Zazimování malého jezírka



host - 133.166 (?)
26.8.2010 21:14

No a ty co jsou v mělčině mám nechta zamrznout a nebo dát do hloubky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 133.166 (?), 26.8.2010 12:31, zobrazeno: 28790x

dobrý den, mám plastové zahradní jezírko o objemu 1000 l a hlobka 60-70 cma plocha asi 2 m. Napadlo mě že ho na zimu přikreju polystyrenovou deskou třeba 5 nebo 10 cm tlustou a nechám v něm ryby i rostliny, popř. přidám vzduchovač myslíte že by to mohlo být? Děkuji za rady. Švanda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 26.8.2010 13:02
Ryby potřebují světlo a i kdyby jste to kompletně zaizoloval seshora, tak vám to promrzne skrz boky. Rostlinám rostoucím na břehu by zamrznutí nemělo vadit, ale ryby a rostliny jako třeba leknín je potřeba vyndat a přezimovat někde ve světlém sklepě, v zimní zahradě, v nevymrzající garáži apod. Vzduchovačem budete vodu naopak ochlazovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.166 (?), 26.8.2010 13:10

Dobrá, děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.106 (?), 26.8.2010 20:55

Rostliny , např. ty lekníny nechat ve vodě v tom jezírku s plným napuštěním - objemem vody , nedávat do sklepa!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.166 (?), 26.8.2010 21:14

No a ty co jsou v mělčině mám nechta zamrznout a nebo dát do hloubky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
wotan - (9) - 159.231 (?), 28.8.2010 21:01

Dobry den.Ja bych taky nechal lekniny ve vodě.To samé pobřežní rostliny.Nevim jaké máte rybky.Ale zlatí karasy bez problemu přežijí.K odvedeni plynu a přivodu kysliku postačí bohatě recept starých rybařu.Otýpka rákosu která se necha na stojato zamrznout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 29.8.2010 7:12
Nechat lekníny a ryby přezimovat v hloubce 60-70 je čistě o náhodě, zda bude normální nebo tuhá zima.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.218 (?), 29.8.2010 10:44

Blbost.Klidně v této hloubce ryby vydrží a lekníny už vůbec. Jen je potřeba mít stále zapnuté nějaké čerpadýlko aby se chvěla hladina a úplně nezmrzla.Ve velkých mrazech se stane že i tak zamrzne slabým ledem, který lehce rozbijete. Ryby se shromáždí u dna právě pod nezamrzající částí hladiny a v pohodě přežijí.Dělám to každý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 29.8.2010 13:52
Ale jo, vydrží. Ovšem jen pokud nepřijde tuhá zima. Může přijít za 10 let, nebo už příští rok. Taková pěkná s několika týdny mrazu pod -20°C byla někdy tuším kolem roku 1995, nicméně ini letos nebyla zrovna mírná zima, docela bych byl zvědavý na to vaše chvění hladiny v -25°C. Ale jak říkám, taky to jde, spoléhat se na náhodu. A v nejhorším ryby jsou skoro zadarmo, leknín třeba někdo dá taky zadarmo při přesazování a čerpadlo je za pár stovek...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.218 (?), 29.8.2010 17:14

No vidíte a já mám jezírko už 20 let a není to žádná náhoda! To zmiňovane chvění hladiny dělám tak, že motorek od vodotrisku nechám běžet celou zimu.Koncovku na rozstříkování dám pryč a místo ní dám jen trubičku tak, že asi z deseti čísel z té trubičky stále padá voda na hladinu zpět.Jako z kohoutku.Bublá to a tvoří vlnky na hladině.Při vámi zmiňovaných třeskutých mrazech se stává, že se kolem trubičky vytvoří jakoby tenká zmrzlá bublina pod kterou to stále bublá.Stačí vzít nějaké menší kladívko a rozbít ji aby mohl vzduch k hladině.To je ale extrém.Musí být těch -20 alespoň několik dní po sobě. Motorek je nutné kontrolovat, protože se muže zanést a voda přestane téct a nebo teče málo.To je pak nutné sáhnou do té ledové vody a vytáhnot ho a vyčistit.Jakmile zamrzne celá hladina, jdou ryby k hladině a zamrznou.Co se týče leknínů, ty vydrží všechno.Mám i menší do meších hloubek. Vydrží kompletní zamrznutí hladiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika