Plot kolem zahrady - sloupky



host - 128.254 (?)
3.6.2009 8:40

Zdravím, pokud chcete oplotit pouze stavební pozemek a nebude to oplocení napořad, tak nemá cenu betonovat kovové sloupky, které za nějaký čas stejně budete vyndavat a budovat stabilní oplocení nebo dokonce zídku. Kupte si u hajného tyčovinu z probírek, nebo si jí můžete s jeho svolením vyrobit sám. Namíru nařezané sloupky zasunete do vyvrtaných děra pouze zasypete zeminou a udusáte, pokud si myslíte že tam budou déle než 3 roky, namočte konce sloupků do nasyceného roztoku modré skalice. Tyčoviny si sežeňte víc, protože na stavbě jí není nikdy dost. Standa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 1.6.2009 18:39

to betonování je ale vážně asi i nejlehčí práce...

najděte si na internetu v okolí betonárku, za kubík betonu zaplatíte i s dopravou kolem 1400-1600 Kč a můžete si říct jak to chcete... jaká hrubost, jak mazlavý, jak rychle bude tuhnout, atd... složí vám to na nějakou plachtu a kolečko, kyblík, lopata a hotovo :)

nebo při menším počtu sloupků kupte pár pytlů ála Bauhaus, cena kolem 80 Kč za 25 kg a dá se to míchat v obyč kýblu...

spíše se zeptám, kde sehnat ty klasické kovové tyčky na plot??? takový ten běžný průměr kolem 8-12cm, výška 200-220 cm

já je našel jen Bauhaus a spol., ale ta cena je strašná... nesmysl... nějaké značkové rakouské tam měli... :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.53 (?), 1.6.2009 18:53

Na sloupky koupit z Ferony a pod. 6-ti metrove trubky, natrit, koupit plechove zaslepky nahoru a vyjde cena odhadem napolovic. Cena betonu se pohybuje spise okolo 2000,-Kc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 2.6.2009 8:54

můj favorit je asi Sloupek TURBOLINEA 200cm /pr. 38mm plastovaný, cena 189 Kč bez daně je myslím slušná...

teď se ještě zeptám, ten vrták do země, to je standardní vybavení klasické půjčovny nářadí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.254 (?), 3.6.2009 8:40

Zdravím, pokud chcete oplotit pouze stavební pozemek a nebude to oplocení napořad, tak nemá cenu betonovat kovové sloupky, které za nějaký čas stejně budete vyndavat a budovat stabilní oplocení nebo dokonce zídku. Kupte si u hajného tyčovinu z probírek, nebo si jí můžete s jeho svolením vyrobit sám. Namíru nařezané sloupky zasunete do vyvrtaných děra pouze zasypete zeminou a udusáte, pokud si myslíte že tam budou déle než 3 roky, namočte konce sloupků do nasyceného roztoku modré skalice. Tyčoviny si sežeňte víc, protože na stavbě jí není nikdy dost. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.238 (?), 20.9.2009 17:40

...já jsem je sehnala na větším šrotišti a ještě mi je nařezali na potřebnou délku v mém případě 2,5 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.101 (?), 25.4.2013 22:45

Zemní vruty používané hlavně ke stavbě plotů opravdu existují. My jsme s jejich pomocí postavili plot bez toho, aby jsme museli něco zabetonovávat. Zpočátku jsem teda nevěřila, že ten vrut v zemi vydrží veškerý nápor větru například, když je půda vlhká, ale mohu říct, že zatím pevně drží, takže se moje obavy snad nepotvrdí. Nevím, zda u nás existuje více firem, které vruty vyrábějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika