Řasa v jezírku teď na jaře



host - 217.145 (?)
12.4.2011 22:14

Velmi inspirativne citanie, i ked cela seria experimentov je o akvarku, ale principy su tie iste. Mne davaju odpovede na stare otazky a podozrenia. Napr: Preco riasy rastu a rastliny pritom chradnu? Preco pri nizkom obsahu zivin, moze dojst k rychlemu zvrateniu ekosystemu... Preco MAT rastliny v jazierku nestaci... ale treba sa starat, aby rastli. Preco mozu byt fosforecnany take dolezite (mozno sa niet comu cudovat, dusicnany si cyanobakterie dokazu syntetizovat sami) i ked ich mnozstvo je obcas tazko meratelne. Aku ulohu zohrava oxid uhlicity....atd atd.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 227.171 (?), 8.4.2011 10:50, zobrazeno: 65766x
Dobrý den Chtěl jsem se zeptat před 14 dny jsem nainstaloval filtr a ze dna jsem vysbíral velké množství dlouhé řasy.Filtrace běží a uvnitř na filtračních houbách a stěnách se chytá ta samá řasa taky.A koukal jsem se dělá i kolem rostlin.Uv lampu ještě nemám zapnutou a Ph je 8.12.Poraďte co by se s tím dalo udělat aby se tam nedělala.Předem děkuji za názory.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 8.4.2011 11:53

Měl jsem podobný problém, řasa po spuštění čerpadla mírně zmizela ale jen mírně, tak jsem aplikoval přípravek Algae Away a to týdne bylo po řase uplně a již druhý týden se nic netvoří, po řase ani památky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.171 (?), 8.4.2011 17:42
A kde seženu ten Algae Away?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.153 (?), 8.4.2011 17:48

Najdete na netu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.98 (?), 8.4.2011 21:51

Rád bych se zeptal na stejný problém (vláknitá řasa), hlavně prevence omezení růstu. Řeším jaký přípravek. Vybral jsem si následující:
Algae Away 
Oase Pond Protec

Který je lepší? Zkoušel někdo oba ? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 8.4.2011 22:21

Letos poprvé jsem zkoušel Algae Away, zatím vynikající řasa zmizela do deseti dnů a teď 14 dnů poté ani náznak po novém růstu. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 217.145 (?), 12.4.2011 22:14

Velmi inspirativne citanie, i ked cela seria experimentov je o akvarku, ale principy su tie iste. Mne davaju odpovede na stare otazky a podozrenia. Napr: Preco riasy rastu a rastliny pritom chradnu? Preco pri nizkom obsahu zivin, moze dojst k rychlemu zvrateniu ekosystemu... Preco MAT rastliny v jazierku nestaci... ale treba sa starat, aby rastli. Preco mozu byt fosforecnany take dolezite (mozno sa niet comu cudovat, dusicnany si cyanobakterie dokazu syntetizovat sami) i ked ich mnozstvo je obcas tazko meratelne. Aku ulohu zohrava oxid uhlicity....atd atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 13.4.2011 8:26
Dekuji za odkaz - je zajimavy i kdyz jsem to proletel je mozne z toho udelat zaver aplikovatelny v jezirkove praxi? Protože ono to přesně odpovída situaci v mém jezírku, rostliny živoří rostou šnečím tempem a řasy si vegetuji skvěle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 13.4.2011 10:46

Najvacsia sranda toho vsetkeho je, ze to potiera principy, ktore sa preberaju aj na vlaknach tohto fora. Ale znizovanie dusika, bio-filtracia, atd, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 14.4.2011 8:16
Ja az tak nemam problem s rasou (dlouha vlaknita) - tu celkem v pohode zvlada nasavat skimmer a jinak je voda pekne cista. Stvou mne ty rostliny, ktere zivori. Nemate nekdo zkusenosti s hnojivy v ticinkach, koulich? Napr. ten nejlevnejsi Nympha-Flor? Jestli by jim to pomohlo zapichat k nim par kousku bez ohrozeni kvality vody? Zajimave je ze v akvariich se voda hnoji bezne a v jezirkach sem na to ted narazil vlastne poprve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika