A neplavou a neplavou



host - 123.86 (?)
24.4.2008 9:27

Na podzim jsem měla v jezírku 4 rybičky. Přišla cizí kočička a jednu rybičku zabila. Než ji stihla sežrat, přiběhl můj pejsek, cizí kočičku vyhnal a rybičku spapal sám. Ale byl to karas. Ostatní 3 již plavou.

Neměli jste náhodou kolem vánoc u rybníčka stopy? Kapr je holt kapr, i když jen koi. :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 224.1 (?), 22.4.2008 21:12

Vy Marcelo K. jedna! Berete mi před spaním naději pojednáním o chytré šelmě a její sekacící pracce. Více pozitivismu, prosím. Můj bratr dnes přišel s úvahou, že si kapříci hrají ještě na schovku v trávě, která je v jezírku v rohu. Pravda, bylo by trochu nevšední, aby sedm rybiček okolo 25 cm se ukrývalo v trávě 20 krát 20 cm, ale třeba jsou to založením panelákové typy .  Ale určitě dám vědět, zda budeme organizovat narozeniny, nebo kar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?), 22.4.2008 22:12

Se omlouvám...  ale je lépe podívat se pravdě do očí. Klidně mi tykej - v nouzi největší každý přítel dobrý.

Ale vem si: jsi ryba, voda teplá, nahoře svítí sluníčko, na hladině plavou granule, dole je kalná voda a ještě ti tam někdo rajbuje hráběma. Co uděláš? Já bych plavala nahoru.

Takže by jsi možná měla měla vysypat 7 krabiček od čaje, potáhnout je černým krepákem vystlat vatou a čekat. Jestli budeš pořádat veřejný pohřeb, dej vědět, ráda přijedu. Mám nový černý kostým - aspoň ho provětrám. Můžem dát vědět i TV Nova. Když jim řekneš, že pořádaš pohřeb pro rybičky, třás by to i něco hodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.251 (?), 23.4.2008 9:01

Uměj plavat? Nezapomněli to přes zimu?

Neplavou už někde jinde v jiném rybníčku?

Nemohlo je stežrat i jiné zvíře (hladový bezdomovec)?

Předpokládám, že pokud by je sežralo zvíře, tak by zanechalo stopy (kostra...), které by asi těžko šly přehlédnout. Osobně bych to viděl tak, že Vám je někdo ukrad a dnes už plavou, ale bohužel jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.160 (?), 23.4.2008 11:29

Tato diskuse s prvky šimravého černého humoru mě fakt baví . Jak ono to asi dopadne? Nejsem žádný znalec koček, ale že by stolovala jak u anglického dvora, to se mi nezdá - tzn. že by kostřičky dávala na jednu stranu. Spíš si myslím, že čapne rybku a maže s ní pryč, takže stopy nezanechá. Ale je pravda, že byste náznaky asi viděli, zvláště po sedmi kusech. Počítám, že poslední názor vylučujete - krádež, asi je jezírko za plotem, ne?

I já se připojuji ke smutečním hostům - odkud pojede centrální autobus? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.251 (?), 23.4.2008 13:00
No právě tak jsem myslel, že ty kostry kočka třeba natahá na různá místa takže je pravděpodobné, že by se alespoň nějaká část našla. Nevím (kočku nemáme) jestli je zvyklá "stolovat" na stále stejném místě, ale dost o tom pochybuji. Stejně tak pochybuji, že by sežrala i celou kostru, ale třeba se mýlím, nikdy jsme kočku žrát rybu neviděl (ani naopak).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 23.4.2008 13:40

Kočkám sem tam pohodíme nějaké zbytky z ryb (hlavně hlavy), sežerou všechno,  někdy nesežerou skřele z větších ryb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?), 23.4.2008 21:12

Šíííííš už je devět hodin a stále nejsou žádné nové zprávy. Začínám mít strach, jestli nešla Dita hledat rybičky do tej travičky, nehupsla tam po hlavě z rantlu vysokého 15 čísel, nešla okolo kočička a taky jí nesnědla...(kočička Ditu samozřejmě - Dita kočičky možná nejí)

Dnes jsem už unavená a půjdu spinkat, ale zítra jí začnu hledat. Musíme se přeci dozvědět, jak to dopadlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro - (15) - 100.102 (?), 23.4.2008 23:51

Já to vidím na krádež století, protože jinak by aspoň nějaká plavala bříškem nahoru. Přes zimu kdyby byly u dna, tak ta kočka by musela mít určitě skafandr a potápěčský kurs.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.86 (?), 24.4.2008 9:27

Na podzim jsem měla v jezírku 4 rybičky. Přišla cizí kočička a jednu rybičku zabila. Než ji stihla sežrat, přiběhl můj pejsek, cizí kočičku vyhnal a rybičku spapal sám. Ale byl to karas. Ostatní 3 již plavou.

Neměli jste náhodou kolem vánoc u rybníčka stopy? Kapr je holt kapr, i když jen koi. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 24.4.2008 20:12

Dito - dobrá zpráva!!  Dnes jsem četla v jednom časopisu dotaz jedné paní, proč jí ještě nevyplavali koi-kapři.  Nějaký odborník jí tam odpověděl, že tyto rybky vyplouvají až když má voda tak 10 až 12°C. Do té doby prý stále spí.  Takže šup pro teploměr a změřit vodu. Možná, že jsme těm kočičkám křivdili!   Tak dejte vědět, kolik jste naměřila.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika