Automatický hlídač výšky hladiny



Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 241.27 (?)
27.1.2013 22:01

dalsi varianty...

hladinovy spinac
hladinovy spinac
plovakovy spinac
plovakovy spinac
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 238.6 (?), 27.1.2013 18:53

Já to tak používám druhým rokem. Normálně jsem přidělal pod lávku ten mechanismus z wc a připojil na vodovodní řád. Jsem s tím spokojený. Reaguje to na malý ubytek hladiny. A stálo mě to nějakých 150Kč. I kdyby to vydrželo třeba jenom dva roky, tak koupím nový a nebudu si s tím lámat hlavu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.122 (?), 27.1.2013 22:55

Jsem rád, že to někdo použil v praxi a ujistil mě tím, že je to správná cesta. A hlavně levná a jednoduchá. Když to může regulovat hladinu v nádržce na splachování na mm přesně tak proč ne v jezírku. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 126.122 (?), 27.1.2013 10:32

No právě z důvodu přítoku elektřiny až do jezírka, byť jištěné jakkoliv, bych se tomuto řešení chtěl vyhnout (toto řeší profi drahé přístroje na principu změny napětí na ponořených elektrodách). Určitě to půjde, jak již jsem napsal výše, řešit i tím plovákovým ventilem. Uzavřením průtoku se zvýší tlak v potrubí a tím se vypne čerpadlo, ať už na principu tlaku v expanzní nádobě darlingu, nebo elektronicky řízeném čerpadle.

elektronika za 8000,-
elektronika za 8000,-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 126.122 (?), 27.1.2013 10:35

Dasty, zdá se, že jste už nad tím přemýšlel, když tipujete cenu za "udělátko". Navrhněte co a jak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.76 (?), 27.1.2013 11:24

Hladinový spinač bych řešil pomocí dvojice ve skle zapouzdřených kontaktů z telefonního relé umístěných za sebou v trubičce, přes kterou by se pohyboval pro jejich ovládání plováček s magnetem. Jejich nastavitelná vzdálenost by odpovídala požadovanému rozmezí výšky hladiny v jezírku. Spodní kontakt by zapínal, vrchní vypínal. Připojeny by byly 3vodičovým kablíkem k obvodu tvořenému mrňavým oddělovacím transformátorkem a relém s izolační pevností mezi cívkou a jeho kontaktem 4,5kV. Ovládací kontakty by byly na malém bezpečném napětí a silový napěťově oddělený kontakt relé by přes triak spínal stykač čerpadla. Součástky jsou snadno dosažitelné.

Nechal by se využít i tlakový kontakt napouštění vody z vyřazené pračky, jehož hysterese je dána tuhostí v něm použité membrány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.27 (?), 27.1.2013 21:59

Zdravim, zabyval sem se tim loni, mozna Vam to pomuze, jen pro info to hladinove rele se da sehnat za 600 korun, elekrody udelate z mosazneho svareciho dratu za par korun. Nastavite jak hysterezi, tak citlivost, dokonce i zpozdeni sepnuti. S pozdravem Pavel Slany

Hladinove rele
Hladinove rele
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 241.27 (?), 27.1.2013 22:01

dalsi varianty...

hladinovy spinac
hladinovy spinac
plovakovy spinac
plovakovy spinac
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.122 (?), 27.1.2013 22:52

Díky Pavle za inspiraci enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.13 (?), 28.1.2013 0:38

Roky dopuštím vodu do nádrže na kapkovou závlahu takto: čerpadlo s tlakovou nádobou a v nádrži plovákový ventil. Když poklesne hladina, plovák otevře ventil a pokles tlaku zapne čerpadlo. Aby čerpadlo nespínalo velmi často, je v zásuvce časovač, který pouští proud do čerpadla 2 x denně (není problém nastavit jakýkoliv interval.  Trochu jsem musel vypozorovat dobu, po kterou je nutné mít čerpadlo pod napětím. Je to jednoduché, spolehlivě funguje - jen je potřeba to čerpadlo s tlakovou nádobou a tlakovým spínačem. Zbytek se dá pořídit do 1000 Kč.   Při doplňování městskou vodou bych místo čerpadla dal elektroventil z pračky a před něj zase časovací spínač. jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 28.1.2013 21:59

No já mám hlídač hladiny HRH 5 a tři čidla (cca 900) u bazénu, ale napojený na elektroventil a dopouštím vodu do bazénu.Místo elektroventilu se dá zapojit i to čerpadlo.A druhá možnost je ten nejjednodušší systém od splachovače s plovákem.Ona je i možnost ty již popisované jazýčkové relé a magnet v plováku.Ovládání 12 V přes tranzistor a relé na zápínání čerpadla.Vše do té mojí cenové relace.9000,- bych za to nedal ani náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika