Drnovite trsy travy



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
6.3.2013 23:55, zobrazeno: 7212x

Na pozemku ktery bohuzel vznikl navezenim pul metru nekvalitni zlute kamenite navazky v pulmetrove vrstve pestuju v podstate jen travu. po 15 letech koseni se puvodne zapleveny pozemek stale vice podoba louce. Neprijemne je ze narustaji drny.. Nektere druhy trav tvareji mohutne vyvysene trsy, pro kosu nic prijemneho (viz obr.). Nevite proc vznikaji a jak je eliminovat? nektere jsem zrusil krumpacem, ale zas po nich zustaly mirne prohlubne. Naskyta se co to tech vzniklych fleku dat, aby se tam nerozjelo neco akresivnejsiho, do nekterych jsem prepichl jesni jahodu ktere mam pomerne dost.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 152.34 (?), 7.3.2013 11:49

Je to druhem trav, které tam rostou - některé druhy prostě drny tvoří, jiné nikoliv. Nesmírně náročným řešením by byla celková likvidace porostu a opětovné vysetí lepší skladby trav. Naši sousedé, kteří si pronajali blízkou louku, to ale vyřešili jinak - nechali si tři roky po sobě zjara louku uvláčet bránami. Teď na ní velké drny nejsou. Nevím ale, jak dlouho tehle stav vydrží. Asi to bude nutné čas od času zopakovat. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 7.3.2013 13:59

tedy chudaci sekaci pokud maji tuto travu, sama o sobe neni kose moc poddajna a jeste ten drn. na nekterych mistech jel je vybral krumpacem, neb se mi ty drny hodi jeste na neco jineho, pod nimy zustal vetsinou velmi chudy povrch. fakt si rikam zda by se to nehodilo nasadit tam jahodnik lesni, ktery chudou pudu dava dobre a navic tam pak nepusti aspon nepusti neco agresivniho vysokeho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 7.3.2013 14:01

co ej to asi za druh travy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.202 (?), 7.3.2013 14:37

Tu mám taky na několika místech. Nepěstuji "trávník", ale taky mi vadí (rychle narůstá) a vytrhávám jí odplevelovačem fiskars, nebo motykou. Tam kde je prakticky souvislá předpokládám zakrýt kartonem a namulčovat. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika