Bubnový filtr made in Škrovád



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
   
host - 0.57 (?) 
31.5.2016 10:49

Zdravím, jestli jsem v rychlosti pochopil princip této bubnové filtrace. Tak voda přitéká dovnitř bubnu v něm se usazuje bordel a buben se občas časově pootočí, aby nedošlo k zaschnutí nánosu. Jakmyle se buden zanese tak, že v něm začne stoupat hladina vody, tak se aktivuje mytí a trysky tlakem z horní části vytlačí bordel ze síta do horního odpadového "okapu". Čistá voda se bere prostě z vaničky pod bubnem.
Chápu to dobře?

A teď otázka. Je tento systém vhodný do uzavřeného systému? Tj, jaká je cca spotřeba vody, která odteče za den společně s bordelem?

Protože nemám trvalý přítok vody, tak jsem odkázán na uzavřený oběh vody. V tomto počasí mám vody dost, jímám jí z trativodu kolem plotu. Přes noc mám spolehlivě 200 litrový sud. Ale, když je dlouho bez deště, tak mi tento zdroj vody vyschne a musím jezdit s IBC barelem pro vodu do nedaleké studny.

V budoucnu bych chtěl jezírko cca 30-50m3 tak začínám zjišťovat informace ohledně filtrace.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 92.228 (?), 24.2.2017 21:18

Dobrý den.

Těžko říct, kolik to spotřebuje vody na ostřik. Já to neřeším, mám studnu. Asi by šlo dát nejdřív hrubší síto a tím zmenšit takt ostřiku na minimum. Stačit by mělo něco kolem 100 mikronů. Ono i 60 mikronů nestíhá pobrat sinice a jemný kal, na to by muselo být ještě jemnější. Z vlastní zkušenosti ale vím, že 60 mikronů znamená dost častý ostřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 27.2.2017 9:42

Pokud bude bubnový filtr zapojen gravitačně, tak kromě dostatku vody pro ostřik síta musíte počítat s nutností hlídat hladinu vody v jezírku, tedy zajistit dopouštění vody.

V čerpadlovém zapojení taková "citlivost" na úroveň hladiny nebude, ale zase se zbavíte výhody gravitačního zapojení. 

Jak už někde psal p. Hrkal, bubnový filtr je super, ale má také svá omezení. Ze zatím krátkého provozu vidím, že dalším velkým problémem je např. listí, drobné větvičky, velké jehlice, např. z borovice. Pokud je toho hodně, má tendenci zůstávat v odtokové rouře. Ale už mám nápad, jak to vyřeším. 

Jaro se blíží... smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 4.3.2017 9:23

Za mě je to gravitační zapojení bubnu docela náročné na přesnost a nekolísání výšky hladiny v jezírku. Čerpadlové zapojení mi přijde bezpečnější, ovladatelnější - a chcete-li - blbuvzdornější. Na druhou stranu se u mě sejdou spíše ti, kteří s tím mají nějaký problém, a nejsem si jistý jestli tady mluvím za statisticky vypovídající vzorek...
 

Jak píše EXN - omezení tady jsou a setkal jsem se s tím že celý systém pak úplně deklasovaly. Ono když třeba nemáte vodu kterou dopouštět v tom rozsahu co buben potřebuje, je to fakt docela problém.
Spočítejte si i cenu dopouštěné vody. Pokud máte studnu, je to jedno, ale pokud platíte vodné i stočné, vážně uvažujte o odpočtovém zahradním vodoměru.
Ale pokud hodnotíme pouze funkčnost, chcete-li účinnost - tak je buben skvělý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika