Skákání Koi kapru



Stránky: 1,  2,  3   
host - 51.168 (?) 
30.4.2009 13:16, zobrazeno: 84818x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda taky někomu skačou nad hladinu KOI kapři. Jezírko mam nové, napuštěné cca týden. Poslední doubou mi začali Koi skákat nad hladinu. Zajimalo by mě, jestli je to charakteristické pro tyto ryby, nebo se třeba něco stalo s kvalitou vody.. Jezirko neustale filtrují, objem 2m3, hloubka 105cm. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 30.4.2009 13:23

hmmm no mě skačou nad hladinu jeseni když chytají hmyz, kapříci ne,

jak jsou velcí? není ty dva metry krychlové málo na takové ryby, teda pokud jsou větší

napuštěné týden je dost krátká doba, z vodovodu nebo ze studny? filtrujete jak? vracející se voda čeří hladinu? provzdušňuje ji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.199 (?), 30.4.2009 17:03

Velikost KOI kapru je cca 15cm, 4Ks, voda byla napuštěna 1:1 vodovod studna, filtruji, vodu čeřím - otázka je jestli to není malo!  Padá mí cca z 20Cm na hladinu, průtok (ten jsem měřil dnes) 450l/hodinu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.2 (?), 30.4.2009 18:12

Jedna se o tzv. kapří AIDS

A ted vazne, normalni kapri skacou nad hladinu bezne, proc, to se s jistotou nevi. Myslim, ze u koi kapru to bude stejne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.182 (?), 30.4.2009 18:30

promiňte, ale s tím se souhlasit nedá, skákání koi kaprů nebo tzv. flashing (ryba se drhne o stěnu) naznačuje nějaký problém s vodou.

Skáčou Vám ty ryby neustále? Nebo jen v nějakou dobu dne? Může se jedna o problém s pH vaší vody, nebo jsou ve vodě přítomné dusičnany/dusitany v nejhorším případě amoniak, stejně tak to může naznačovat přítomnost nějaké jiné látky, která kapry dráždí.

Základem by teď pro Vás mělo být změřit parametry vody a poté dál přemýšlet co s tím, pro začátek bych být vámi vyměnil část vody, nejlépe tak 25% ve dvou dnech (každý den čtvrtinu).

Nízké pH by se mohlo takto projevovat, co vím, někteří chovatelé na jeho vyrovnání používají jedlou sodu (ale o tomto tématu si raději něco přečtěte).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.199 (?), 30.4.2009 20:35

dneska dopoledne jsem vyměníl cca 1/5 vody.  Ryby budu sledovat, ale zda se mi, že se ryby sklidnily, žadnou jsem neviděl vyskočit. Jinak před tím skakaly pruběžně celý den nejvíc k večeru... Diky za radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 244.199 (?), 30.4.2009 20:38

ještě jedna otázka: v tomto případě mám raději vodu dopouštět ze studny, nebo z vodovodu. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.182 (?), 30.4.2009 21:21

záleží na kvalitě vody, pokud vaše voda z vodovodu má nízké pH, nebo je chlorovaná je lepší voda ze studny.

Pokud voda z vodovodu není chlorovaná je jediná možnost, jak se rozhodnout obě "zdrojové" vody otestovat (stačí běžná testovací sada na jezírka) a pak rozhodnout. Voda, která se nejvíc blíží správným parametrům je ta lepší.

Pokud se ryby zklidnily možná bych další výměny prozatím odložil, pozorujte pečlivě a uvidíte.

Hodně štěstí! 

btw... Japonci věří, že v každém jezírku s Koi by měl být jeden černý, ten pak nosí štěstí... máte černého Koie?:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 30.4.2009 22:20

myslím, že z každého veřejného vodovodu teče chlorovaná voda :-) chlor ale vyprchá myslím dost rychle, moje ryby si nestěžovany ani při výměně skoro celého obsahu jezírka :-)

já bych dal vodu z vodovodu, voda ze studny je vždy naplněná více živinami, které se do studny z okolí dostanou, když jsem viděl jak mají na vesnici studnu 10m od žumpy, nevěřil jsem, že z toho vodu mohou používat, prej je dobrá jen v létě trochu nažloutlá :-)))

zkuste nalít do litrové sklenice od zavařeniny vodu ze studny a vodu z vodovodu, případně ještě vodu z jezírka a postavte ji někam na slunce a nechte stát pár dní, schválně, která vydrží nejdéle hezky čistá :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.168 (?), 30.4.2009 23:13

JA bych zkusil vodu ze studny. Jezirko mam napuštěné 9 dni.Rostliny nejsou ještě zakořeně. Můj nazor je teď takovy, že v jezírku se tvoří bakterie, které potřebuji. Mám obavy, že když tam budu neustale valit vodu z vodovody (chlorovanou v mém případě), tak těm bakteriím moc nepomůžu... NO uvidime, zitra vyměním 1/3 vody ze studny a budu bedlivě sledovat co se bude dít... Nic méně, všem děkuji za rady a názory.Diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika