Likvidace řas v malém jezírku



host - 60.236 (?)
5.9.2009 21:53

Já jsem použila podle nějakého příspěvku zde nebo reklamy Tetra Pond AlgoRem, nějaký bio čestič vody.Nalila do jezírka a během půl hodiny se řasy zdrcly, vyplavaly na hladinu, sebrala jsem to sí´tkou a od té doby(je to už 2měsíce)mám jezírko průzračné, ryby žijou a leknín, jelikož jsem ho pořídila letos a říkali mi, že letos ještě nepokvete, tak vykvetl 3krát.Takže tohle funguje.Před tím jsem podle nějakého doporučení vyzkoušela modrou skalici, ta taky funguje, ale jen na chvíli.Stojí to myslím do 100kč, už nevím, ale určitě to nebylo drahý.Jitka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 41.2 (?), 16.4.2009 7:23

Máte tedy pane Hrkal nějakou radu (zkušenost).  Jak jsem psala, jsem úplná začátečnice a vše se teprve učím. Ten hnědý nádech vody jsou tedy hnědé řasy nebo ne? Mám použít chemii? Také mám takové oslizlé kameny, ale to je asi normální. Děkuji předem za každou radu a přeji krásný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.4.2009 8:46

Ano, ten hnědý nádech je nějaká forma řasy. Chemii použít můžete, na tenhle problém by asi pomohl nějaký typ "vločkovače", na trhu jich najdetet celou řadu. Od problému by Vám při zákalech pomohl filtr, dostatečně dimenzovaný k potřebám Vašeho jezírka. To, že máte slizské kameny, neřeště. Jde to potlačit, odstranit velice těžko. Je to zkrátka vlastnost jezírka, ani dobrá, ani špatná, prostě je to tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 16.4.2009 10:42

Tak jsem si najela na internetu na vločkovač a našla jsem, že je to bazénové čistidlo. Nevím jestli je ještě nějaké přímo do jezírek nebo se používá také to bazénové. To bych se bála, že to rybičkám neudělá dobře. Mám tam jesetery a dočetla jsem se, že jsou citlivý na chemii a léčidla. Omlouvám se,  není to se mnou jednoduché - asi si řeknete - no jo ženská. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.4.2009 16:31

Bazénový vločkovač tam nedávejte, existuje spousta přípravků pro zahradní jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.236 (?), 5.9.2009 21:53

Já jsem použila podle nějakého příspěvku zde nebo reklamy Tetra Pond AlgoRem, nějaký bio čestič vody.Nalila do jezírka a během půl hodiny se řasy zdrcly, vyplavaly na hladinu, sebrala jsem to sí´tkou a od té doby(je to už 2měsíce)mám jezírko průzračné, ryby žijou a leknín, jelikož jsem ho pořídila letos a říkali mi, že letos ještě nepokvete, tak vykvetl 3krát.Takže tohle funguje.Před tím jsem podle nějakého doporučení vyzkoušela modrou skalici, ta taky funguje, ale jen na chvíli.Stojí to myslím do 100kč, už nevím, ale určitě to nebylo drahý.Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.108 (?), 25.10.2009 19:02

Dobrý den, mám jezírko cca 6 m3 a cca 25 -30 ryb, hloubka 1m, jezírko bez filtrace, pouze cirkuluje voda.Objevila se řasa, voda se zakalila.Na internetu jsem našel, jak to řeší ve Skotsku.Do pleteného pytle jsem dal slámu a vhodil do jezírka.Za 2 týdny jsem viděl až na dno.Po měsíci jsem slámu vyměnil atd.S přáním příjemného dne J.Neuwirth

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.108 (?), 15.2.2011 22:28
K čemu by tam byla sláma? Zkoušel jste to někdo další?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 16.2.2011 1:10

Ne. Podívejte se zde.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.2.2011 9:37

Ano, výsledky se slámou jsem viděl, a musím říci, že jakkoli jsem k podobným "babským postupům" skeptický, tak tady váhám to kritizovat...
Bohužel na nádržích, kde slámu používali, se výsledky nepovedlo vždycky opakovat - třeba 3x to fungovalo, a 2x ne. Tuším, že se používala sláma z ječmene

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 16.2.2011 18:34
Presne tak uz se to tady resilo v jinem tematu i davkovani, vedecke studie atd. Ma to svoje specifika, nabeh nejakou dobu trva a neni mozne to tam mit po celou sezonu. Do maleho jezirka staci ty jecne granule do vetsich slama v pytlu. Je to asi to nejsnazsi co pro jezirko muzete udelat - slama stoji v desitkach korun na celou sezonu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika