Kde sehnat dafnie



host - 112.55 (?) 
15.8.2016 18:28, zobrazeno: 11588x

Dobrý den, mohl by prosím někdo poradit kde sehnat živé dafnie? 

Děkuji Marcela 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 187.216 (?), 15.8.2016 19:07

V toto roční období je dafnií plná většina rybníků a ostatních stojatých vod.

Stačí podběráček se síťkou z dámské punčochy a "lovit s ním ve vodě" nebo pokud je k dispozici zdroj energie, tlačit přes tuto síťku vodu čerpadlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.35 (?), 16.8.2016 11:40

Děkuji za odpověď, asi mi nic jného nezbyde.

Marcela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 16.8.2016 12:46

Záleží na co je potřebujete. Kdysi byla k sehnání vajíčka žábronožek solných. Ta se líhla ve slané vodě a vylíhlé žábronožky se scedily a zkrmovaly. Ale jsou z Ameriky a tím pádem dost drahá. Jak je to dnes nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.35 (?), 16.8.2016 13:37

Vyčetla jsem, že jsou výborné do jezírka jakožto požírači řas.Rozhodla jsem se to vyzkoušet, ovšem zjistila jsem, že u nás nejsou skoro k sehnání, jedině jak tady někdo psal, tak volně v rybníku.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.8.2016 15:11

Narazil jsem na firmu, která je dokonce prodávala - tuším že byli odněkud z Moravy.  Přišlo mi to úsměvné, co jde dnes všechno prodávat.
Myslím že rybník poslouží podobně, a levněji. Jen si nejsem jist tím efektem který od nich čekáte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.213 (?), 16.8.2016 15:51

Dafnie se chytaly ve stojaté vodě v takových rybníčkach v lukách.Postupně ubýval jejich výskyt.Stal se z nich výhodný artikl pro akvaristy.Dafnie opravdu čistí vodu neboť tyto rybníčky bývaly křišťávě čisté.V normálním rybníku jí těžko najdete prože ryby je vyžerou.Pokud budou z Akvaristiky jako živé krmivo tak pozor na to aby to byly skutečně dafnie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.253 (?), 16.8.2016 18:12

Perloočka, dafnie najdete v každém rybníku. Jdou tuším proti větru, tak jestli je nechytnete na jednom břehu, bežte na protější. Výhodný artikl to asi není-100 ml za dvacet korun, suší se na zimu nebo sušené někdo používá, protože se bojí zavlečení chorob z rybníku. Při sušení pěkně smrdí i usušené trošku "jedou". V některých rybnících jich ale může být poskromnu, protože se rybníky musí hnojit a to dělá málo kdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.240 (?), 16.8.2016 21:57

Těhle malých potvůrek je spousta druhů, nejlépe se zaptat nějakého akvaristy, kam na ně chodí. Nejčastěji je najdete v nějakém návesním rybníčku - kachňáku s vodou ne moc čistou. Někdy to vypadá jako hustější polévka. Do síťky ze staré punčochy jich můžete nachytat třeba vědro, ale při delší přepravě se snadno udusí.   pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.8.2016 6:12

Daphnie jsou často pomíchány s Cyclopy (buchankami). Pokud je chcete oddělit, použijte vhodné síto. Největší Daphnie neprojdou a zůstanou před sítem. Akvaristé, kteří množí rybky, chodí na plankton často. Používají větší monofilový vak na hruhu o průměru kolem 30 cm. Takže mají nachytáno za dvě minuty. Mávání s punčochou není tak efektivní a některé frakce vám utečou. Teď v srpnu si však můžete do svého akvária (nebo jezírka) zavléct s planktonem i nezmary. Před vylitím nádoby s planktonem ji proto nechte 20 minut v klidu. Nezmaři zůstanou přichyceni na stěnách. Pokud přesto stále hledáte svůj nejvhodnější způsob opatření Daphnií, nalijte do čistého sudu s čistou vodou jeden kbelík vody z rybníka. Během měsíce tam tyto korýše najdete. Pokud je chcete dlouhodobě chovat a udržovat, chraňte je před kontaktem s chemickými postřiky. Okamžitě hynou při styku i se stopovým množstvím organoforfátů a jiných jedů. Ty největší (D. magna) se proto osvědčily i k testování kvality vody. Ale to asi víte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika