Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, potřeboval bych poradit se zvýšením plochy dvorku, který je v současné době pokryt chodníkovou dlažbou. Ze dvou (proti sobě) stran jsou zděné budovy (dům a dílna), z jedné strany je zeď k sousedům, a ze čtvrté strany není nic. Z této čtvrté strany chci postavit zídku ze ztraceného bednění (výška asi 20cm, délka 6m). Z prostoru terasy/dvorku bych nejprve vybral všechnu dlažbu, a do tohoto ohraničeného prostoru (dům, dílna, boční zeď, a nová zídka) bych nasypal stavební suť.  (suť mám a potřebuji se jí zbavit). Na vrchní plochu bych zase položil starou dlažbu. Na této ploše se bude pouze chodit.

Taková je moje hrubá představa. Potřeboval bych poradit s těmito konkrétními body.
1) opěrná zídka (výška 20cm, délka 6m)
  - jak hluboko ji zapustit? 80cm, nebo bude stačit i méňě?
  -  na dno výkopu dát nějakou izolaci?
2) izolace/dilatační spára mezi výplní a domem/dílnou/zídkou
  - co tam dát? napadl mne polystyren a nějaká fólie, nebo štěrk.
  k domu bych dal polystyren, pak fólii a štěrk
  pak bych to celé vysypal tou suťí
3) stavební suť
  - výška od původního dna po vrch bude asi 20cm
  - bude stačit, když suti bude asi 15cm, 5cm štěrku a na to dlažba?
  - případně kolik čeho
4) odvodnění
  - v současné době je dlažba velmi křivá, ale kaluže se netvoří
  měl bych celou plochu dvorku „naklonit“ tak, aby voda odtékala směrem ven   ze slepého rohu? (k nové zídce)
- do nové zídky udělat nějaké otvory na odtok vody z vnitřku?
- nebo nějak jinak?

Nákres situace je přiložen v příloze

Děkuji za jakýkoliv postřeh a radu

Radim

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika