Průchodky do sudu



host - 67.130 (?)
11.2.2010 21:12

Také lze na principu "spojených nádob" propojit hadicemi sudy vrchem a nemusíte vrtat a propojovat žádné průchodky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 197.87 (?), 11.8.2008 8:35

Dobrý den,

mám rozpracován biobazén, kdy celkový objem vody činí cca 120m3. Koupací část má rozměry 9*3,5metru a hloubku 2,9 metru až 1,9. Je tvořena ze ztraceného bednění. Kolem koupací části je z jedné dlouhé strany molo a zbývající tři strany jsou rozšířeny o regenarční zónu s hloubkou 0-120cm. Půdorysný poměr koupací a regenerační části je 1:1. Přítok vody do jezírka bude přes zřídelní kámen umístěný těsně nad hladinou a z jezírka voda bude proudit přes jeho celou délku do potoku, kdy jeho šířka činí 80-140cm a hloubka cca 40-80cm (vč.substrátů). Na konci 12 metrů dlouhého potoku bude přepad se sítem, přes který voda bude padat do zakopané 2m3 nádoby a odtud sána do zřídelního kamene. potok bude spíše soustava tůní s pomalu tekoucí vodou. Tímto je uzavřen jeden cirkulační okruh. Druhý okruh bude tvořen min. dvěma skimmery a spodním sáním ( gulou se vzduchováním) přes které bude čerpadlo nasávat vodu a posléze ji bude tlačit do dna regenerační zóny přes minerální drtě o průměru 8-16 mm, a dále pak 16-32mm a kořeny rostlin. Voda v regenerační zóně bude proudit přes flexibilní hadice.

Vím, že důležitou roli hrají aerobní bakterie, které jsou základním principem většiny filtrací (zvažoval jsem i NEXUS a pod.) Nicméně při dostatečné hloubce vody chci zkusit filtraci jiného druhu zatím vynechat a spolehnout se částečně na přírodu. Každopádně se chci zeptat, zda máte někdo zkušenost se vzduchovacími elementy - chci totiž do flexibilních hadic v reg.zóně vložit vzduchovací válce (2-3 o délce 50cm) a docílit tak toho, že tlak vody ssebou strhne i dodaný vzduch a dopraví jej po celé délce reg.zóny (délka cca do 20bm včetně nařasení hadic). Z vlastní ČOV vím, že příkon vzduchu přes dmychadlo je značný, ale nemám zkušenost s tím, jak se chová, je-li veden chvíli v horizontální ose a zda se dokáže dopravit s proudem vdy třeba do vzdálenosti 10bm a zásobovat tak bakterie.

Pokud máte nějakou zkušenost či nápad, budu rád za vaše odpovědi.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr Bureš - (3) - 197.110 (?), 11.8.2008 11:41

zdravím, jako nápad přívod vzduchu dobrý, ale nebude to fungovat. z těch malikatých bublinek se stane jedna velká bublina a ta se bude tlačit až na konec trubky a vzduch uteče pouze v tom nejvyšším bodě bude to jako vřídlo. Když jsem vyráběl půdní filtry poháněné vzduch. komresorem a náhodou se zduchovací kamen dostal až pod substrát, tak to akorát vířilo kal a to bylo vše. Napadá mne použít hadici na kapenkovou závlahu, tu zahrabvat do kamení a tu krmit vzduchem. Ten kamen nebo tovduchovací zařízení musí mít nějaký odpor, aby ty bubliny vycházely všude stejný.

PS. je to pokusnictví 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.87 (?), 11.8.2008 17:56

Dobrý den, díky za postřeh. Mým zdrojem vzduchování bude vzduchovací válec s kaučukovým perforovaným povrchem. Předpokládám jeho uložení přímo ve 100mm drenážní hadici + mírný tlak vody. Chování bublin vzduchu bude ale asi opravdu předmětem zkoušky. Myslím, že pokud se jednotlivé bubliny spojí ve větší, stále bude v proudu vody obsažena spousta těch téměř okem neviditelných. Pokud by to funngovalo, je to snad jediný způsob, jak provzdušnit celou regenerační část, aniž bych musel dávat několik válců vedle sebe přímo do kačírku. Děkuji předem za další rady či postřehy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 11.8.2008 18:11

Mám podobnou zkušenost - nedařilo se mi rozvést vzduch rovnoměrně po celé délce drenážního vedení - vzduch procházel skrze kačírkový substrát pouze na několika málo místech - to s tou hadicí na závlahy mi to také napadlo - ale ještě jsem se k tomu nedostal. Bude záležet na délce vedení a výkonu kompresoru. Já to zkoušel přes Venturiho trysku - výledek mi ale neuchvátil :(Možné řešení mi napadlo více kratších okruhů - a prostě to kuláky přivírat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.87 (?), 11.8.2008 20:17

Je pravdou, že i pokud se jemné bubliny vzduchu podařit dopravit dále, tak při prostupu přes kačírek se budou spojovat ve větší. Otázkou je, zda i tento způsob zabezpečí přísun vzduchu pro bakterie. Samotné položení vzduch.válců či kamenů na dno to neřeší, neboť se vzduch nedostane pod úroveň vzduch. prvků do substrátu. Možná se tedy zpět vrátím k myšlence efektivnější a kompaktnější filtrace (viz Nexus 300 Cetus). Jiná forma, jak pěstovat aerobní bakterie mimo obdobné filtry a jejich média mne nenapadá. Snad jen vytvořit v regenerační zóně 3-5 ložisek např. s Kaldness a tyto vzduchovat. Samozřejmě je izolovat ve vhodné nádobě od kačírku. Maskování by nebyl problém, nebude ale možný proplach média.

Možná také zkusím filtarci vypustit a spolehnout se na vývoj situace.Nerad bycg do toho ale za tři roky vrtal znovu - babo raď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 64.154 (?), 3.2.2010 11:08

pro M.HRKAL

byl by jste ochotem vložit plánek gravit filtru, at nwemusím oměřovat a zkoumat vymyšlené?,děkuji,

ještě se zeptám plánuji pro jezírko 100m3,ten filtr gravitační velikost 5/1/1 m -bude stačit? + Vortex před ním.

děkuji 70karel@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.130 (?), 11.2.2010 21:12

Také lze na principu "spojených nádob" propojit hadicemi sudy vrchem a nemusíte vrtat a propojovat žádné průchodky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 11.2.2010 21:40

Jak se to "startuje"? Nebo se to natahne jak zacne klesat hladina v jedne nadobe samo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.173 (?), 29.10.2008 21:31

Dovolim si poznámku: Aqualogistik Schwimmbettmedium není Kaldnes medium, je to 3-komůrkové KNS médium, jehož účinnost je cca 10% oproti Kaldnes K1 nebo K3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.253 (?), 7.9.2015 22:10

Zdravím pánové. Budu doma realizivat koupací jezírko. Filtrace bude gravitační o čtyřech 200L sudech. Mám možnost použít do jednoho sudů jako filtrační médiumtakovéto plastíky. Mají pěkně ostré hrany a různé zákoutí.Co si o tom myslíte? Plnilo by to funkci? Díky Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika