Lekníny a kapři



aleskoi - (49) - 111.236 (?) 
28.5.2014 21:21, zobrazeno: 5090x

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak na lekníny. Koupil jsem dva lekníny do malé hloubky a než mi stačí vyrůst pár listů kapři je všechny utrhnou a nedají jim šanci se rozrůst. Mám pocit že jeden už odrovnaly na dobro a na druhém zůstal jeden malinký list :-(. Dělám něco špatně, lekníny mám zasazené v písku a zakryté kačírkem + hnojivo. Nemám tam dát nějaký miniplotek než se rozrostou nebo je to zbytečné a mám to vzdát?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 105.233 (?), 28.5.2014 22:17

Nejlepsi reseni je zbavit se kapru, budete mit pak idealni prirodni jezirko, s radou kvetoucich rostlin, plneho roztodivneho hmyzu a obojzivelniku. A nebo "vodni poust," tj. prerybnenou nadrz, kde skoro nic krome ryb nezije a je nutna pritomnost silne a drahe filtrace, jinak z toho mate zakaleny brcalnik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.169 (?), 28.5.2014 22:33

Přeci zabránit kaprům v přístupu k leknínům. Ohradit. Materiál podle toho, jaký jste estét. Například pletivo, proutí, prkno. V rybníce dávám husté větve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.248 (?), 28.5.2014 22:33

tomu nezabrániš nijak, ja som musel tento rok pre lekná prirobiť ešte doj kubíkové jzierko, lebo minulý rok mi zrušili KOI dve z piatich lekien definitívne a tie tri len živorili. Nechali mi len kvetné puky, no listy trhali ešte pri kvetináči. Teraz mám už pokoj, lebo veľkí kapri sa k leknám cez mrežu nedostanú a minuloročný poter kaprov nijak ešte nedokáže ničiť.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aleskoi - (49) - 142.203 (?), 29.5.2014 18:24

Tak to mě moc nepotěšilo, kaprů se nevzdám ani za nic. Ale je divné že přet třemi léty než mi uhynuly první lekníny tak jim nevadily. Budu muset vymyslet nějaké to ohrazení :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.169 (?), 29.5.2014 20:50

Mně to divné nepřipadá. Každý rok je trochu jiný a každá obsádka je taky trochu jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajeza - (8) - 77.72 (?), 7.6.2014 20:31

Dobrý den, Pokud se kaprů vzdát nechcete, nezbude než vytvořit nějaké to ohrazení kontejneru leknínů. Potíž je v tom, že vyšlechtěné odrůdy leknínů se rozrůstají velmi pomalu a když v zahradnictvích zakoupíte sazeničku, je zpravidla velmi malá a křehká. Mám zkušenost s jezírkem, kde byli kapři dva a běžný "planý" leknín. Ten rostl velmi rychle a kapři ho nezdevastovali. Lekníny bych buď ohradil nebo je dal na jiné chráněné místo, třeba jiného jezírka nebo nádrže, mimo dosah kaprů než dorostou. Určitě také vzrostlejší lekníny zatěžkejte většími valouny. David Veselý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika