkem a myslím že ta 2 kila/100 max jednou měsíčně bude naprosto dostatečná dávka. Udělal bych fotku, ale nemám se moc čím chlubit neb jsem kopyto a mám to rozházené značně nepravidelně, takže mi to tvoří sice esteticky zajímavé obrazce, ale není to na chlubení :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 26.5.2009 9:27

Estetika je náramně důležitá, nemáte se za co stydět:-) Na fotku bych se podíval rád. Jinak jsem založil diskuzi o rozmetacích a sypacích vozících, tak tam byste se možná mohl inspirovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.77 (?), 26.5.2009 14:34

Byl ten trávník hnojen týden/dva týdny/měsíc před vertikulací? Ony se ty granulky uplně nerozpadnou. Podle mě je tam nějaké nosné médium a to se rozpadá hodně dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.77 (?), 26.5.2009 14:36

Ještě doplním - používám občas různé granulované hnojiva s pozvolným uvolňováním, ale zatím jsem v koši na trávu nenašel nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika