Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku



exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?)
4.7.2011 9:42

Myslím, že jsme konečně zodpověděli otázku zakladatelce vlákna Světlaně a sice "Jak použít Agae Away na zelené řeasy v jezírku"

Takže si koupím přípravek do koupacího jezírka, který deklaruje, že neobsahuje žádnou chemii, toxické látky, těžké kovy, proto za to vypláznu takové těžké chechtáky, protože co bych neudělal pro děti, které se v tom jezírku koupou a nakonec se dozvím, že si tam leju samou chemii, kterou bych pořídil za pár kaček v každé drogerii. Pak to není šikovnost obchodníka, ale pěkná sviňárna...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.6.2011 12:45

Ten přípravek je relativně starý - já ho registruju od roku 2008 - a na nanomateriál bych nespoléhal. Použil bych tady pravidlo Occamovi břitvy :)
A navíc to má s enzymy a bakteriemi velmi málo společného...

Pro exn > ...podle mě je to už teď podnět pro ČOI ... Spíš než pro ČOI je to k zamyšlení pro zákazníky , jestli by nestálo za to se víc ptát, co si vůbec kupují

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.101 (?), 24.6.2011 19:23
Pro nechemiky a nás pomalejší, vy tady diskutujete o zinkové bělobě?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.6.2011 8:53

Ano, mluvilo se tady o zinkové bělobě - ve spojení a Algae away.

Pro uživatele Jery :...Pokud máte nižší PH a u malého jezírka to bývá téměř pravidlem (dešťová voda)...
Mám přesně opačné zkušenosti, pH je u malých nádrží vyšší, nebo silně kolísá ( když jste zmínil tu dešťovou vodu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.230 (?), 27.6.2011 21:28
Dobrý den.Mě ten slavný výrobek Algea away prostě nezabral.Použil jsem ho podle návodu a nic.Ze začátku se zdálo, že zabírá.Ted si ale řasa roste vesela dál.V čem může být chyba?Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.26 (?), 1.7.2011 17:50

Zdravím všechny majitele koupacích jezírek. Koupací jezírko máme druhým rokem a letos na konci jara po velkých deštích a následném oteplení se objevilo velké množství vláknité řasy i přes běžící filtraci a UV lampu, zřejmě nárůst fosfátů. Mechanické odsávání vysavačem vydrželo 3-4 dny - boj s větrnými mlýny. Poté jsem na netu narazil na přípravek Algea Away, nalil do jezírka a světe div se, do dvou dnů bylo po řase. Následně jsem začal pátrat,  o co se vlastně jedná /vzhledem k tomu, že máme dvě malé děti, které při koupání dost vody "vypijí". Na stránkách výrobce je výrobek neutrálně popsán, ale o čistě bio původu /baktérie a enzymy/ ani slovo. Tato informace je jen u českých prodejců - na německém webu též ani slovo o bio původu.Na email ohledně certifikace a vlivu na lidské zdraví nulová odpověď. Jako partner pro Českou republiku je uveden obchod Vodní království.  Na první dotaz odpověď - není škodlivý pro ryby a zvířata, při druhém dotazu a mírném zpochybnění výrobku odpověď není škodlivý pro děti, jsou to enzymy... Přikláním se k názoru, že se jedná o síran hlinitý, neboť reakce popsaná výše v diskusi - a sice bílé zabarvení vody po dobu 1-2 dnů s následnou"flokulací" skutečně proběhl. Pravděpodobně dojde k odstranění fosfátů, ale proč efekt vydrží tak dlouho /až jeden rok?, postupné uvolňování?/ Pokud by se jednalo skutečně o tuto látku, tak by to snad mělo být bezpečné /údajně používán běžně k úpravě vody/. Zajímavá je i cenová politika. Daný přípravek na německém e shopu, obdoba" Vodní království"le dostat v balení 500 g za 21 Euro včetně daně. což je jiné kafe než 3500 Kč za 1 kg... Ještě jsem napsal dotaz na německý e shop ohledně složení, takže uvidíme, jaká přijde odpověď...  Nov. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.7.2011 18:53

Mohu Vás ujistit, že se o síran hlinitý nejedná (alespoň tak soudím podle vzorku, z kterého mám udělaný rozbor) Hliníku je v něm stopové množství (to už i kadmia tam naměřili téměř 2x více než hliníku )  Opravdu se jedná o oxid zinečnatý - tzv. zinkovou bělobu
BTW - pokud by se jednalo o flokulaci a vysrážení fosforu, nemohl by být výsledek tak rychlý, jak píšete - do dvou dnů řasa na nedostatek živin nepojde (zkuste ji schválně dát do destilované vody, budete překvapen její výdrží). Jak přípravek funguje Vám možná napoví tento odkaz 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.26 (?), 2.7.2011 9:27

Tak to by byla bomba... Toxický, kam se jen podíváš... Super pro koupací jezírka. Takže vypustit a vyčistit jezírko od toho super-přípravku. Snad opravdu podnět pro ČOI... Nov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 4.7.2011 9:42

Myslím, že jsme konečně zodpověděli otázku zakladatelce vlákna Světlaně a sice "Jak použít Agae Away na zelené řeasy v jezírku"

Takže si koupím přípravek do koupacího jezírka, který deklaruje, že neobsahuje žádnou chemii, toxické látky, těžké kovy, proto za to vypláznu takové těžké chechtáky, protože co bych neudělal pro děti, které se v tom jezírku koupou a nakonec se dozvím, že si tam leju samou chemii, kterou bych pořídil za pár kaček v každé drogerii. Pak to není šikovnost obchodníka, ale pěkná sviňárna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.7.2011 13:07

Odpověď vlastně dostala -  dozvěděla se, že UV lampu opravdu může nechat bez obav zapnutou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.233 (?), 4.7.2011 16:16

Pro exn myslím že pokud jsem si všiml píší tam že je toxické pro vodní organizmy, ktaže jesli Vaše děti nejsou vodní blechy asi se nemáte čeho bát.

A teď k bio, tohle mi připadá jako hon na čarodejnice, je sviňárna že dovozce uvádí že se jedná o přípravek na bázi bakterií a enzimů ale na druhou stranu to opravdu funguje, takže kdyby k tomu nikdo nenapsal že jsou to bakterie, všichni co jste si to koupily by jste si to koupily také.

A na závěr když bio tam by mě zajímalo co je bio na výrobku bioacvacit (filtrační pěna) jsem si na 100% jist že vůbec nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika