Zahradní koupací jezírko svépomocí



host - 49.247 (?)
2.8.2015 22:39

Moc pěkná práce. Mám něco podobného, nějak náhodou jsem asi trefil poměry pobřežních zon k hlubině /objemu substrátů k vodě/ a jezírko kupodivu nepotřebuje filtraci  - jen cirkuluji vodu a na jaře sbírám uvolněné usazeniny ze dna, které vyplavávají k hladině. 

Prvních pár let jsem litoval štěrku v pobřežních zonách - rychle se zanesl usazeninami a nebylo to moc pěkné na pohled - vysát to skoro něšlo  - jak to plánujete udržovat vy? Teď po pěti letech celá hladina až na hlubinu zaroste něčím jako voďanka žabí - jen se žlutými kvítky, takže mám po starostech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
host - 187.187 (?), 29.3.2011 21:57

Studený to možná bude, ale zase se pak třeba nebude voda tak snadno kazit. Chci použít systém stavidla, kde mohu odpoštět vrchem, nebo ode dna, takže pokud nebude na hladině nic plavat, mohu odpouštět studenou zespod a zároveň tak odkalovat.

Biotop je asi 100m od domu, kde není elektřina, takže žádné čerpadlo používat nebudu. Tlak vodního sloupce by měl být dostatečný, aby to odsávalo i s bahnem, a bez elektřiny. Jen nikdy nevypustím vše.

Teď je tam takováhle zelená louže s ostrůvkem, tak snad to po mém zásahu bude lepší.

Karlos


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
25-ka - (8) - 17.186 (?), 25.4.2014 1:02

svokrovci maju takove jazierko (samoi si ho postavily) ale zaroven vnom aj chovaju dve velikanske ryby takze do takej vody ja nevlezem bojim sa a nepaci sa mi ze na spodku sa usadzuje ta zelen aj ked ten bazen cistia a filtruju a cojaviem co necitim sa tam prijemne a tak sme si na vlastnu zahradi kupily zahradny bazen taky ako mavaju deti len mi mame vacsi plus este detsky bazen nasmu 18 mesacnemu synovi - Hrací centrum Pirátská loď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.63 (?), 24.6.2014 18:59

Nám dělala jezírko firma BAOBAB - péče o zeleň, původně si ho chtěl manžel také vyrobit svépomocí, ale hodně lidí ho od toho zrazovalo. Máme ho druhým rokem a voda nádherně čistá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.10 (?), 31.7.2015 13:20

Ano jde to!!!

Dělal jsem si jezírko úplně sám, filtraci taktéž, Jediné co jsem koupil profi firmy je čerpadlo Oase... Náklady mě vyšly cca na 70-80 tisíc... Voda čistá, koupu se celé léto a jsem nadmíru spokojen... Přidávám své video - omlouvám se, že je v angličtině, ale dělal jsem ho tak proto, že jsem nápady čerpal také z takových videí, které jsou většinou v angličtině a chtěl jsem také přispět svojí zkušeností - v AJ to má větší rozsah. Pokud umíte anglicky, tak žádný problém, pokud ne a chtěl byste, přidám k tomu české titulky:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.247 (?), 2.8.2015 22:39

Moc pěkná práce. Mám něco podobného, nějak náhodou jsem asi trefil poměry pobřežních zon k hlubině /objemu substrátů k vodě/ a jezírko kupodivu nepotřebuje filtraci  - jen cirkuluji vodu a na jaře sbírám uvolněné usazeniny ze dna, které vyplavávají k hladině. 

Prvních pár let jsem litoval štěrku v pobřežních zonách - rychle se zanesl usazeninami a nebylo to moc pěkné na pohled - vysát to skoro něšlo  - jak to plánujete udržovat vy? Teď po pěti letech celá hladina až na hlubinu zaroste něčím jako voďanka žabí - jen se žlutými kvítky, takže mám po starostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
peterH - (1) - 120.2 (?), 2.10.2015 20:24

Zdravím pondfans, chodím tu každý deň posledných pár rokov a čítam a čítam, až som sa z Vaších podnetov, námetov a návrhov, či skúseností rozhodol svojpomocne postaviť bio bazén, teda bez rýb. Celková plocha 8x4m, plávacia časť 6x3m hlba v spáde k dnovej vpusti od 1,4 do 1,6m po obvode do "L" regeneračná zóna v hĺkach 0,5m a 0,75m. Objem 36m3. Oddelené nádrže prepojené prepadom medzi múrmi a na opačnej strane nad dnovom vpustou stenovým skimmerom OASE Biosys. V prílohe foto súčasného stavu.

Momentálne stojím a opäť čítam Vaše názory a skúsenosti ohľadom filtrácie a vecí okolo neho.

App, kedže som vozíčar a odkaľovanie filtrovi v prípade šachty, kde nie vybudovaný odpad je pre mňa nemožné, po konzultáciách s firmamy mi odobrili BEADfilter All in One, konkretne EconoBead® EB-60 Filter-Set

Prosím o radu, či niekto z Vás má skúsenosť s BEAD filtrami v biobazénoch.

Dakujem

pohľad od šachty
pohľad od šachty
opačný pohľad
opačný pohľad
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika