Problém s čerpáním čerpadlo bere pořád písek



host - 14.206 (?) 
22.7.2009 22:28, zobrazeno: 11263x

Dobrý den mam problém s vrtanou studni vrt je 160mm čerpadlo pořád bere pisek takže se mi věčně ucpává filtr u závlahy čerpadlo jsem měl 1m nadednem bylo mi poraděno at ho zvednu cca metr od vrchu což jem udělal ale je to pořád stejný možná horší prosím zda má někdo skušenosti at mi poradí jak to řešit díky.Čerpadlo mam CALPEDA  4SDM

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.178 (?), 28.7.2009 8:25

Hm, mam podobny problem. Calpeda (samozrejme nahoda), priemer 160mm.Cerpadlo som mal na zaciatku 1m od dna. Za 2 mesiace som sa nevedel zbavit piesku. Vytrvalo som cerpal vodu, denne 3 hod. Minuly tyzden som vytiahol ponorku vyssie o 6m. Mam menej piesku, ale je tam styale. Neviem ci ma vyznam vytahovat dalej, alebo cerpat a cakat ze sa to ustali. Mozno keby som vytahoval ponorku stale vyssie dostal by som sa nad vodonosnu vrstvu, cerpadlo by nestrhavalo piesok, ten by sa usadil.

Pisete ze mate calpedu, moje cerpadlo je velmi vykonne, rozmyslal som uz aj nad tym, ci svojim velkym vykonom nestrhava, zvireny piesok. Hm, keby sme mali ponorku s frekvencnym menicom. Ponorka by sa pomaly rozbehla a podla odberu by menila svoj vykon. Neviem, nie som odbornik. Privitam kazdu radu, rad by som sa aj ja zbavil piesku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 28.7.2009 10:02

Mozno to s tymto suvisi len okrajove. Vela firiem, ktore navrhuju a robia zavlahu, robia navrhy na silne prietoky a s tym spojene aj silne cerpadla. Toto zostavu predrazuje. Aj ak ma zdroj dostatocnu vydatnost, rychly pritok vody strhava viac piesku, ako ked sa voda odcerpava zo studne ci vrtu pomalsie. Jednym z riesenia pre tych co este len planuju... Mne robila jedna firma navrh na zavlahu s cerpadlom velmi vykonnym za 15 000 SK. Nakoniec som si to robil sam a idem na cerpadlo, ktore som si kupil ako docasne riesenie (Gardenu za 3000 SK). Polieva dlhsie, ale noc ma mnoho hodin a casu je dost. Aj zavlahu travy mam riesenu ako pomalu variantu s rotatorom od fi Hunter. Samozrejme aj ja mam obcas vo fitry piesok. Zatial som to cistil iba pred sezonami a stacilo to. Susedia maju silnu zavlahu s postreovacmi co su hotove za 10 minut a vacsie problemy s pieskom aj pokazenym cerpadlom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.139 (?), 21.8.2009 8:47

Mam ten isty problem.

Vrtana studna (11m, primer 20cm), spodna voda 6m, ponorka v hlbke 8m. Stale nasava piesok (aj po dvoch rokoch). Raz som ju dal vucistit, dosli chlapici a dali tam cerpadlo s vytlakom asi 120L/min, bezalo 3 hodiny bez prestavky a piesku som sa nezbavil. Zakoncili to tym, ze je to zle spravena studna, zrejme "majster" neobalil preforovanu cast rury geotextilou. Kedze mi nepomohli nechceli ani peniaze za to (slusni pani).

Nastastie som kupil ponorku, ktorej nevadi 50g piesku na kubik vody, takze taha bez problemov (Ebara, Idrogo 40/15M). Ale rad by som to vycistil este pred tym ako spravim automaticku zavlahu.

Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.21 (?), 3.12.2009 21:13

Taky jsem si dělal vrt a dno jsem uzavřel a po strnách jsem udělal otvory a přez ně jsem obtáhl síť (co je na mouchy do oken) a žádný problém s pískem.Po určité době se vyčistil i kal.Dejte okolo čerpadla síť (třeba i několikrát) a uvidíte.Musíte ji zajistit aby nespadla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 4.12.2009 7:35

písek se dostává, když tam není geolextilie nebo síťka proti písku, buď ji tam nedali nebo špatně a písek se sype přes perforaci roury, buď reklamovat nebo vyložit rouru sítí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika