Kam dát rybičky



host - 195.153 (?)
25.2.2011 23:22

Jen ke slovenskému příspěvku, nevím kde přišel na kompresor o výkonu 20l a hlavně by to chtělo psát srozumitelněji, nemá to hlavu ani patu alespoň začátek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 195.153 (?), 25.2.2011 15:34

Myslím si že je, velký rozdíl mezi 20 litry voda a 1m3, hlavně když je nádrž v nezámrné hloubce kde je teplota u dna dost nad nulou, myslím že u nádrže o bojemu 2m3 by tento rozdíl nebyl tak dramatický

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 25.2.2011 16:25

Ano, rozdíl to určitě je. Také je ale rozdíl, když do nádrže foukáte vzduch o teplotě mínus 3 nebo mínus 13 stupňů, a jestli to děláte přes jedenkrát přes noc, nebo souvisle pár dnů (u nás je pod nulou souvisle i přes den tuším už od pondělka) . Teplota u dna ve 2 kubíkové nádrži nebude vyšší než 5 stupňů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 25.2.2011 17:28

To asi ano ale opět určitě záleží na mnoho faktorech a ne jen na venkovní teplotě, důležitá bude hloubka nádrže a hlavně v jaké hloubce bude vyústěno vzduchování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 25.2.2011 18:45
Dnes jsem se sel mrknout na jezirko a je tam nadherny uplne pruzracny led jak kdyby tam nebyl ryby vsechny zaparkovane tesne pod ledem na te nejvetsi melcine, zajimalo by mne co tam delaj - jestli se sluni ci co. Myslel sem ze budou zalezle nekde v houbce v teple hm. Jak velke tak i uplne ty male cudle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 25.2.2011 20:06

To je zajímavé, já mám pro změnu všechny ryby pohoromadě uplně na dně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.129 (?), 25.2.2011 20:27

Kompresor na 20 l porovnavat s so slabuckym prebublavatkom v o velkom jazierku. Co vzduchovanie robi, je pohyb vody. Nejestvuje jazierko co ma vodu tepelne odizolovanu od podlozia... Preto pohybom vody cerpame teplo nielen z hlbok jazierka ale i z podlozia pod jazierkom, kedze do jazierka je dobry prestup tepla aj zo zeme pod foliou. Je to take male tepelne cerpadlo. Inak ten pohyb je tak maly, ze nemate sancu v tychto miestach vodu vyznamne ochladit. Tepelna kapacita vzduchu je mala aby urobila nejaku galibu... iste mensia ako kapacita pod jazierkom. Kto neveri, nech si odmeria teplotu vody pri prebublavani. Ci je teplota v jazierku 5alebo 7 st nad nulou pri minus 15 vzduchu je jedno. Dolezite je aby nepremrzla az k rybam. To sa azda nikdy nestava pri hlbkach 80 cm. Vzduchovanie je super, ze nam robi dieru v lade a jazierko sa neuzavrie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 25.2.2011 21:31

Doporucuji precist (jestli je to tedy spravne:-)  zajimalo by mne jak je to s tou teplotou v realu v nasich jeirkach. Treba by mohl osadit meraky svoje on-line jezirko pan - Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 25.2.2011 22:36

 Asi tu už bylo napsáno vše důležité, tak jen připojím odkazy na moje bublátory. Malý,  když je krutá zima a větší,  když už zima ustupuje, nebo zahrozí jen chvilkově. To menší čerpadýlko je fontánové 20w, ale stejnou práci zastane i podstatně slabší, hlavně při větší kubatuře a hloubce jezírka a s tím spojené vyšší kapacitě tepla, předávané vodě z podloží. To větší je hlavní filtrační čerpadlo Oase Optimax 10 000 napojené trvale na kořenovou filtraci. Mohlo by běžet celoročně, ale při dlouhodobých silných mrazech ho vypínám ze známých důvodů. Míchalo by vrstvy vody a ryby by klepaly kosu. Něco víc se dočtete na mém webu.

Když jsem měl ještě malé jezírko, vychytal jsem na podzim všechny ryby (většinou karasy) a dal jsem je na zimu do sklepa do staré vany se slabým vzduchováním. Při průměrné teplotě kolem 8°C a bez krmení všechny rybky bez problémů přežily. Teď to samé dělám s vodími želvami. Už jich mám přes dvacet. To vám je s nima prča v létě. Nevím, jak Vy, ale já se už nemůžu dočkat jara.

čerpadlo 20w
čerpadlo 20w
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 25.2.2011 23:22

Jen ke slovenskému příspěvku, nevím kde přišel na kompresor o výkonu 20l a hlavně by to chtělo psát srozumitelněji, nemá to hlavu ani patu alespoň začátek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.147 (?), 26.2.2011 12:14

...to o tom kompresore bola reakcia na zazitok p. Hrkala, ked kompresorom vzduchovanim vymrazil vodu v 20 l nadobe.

Zial struktura vlakna je na otmto webe taka, ze ked reagujete na konkretny prispevok, tak vam to hodi niekde o par prispevkov nizsie. Reakcie sa clenia len ak je na vlakne malo prispevkov, na zaciatku, potom to je vsetko na jednej urovni a nie je prehladne na ktory prispevok sa reaguje..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika