Vzduchování v jezírku



K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 0.6 (?) 
9.9.2012 13:32, zobrazeno: 3641x

Chci se zeptat, máte někdo vzduch.v jezírku?.

mám koup.70m3 a 2 měs.mám vzduchovací válec umístěný v nejhlubší části..

Současně i v nejhlubší části je ale gula a nad ní skimer..

zdá se mi, že to není správné umístění válce, nebot sice víří nečistoty, ale ty i zároveň proud bublin odhání do zon, může být válec kdekoli a nebo kde nejlíp?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 9.9.2012 13:46

Je v pořádku umístit vzduchovací kámen nad gulu ale není v pořádku mít ho pod skimmerem určite bych ho dal nekde dál od skimmeru, protože bude kámen v menší hloubce bude průtok vzduchu mnohem větší, možná by nebylo špatné použít ještě jeden kámen. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.247 (?), 9.9.2012 21:18

No mam to presne naopak - vzduchovani vyuzivam k nahaneni bordelu do protilehleho rohu kde mam skimmer. Vzduchovaci valec dela kruh cca 5m ciste hladiny a nemuzu si stezovat - funguje to bezvadne.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 10.9.2012 9:34

Umístění vzduchovacího válce (kamene) nad gulu nebo sací čerpadlo je velmi vhodné co se cirkulace vody týče. Na trhu je dokonce k mání gula s vzduchovací membránou přímo v klouboku.
Víření nečistot berte v tomto případě jako pozitivum, protože pokud máte funkční filtraci, dokážete jich velkou část zachycovat a odpouštět z nádrže.
Velká část lidí chápe vzduchování jako prostředek ke zvýšení obsahu kyslíku ve vodě, ale podle mého je vzduchem způsobená cirkulace vody nejméně stejně důležitá, neli důležitější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika