Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Držáky nářadí
Jednoduché držáky pro snadné uskladnění zahradního nářadí atp.

Zahradní domky > Zahradní domek - postavit nebo koupit hotový

Partnerem sekce je Vladeko - zahradní pergoly a altány

Zahradní domek - postavit nebo koupit hotový

host - xxx.xxx.168.167 (?)
25.3.2008 14:08

Neříkám že nemáte pravdu, ale můj příspěvek byl o tom, že se zahradní domek dá pořídit i za menší cenu než 10000Kč.  Samozřejmě je třeba mít "kam šáhnout " pro materiál .

Pokud někoho zajímají aktuální ceny dřeva přímo z pily:

prkna do 4m délky... 3300,-Kč/m3

trámy do 4m, 15x15cm... 5800,-Kč/m3

A pozor na srovnávání nesrovnatelného... najsem si jistý, zda cena zahradního domku z Baumaxu je včetně základ. patek či desky, s elektroinstalací, atd....

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Dobrý den. Tj super. Také jsem se letos pust..., host, 2.6.2014
zdravim vsetkych stavitelov, prav..., host, 19.5.2014
My jsme také s manželem hledali zahradní dom..., Petr Zago, 26.4.2013
taky si myslím že ten cetris to perfektně zp..., host, 3.3.2013
Souhlas, naprostý. Takhle se to dá udělat na..., host, 19.5.2012

host - xxx.xxx.71.25 (?)
7.2.2008 14:13, počet návštěv: 101725
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, mám dotaz na všechny, kteří tuto otázku také řeší.

Chceme si na zahrádce nechat udělat zahradní domek, kde půjde případně časem i přespat (aby měly děti radost) a nevíme, jestli nás vyjde lépe si ho nechat postavit "na míru", koupit stavebnici, případně se domluvit s nějakým truhlářem v okolí, jestli domek nepostaví. Svépomocí to zřejmě nepůjde, proto hledáme další možnosti.

Díky moc za rady, T.

Připojit reakci   

PedroKV (129) - xxx.xxx.16.68 (?)
7.2.2008 21:32
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
když jsem viděl, co stojí zahradní domky v Baumaxu (60-70 tisíc), tak si říkám, že tohle postavit bych musel zvládnout taky a za tak 20 tisíc. Dřevěný přístřešek na auto stál 12 tisíc. I kdyby to stálo 30, tak pořád je to méně. Každopádně než na truhláře se obraťte na tesaře.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.162.128 (?)
7.2.2008 23:22

zalezi na tom, jak jsou tesari u vas vytizeni. Sikovni remeslnici - i mali zivnostnici -  maji pomerne hodne velkych zakazek a budete na to cekat. Ale zase si to muzete skutecne vymyslet jak budete chtit, udelaji vam to na miru. My jsme na pergolu na terase cekali cca 3 mesice, na pristresek na drivi taky tri mesice, ale nic nas netlacilo k tomu spechat, meli jsme vyhlednuteho solidniho remeslnika, tak proc nepockat.  

Taky si to muzete objednat u specializovanych firmem jako stavebnici, to budete mit tak do mesice, a vetsinou vam to i sestavi´, prohlednete si to ve vzorkovne.... V zakladni cene casto chybi rada polozek, tak s tim pocitejte (nater...). 

Cenove obe varianty vyjdou plus minus stejne (teda alespon tady ve stredoceskem kraji).   

Připojit reakci

Josef Svojanovský (79) - xxx.xxx.255.238 (?)
7.2.2008 23:44

Já bych měl s dovolením jednu otázku:

jak velký by měl být uvnitř,t.j. rozměrově a jaké nároky by měl splňovat ?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.71.25 (?)
8.2.2008 11:05

Měl by být maximálně 5 x 4 metry, nahoře by se nám líbilo snížené podrkoví, kde by mohly eventuelně přespat děti, vevnitř maximálně příčka na oddělení kuch. koutku, ale to by ani nemusela.

Jde pouze o to, abychom se měly kam v létě schovat, dát spát děti a ohřát jim jídlo. WC bude suché dál od chatky.

Jinak moc děkuji ostatním za názory.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.151.203 (?)
9.2.2008 19:04

Nejdřív si zajděte na stavební úřad a nebo pročtěte stavební zákon abyste věděla co u vás lze postavit s co nejmenším papírováním. Leckde jsou již stavební uzávěry na zahradní domky a chaty, přestože v okolí již podobné stavby jsou. Potom uvidíte jaké rozměry domku budou přijatelné. Do 16 m2 se snad už nemusí ani oznamovat. No a kdyby se úředníci stavěli na zadní, zkuste si koupit týpí (tee-pee). Postavíte si ho na začátku léta, na podzim složíte a prožijete kouzelnou atmosféru celé léto. osobně (pro jiné účely) mám 9 m velké týpí a když v něm přespáváme je to pokaždé kouzelné.Výrobců je i u nás dost. zadejte si  do vyhledávače. Moje zkušenost ve Mšeně firma je trochu dražší, zajímavou cenu mají výrobci v Brně, hodně lidí je šije pro radost. Ke stavbě potřebujete jen podle velikosti příslušný počet tyčí a příslušnou délku. Pravda je, že to není na trvalo. plátno časem odejde. Nicméně žije se v něm i v zimě.

Připojit reakci

Josef Svojanovský (79) - xxx.xxx.255.238 (?)
19.2.2008 23:47

Uvedený rozměr 5x4 m a podkroví, to bude trochu náročnější.Když by jste si spočítal materiál, práci s dřevem a řemeslníka, jak píšete, tak bych raději volil koupení hotového.Když si zajdete do Bamaxu, tak mají katalog zahradních domků.Ty kolem 50.000,.-Kč splňují Váš požadavek.Neprodává je jenom Bamaux, ale mnohem více firem a jde si vybrat cenově dostupnější.Když si na stavbě neuděláte dost sám, tak se Vám nevyplatí dělat svépomoci.Firmy Vám ji /některé/ i postaví do týdne.A taky bych vzal v úvahu radu o stavebním úřadu, asi od toho bych začal a pak se rozhodovat dál.Jeden malý příklad.Chtěl jsem stavět posezení 6x4.Materiál mě vyšel asi před 7 lety na 15.000,-Kč.Práce vlastní.Prkna, trámy, krytina,hřebíky, okapničky,šrouby-materiál/na vazbu jsem si je dělal sám/  Lazuru, dlaždice a další drobnosti.Když se říká,že práce jednou tolik, tak to máte 30.000.Kam by jste se dostal dnes s materiálem a vše kolem.Vám bude stačit, když budete muset udělat patky a to stojí další peníze.Proto taková moje rada.Na posezení se můžete podívat v oddíle Altány a pergoly.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.34.50 (?)
23.3.2008 17:35

Já jsem také letos stavěl zahradní domek.Rozměr asi 4,5x4m.Trámky jsem použil asi 10x12cm.Prkna jsem nakoupil za nějakých 8000Kč.Na střechu jsem dal tašky, které jsem měl doma.Celá stavba mě vyšla na 10 000Kč.A teď si kupte támhle někde v OBI nebo BAUMAXU za 60 000 nebo 70 000Kč.

Připojit reakci

Martin Hrkal, Vladeko zahradní program (1203) - xxx.xxx.158.206 (?)
25.3.2008 9:10

To bych rád viděl - domek za 10000,-

Připojit reakci

25.3.2008 10:07

Zahradní domek 4x4,5m za 10000Kč?  

Troufám si říci, že to jde ještě levněji... 

- Trámy, dveře a okna z bouračky

- Střešní krytina Al. šablony z bouračky

- Tepelná izolace minimální nebo žádná

- Prkna přímo z pily

- Práce vlastní

Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.71 (?)
19.5.2012 22:40

Souhlas, naprostý. Takhle se to dá udělat naprosto bez problémů. Plus mínus cena sedí. Plus nějaký ten nátěr a spojovací materiál.

Připojit reakci

Chemický Alí (1222) - xxx.xxx.166.66 (?)
25.3.2008 10:23

Jistě bych stavěl sám, ale 10000,-  za zahradní domek 4x5m...řekněte kde a jedu tam!

Argumentace, co vše lze pořídit z bouračky je, jak mi jistě dáte za pravdu, často nereprodukovatelná. Navíc, pokud chce mít člověk na zahradě i něco s určitou estetickou hodnotou, stará prkna  každý pes jiná ves na stěnách a staré Al šablony na střeše člověku moc radosti nepřidají. Navíc je nutné kalkulovat do nákladů i čas strávený na objíždění bouraček.. To už je lepší vyrazit někam na brigádu a za utržené peníze  materiál nakoupit. Neříkám, že není občas možné sehnat "Second Hand" materiál, ale určitě ne na celou stavbu a určitě ne rychle a na čas.

Před dvěma roky jsem dodělal pergolu 3,5 x 6 m, dřevo přímo od velkoobchodníka, 4500kč /m3, na polovině pergoly zastřešení (takové ty asfaltové "tašky", 3 m žlabu, okapy, oplechování, pozinkované patky. dřevo tak strašně drahé nebylo, ale když jsem ve finále napočítal veškeré náklady, včetně barev a základní elektroinstalace, dostal jsem (překvapivě) k částce blížící se 30000 Kč. A to pergola nemá stěny, okna, dveře a v té době neměla ani podlahu.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (10674) - xxx.xxx.85.27 (?)
25.3.2008 12:53

S tím naprosto souhlasím.  Stavěl jsem altán z koupených hranolů, desek, lepenky, šindelů, plechů. nátěrů, patek...   Vyšlo to asi stejně jako z Hornbachu. Jenže - když se kolemjdoucí optá, kdo to stavěl, mohu hrdě vypnout hruď. A to je, oč tu běží.
 Kdysi dávno jsem stavěl zděnou udírnu - a zadarmo! Cihly, písek, překlady, komínovka, plech i vápno a cement byly z "bouračky". Ještě, že o tom bourači nevěděli. 

Připojit reakci

Ing. Ferda Mravenec, zahradnický guru (1302) - xxx.xxx.153.130 (?)
25.3.2008 13:33

Vápno a cement z bouračky? To je zajímavé, to by mne zajímalo jak se vybíra cement z betonu a vápno z malty.

Připojit reakci

25.3.2008 13:39

Přesně tak, jak jste to pochopil

Připojit reakci

host - xxx.xxx.34.50 (?)
28.3.2008 18:48

Stavíte si domek a utratíte za to stejně jako v Hornbachu???

Aby ten domek v Hornbachu nebyl kvalitnější!

Připojit reakci

25.3.2008 14:08

Neříkám že nemáte pravdu, ale můj příspěvek byl o tom, že se zahradní domek dá pořídit i za menší cenu než 10000Kč.  Samozřejmě je třeba mít "kam šáhnout " pro materiál .

Pokud někoho zajímají aktuální ceny dřeva přímo z pily:

prkna do 4m délky... 3300,-Kč/m3

trámy do 4m, 15x15cm... 5800,-Kč/m3

A pozor na srovnávání nesrovnatelného... najsem si jistý, zda cena zahradního domku z Baumaxu je včetně základ. patek či desky, s elektroinstalací, atd....

Připojit reakci

25.3.2008 15:16

...Samozřejmě je třeba mít "kam šáhnout " pro materiál. 

A vo vo vo tom to je.

Připojit reakci

Martin Hrkal, Vladeko zahradní program (1203) - xxx.xxx.158.206 (?)
25.3.2008 20:00

Když máte kam šáhnout, tak jde myslím stavět i úplně zadarmo. Jsem hloupej, že nikam nešahám

Připojit reakci

26.3.2008 8:08

"Pokud to nic nežere, může to doma ležet"   ... pokud si tuto větu budete stále opakovat, zakrátko budete mít  "kam šahat" pro materiál.

Nutnou podmínkou je mít tolerantní manželku a velký pozemek...

Připojit reakci

Chemický Alí (1222) - xxx.xxx.166.66 (?)
26.3.2008 15:36

Nemyslím To ve zlém, je to věc světonázoru- já osobně vždy v cyklu přibližně dvou let projdu dům a vyhážu vše na co jsem dva roky nesáhnul. Občas sice zamáčknu slzu, ale nemám v domě to co mne vždy děsilo v domě rodičů - tj. hromady zlomkového materiálu a nejrůznějších součástek, které se využily ze 2-5 %.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (10674) - xxx.xxx.77.39 (?)
26.3.2008 17:56

Snažím se chovat podobně, ale nedaří semi to. Občas potřebuji něco, o čem vím, že jsem to kdysi někde uschoval, jenže to nemohu zaboha najít. Takže plno dalších věcí bez milosti vyhodím. Obvykle krátce nato zjistím, že jě nutně potřebuju.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.54.33 (?)
26.3.2008 18:37

Přesně tohle mě pronásleduje...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.34.50 (?)
28.3.2008 18:44

Tak abych to upřesnil:

PRKNA tloušťky 2 cm : 8000,-

TRÁMY 10x12 cm : měl jsem doma(koupě od kamaráda - 2000,-)

STŘEŠNÍ KRYTINA : měl jsem doma - starší

DVEŘE a OKNO : koupě od kamaráda - dohromady 500,-

ELEKTROINSTALACE : měl jsem doma

PATKY a beton : cca 700,-

SEČTENO: 11 200 KČ

Připojit reakci

host - xxx.xxx.81.244 (?)
1.5.2008 13:06

Postavil jsem si zahradní domek 6X3 m (z venku). Nejdříve betonovou desku, na ní dřevěnou konstrukci z trámů 16X10 cm. Oplášťoval palubkami 2cm. Dovnitř dal izolaci polystyrén 10cm. Vevnitř vystavěl zdi 5cm z ytongů.  Udělal jsem i koupelničku se záchodem. Má to samozřejmě okna, dveře. Udělal jsem si všechno sám. I elektriku, bojler..  Střechu mám palubky, lepenku a na tom hliníkový plech. Okapy plastové. Udlěllal jsem i beskosvod s uzemněním do hloubky 2m. Vybavil jsem chatku postelí, základním nábytkem, ledničkou. Časem se mi na zahradě zalíbilo tak, že v ní bydlím natrvalo. Je 40m od baráku. V baráku zůstala manželka a její rodiče. Mám klid a mír. Chatka mě vyšla na 140 tis. Kč. Samozřejmě pouze materiál. Moje práce by stála asi taky tak, takže kdybych si to nechal dělat firmou, vyšlo by to dvakrát dráž a ještě by to bylo zfušované, jak znám řemeslníky. Dělal jsem všechno sám, jenom rozvody vody mi dělali maníci.. protože nemám svařovací pistoli na plastové trubky. Stejně jsem to musel po nich opravovat, protože voda kapala.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.106 (?)
13.8.2009 21:00

Vy jste teda šikovný, to bych si taky přála takový domeček pro sebe...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.66 (?)
13.2.2010 16:41

Hlavně, aby to nevyhořelo po té elektrické stránce.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.7 (?)
17.10.2011 21:29

Mám pozemek cca 800m od baráku, ale zařídím se stejně. Ten klid a mír za to stojí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.81.134 (?)
26.11.2011 7:16

Dobrý den, take přidám svoji zkušenost.S manželkou jsme zdedily cast zahrady a tak jsme se rozhodly že si postavime tzv.letní siddlo.Nase chatka má rozměry 4,5 krat 4 metry.Na konstrukci jsem použil dřevěné tramky 8*8což je plně dostačující.venek mám oblozen palubkama na strese mam osb desky papirova lepenka a kanadsky sindel.Okna a dvere z Baumaxu.letos uz jsem stavbu dokoncil pro nedostatek casu.Zacnu v lednu.musim dodelat strechu, do vnitr prijde 8 izolace a oblozit palubkama.Podlaha tramy 10*10 izolace a podlahove palubky.přikladam foto.bude-li chtit nekdo radu rad poradim.Zatim se mejte.jjardasvoboda@seznam.cz

Obrázky:
chajda
chajda
Připojit reakci

host - xxx.xxx.207.208 (?)
2.6.2014 18:53

Dobrý den. Tj super. Také jsem se letos pustil do něčeho podobného, ale mám starosti s konstrukcí. Nechci to nějak těžce zfušovat. Měl byste pár fotek pro inspiraci, jak chatka rostla?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.210 (?)
29.12.2011 8:06

Tak s tím hle souhlasím.Nejlepší je že když člověk tu věc potřebuje tak ji stejně nemuže najít a dojde si ji koupit. To je moje zkušenost jak u sebe doma, tak u rodiču, ale i u tchána.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.106.118 (?)
4.9.2011 19:37

Zdravim,

ted sem dodelal pergolu na zakazku o rozmerech cca 3 x 5m stavel sem ze SM tramu o velikosti 14 x 14 cm, na sibenice pouzity tramky 10 x 10 k instalaci bylo pouzito 6Ks zemnich vrutu znacky Krinner (KSF-U 865 x 111) 580.- bez DPH / Ks

Cena SM dreva byla stanovena na koncou cenu 5000.- Kc / kubik bez DPH Celkove bylo pouzito 1.3 kubiku dreva cena dreva i s dopravou cca 6700.- Kc

Naterove hmoty 2x 2.5l 1prvni nater tenkovrstva lazura  (mahagon) vcetne ochrany proti drevokaznym houbam a skudcum (cca 670.-Kc s DPH) 2nater tenkovrstva lazura (mahagon) jiz bez ochrany proti drevokaznym skudcum s UV filterm (cca 610,- Kc s DPH) Ostatni spojovaci material cca 1300,- Kc s DPH

Celkova cena za material cca 13500.- Kc s DPH

Foto prikladam zde.

SirTonic

Obrázky:
Pergola
Pergola
Připojit reakci

host - xxx.xxx.246.26 (?)
23.8.2009 8:24

Já si ta také myslím, že když si to člověk postaví sám tak ušetří minimálně 50%. Sám jsem stavil zahradní domek z Heblu 5x5 s krovem a normálními taškami za 100000Kč, firma by to zvládla tak od 300000 Kč jasně že se jim musí platit za práci. Na to ale člověk musí být trochu řemeslník tak se určitě dřevený domek dá postavit také do 20t Kč ale ještě záleží jaká budou okna a dveře, ty budou nejdražší.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.54.27 (?)
23.8.2009 12:12

Za 10 - 20 tisíc se občas dají sehnat i hotové nové domečky na zahrádku na nářadí. Třeba z prolisovaného pozinkovaného plechu opatřeného práškovou barvou nebo plastové. Objednáte si, to, přijde vám velká krabice s hmotností 50 - 100 kilo a z toho obvykle na nějaký vybetonovaný nebo podobný podklad s kotvením sestavíte domen na nářadí třeba 3 x 4 metry. Ale je to na tom domku vidět, že to je levná koupě.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.237.122 (?)
3.10.2009 21:31

Navrhuju koupit tee-pee. Je to univerzalni stavba, dobre vypada a je to obrovska atrakce. Týpí i s kompletním příslušenstvím se dá pořídit od 10-20 000.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.66 (?)
13.2.2010 16:32

Mám taky takový problém a nemohu se zatím rozhodnout, pro nedostatek času se přikláním ke stavebnici, ale když vidím ty lichvářské ceny, tak si ten čas na to udělám.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.244.114 (?)
21.3.2010 20:15

existují menší firmy, které se zabývají výrobou těchto domků, myslím,že je to někde mezi tesařem a baumaxem a určitě budou přístupnější vašim konrétním požedavkům.

Připojit reakci

Mirek (5524) - xxx.xxx.155.12 (?)
21.3.2010 20:35
Pokud nepotřebujete dřevěný domek, tak já jsem budoval "stavbičku" z dřevěných hranolů, opláštěných z venku deskami CETRIS, zevnitř sádrokarton, do stěn a stropu izolace z vaty ISOVER, na stop trapéz nebo desky, izolace IPA. Na CETRIS pak ještě 2cm "zateplovák". IVIirek
Obrázky:
vnitřní pohled
vnitřní pohled
Připojit reakci

host - xxx.xxx.143.232 (?)
30.3.2010 22:04

Dobrý deň. Aj ja sa chystám na takýto nejaký domček na sezónne využitie a občasné prespanie. Máme starú unimobunku so železnou konštrukciou a tú by som chcel na novo opláštiť z vonka+vnútra a medzi to izolácia. Na strechu nejaký škridplech, na vonkajšok OSB dosky a z vnútra asi sádrokartón do vlhka. Mirek prosím Ťa z akých hranolov si robil tú konštrukciu? Musí to byť suché drevo? Dával si tam aj parozábranu? Mám ako takú predstavu o realizácii, ale neviem to do detajlov. Veľmi pekne ďakujem.Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.106.46 (?)
12.8.2011 0:09
A to je jako stavba? hrůza děs, při prvním větru a sněhu to spadne! Ani jeden spoj čepovaný! Jo béďa trávniček.
Připojit reakci

Mirek (5524) - xxx.xxx.242.167 (?)
26.11.2011 11:47
Nejsem sice tesař a přesto to při prvním sněhu a dokonce vichřici nespadlo. Naco budu čepovat hranoly a trámy (jsou spojeny hřeby a L profily s vruty) když je celá konstrukce zvenku "oplátovaná" cetrisovými deskami a vruty?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.167.232 (?)
3.3.2013 23:06

taky si myslím že ten cetris to perfektně zpevní, dělali jsme taky stavbu z cetrisovým opláštěním a je to jak beton :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.141.82 (?)
22.3.2010 15:23

Zahradní domky - pokud chcete mít opravdu kvalitní zahradní domek, obraťte se na profesionály. Sám bych ho také asi zvládl postavit, ale když jsme se ženou pozorovali montážníky, uvědomil jsem si, že to bylo správné rozhodnutí.

Připojit reakci

Petr Jirousek (1) - xxx.xxx.143.129 (?)
16.5.2010 22:24

Dobrý den, dělám různé řezbářské a truhlářské práce, ale kromě jiného jsem postavil svým synům- dvojčatům asi před šesti lety zahradní domek, je v půdorysu pouze 2x3 m a uprostřed jsem ponechal smrk, který je nyní nad střechou už asi 12 m, střecha je sedlová, výška asi 2,5 m, vybavení - patrová palanda, stůl, lavice do L s úložným prostorem, skříňka, věšák, podlaha dřevěná, konstrukce na patky... Nyní je z domku čajovna, v léťe tam často spí a je to opravdu hodně využívané. Občas, kyž grilujem, tak tam přespím i já, nebo kamarádi. Je zbytečné jít do do většího rozměru. neź 2,5 x 3,5 m. Stavba je na betonových dlaždicích, natřená silnovrstvým lazurním lakem a vyžaduje minimální údržbu. Na střeše je lepenka a stavba má 2 okno, jedno otevírací.  S pozdravem Petr Jirousek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.160.6 (?)
9.7.2010 23:14

je někde na internetu detailnější návod? jako jak to celé dát do hromady? Třeba konstrukce je pro laika hodně složitá...

díky

Připojit reakci

host - xxx.xxx.129.80 (?)
30.7.2011 12:21
Možnosti, které jsme kalkulovali my v případě potřeby na zahradu: 1) maringotka (inzeraty v bazarech na webu) 2) jurta/típí - komfortnější než stan, nejlépe z bazaru 3) za pomoci kamarádů lehká dřevokonstrukce výplň slamené balíky, hliněná omítka, střešní krytina z bazaru, základy na betonových patkách (nutné ohlášení stavby s projektem)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.127 (?)
30.7.2011 22:16

Ahoj nadsenci,

Mobilheim ci maringotka je dle meho nic moc. Rozhodl jsem se postavit si zahradni domek + domecek pro deti svepomoci.

Dnes jsem dokreslil projektik. Umite si predstavit tu radost? Sami si nakreslite, sam (s pomoci jednoho sikovneho tesare) postavite.

Tesim se na to, az moje deti budou rikat: "Tenhle domek? To nam postavil tata!".

Jsem jen banker bez potrebneho remeslneho vzdelani a zkusenosti, ale ja to dam!

D.

Připojit reakci

9.8.2011 22:57

Ahoj, popr. Dobry den,

tak dnes jsem vykopal zaklady pro patky. Hloubka 60cm a na to jeste prijde nadzemni cast - ´prolejvacka´ 50x30.

Myslim (doufam), ze by to melo udrzet...

Hezky vecer,

D.

Připojit reakci

suchoj (17) - xxx.xxx.209.65 (?)
10.8.2011 2:03
Tak to bude asi tezka krize, kdyz si bankeri zacinaj sami stavet chatky. :-) Jinak dneska prikopejte dalsich alespon 20 cm, at vam s tim nehybe mraz.
Připojit reakci

11.8.2011 23:13

Baze. Doba je zla... :-) Diky za dobre minenou radu, ale na nezamrznou hloubku prdim. Bude to cca. 1000kg-va drevena stavba. Kdyz zima nadzvedne, jaro zase polozi... :-)

Dnes jsem to vybetonoval.

D.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.50 (?)
26.11.2011 14:11

Neznepokojujte sa. Nezamrzna musi byt pri stavbach vacsich. Rodinny dom vazi niekolko desiatok ci stoviek ton a ked sa mu pohnu zaklady o centimetrik dva..., moze dojst k prasknutiu pod vlastnou vahou. Male stavby v podstate nepotrebuju nejak zvlast pevne zaklady. Nikto nebuduje zaklad pod betonovy chodnik... ani pod beton co drzi obrubniky. Vasu chatku to zvladne tiez.

Připojit reakci

Petr Zago (1) - xxx.xxx.64.142 (?)
26.4.2013 16:36

My jsme také s manželem hledali zahradní domky, a nasli jsme nakonec pan truhlář který nam ho udělal na míru a věříme že i kvalitnější než když ho Zůstávám hotov v obchodě. Ma jeden pokoj a okno, děti v něm v létě maji svou,,klubovnu" kde sa da aj prespat. :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.1 (?)
19.5.2014 18:05

zdravim vsetkych stavitelov,

prave sme zaplatili predfakturu za zahradny domcek z drevodom orava. 2,5x3m s pristreskom na drevo. So zlavou vysiel na 1800 eur. Predtym som presla internetove firmy, Baumax a Hornbach, OBI. Vo velkoobchodoch su ceny prijatelnejsie, ale domceky su bez podlahy, kritiny, nateru a dovozu + montaze. (Samotna cena je cca 700-900 eur a k tomu toto vsetko ostatne)  Este som pozerala jednu firmu - domceky-chatky - tam vysiel domcek na kluc na 1600 eur - ale tensie steny a vraj dovoz z Polska, tak neviem, ci su kvalitne. Nasi stolari v dosahu boli vsetci zavaleni pracou a do domceka sa im nechcelo. Jeden majster mi navrhol domcek z drevotriesky - za 600 eur - ale len 2x2m na naradie a bez pristresku na drevo.

Manzelovi rodicia tiez kupovali domcek, kde sa zmesti aj kuchynka, tiez kupovali z Drevodomu, neviem, kolko by stal poschodovy, ako hladate vy. Pokial clovek nie je schopny si domcek sam postavit, alebo nema cas a zahradu vyuziva len rekreacne cez prazdniny, asi by som sa spolahla skor na firmu. Zaciatkom juna pridu zmontovat, dam vam vediet, ako to dopadlo.

PL

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Zahradní domek - postavit nebo koupit hotový532.6.2014101726
Asfaltový šindel x asfaltová lepenka2319.5.201449269
Ještě jednou základ pod domek3213.3.201421868
Řezání sendvičových PUR panelů813.2.20141489
Z čeho máte postaven zahradní domek?217.9.20136335
Stavba zahradního domku 217.9.20133560
Zahradní domek - základ - Geobuňka418.8.20132151
Co je to za brouka 616.8.20131581
Celoroční stan na zahradě legislativa1728.7.20136377
Jak převest chatu na rekreační objekt s ev.č.?231.5.20131288
Jaké palubky na na zahradní domek912.4.20137873
Suché WC (kadibudka) v blízkosti potoka cca15m727.1.201313274
Postavení na orné půdě2223.1.20136504
Stavba na zahradě - rady112.12.20122249
Stavba zahradního domku 823.11.20129074
Základy pod zahradní domek2115.11.201243759
Stavba zahradniho domku2030.5.201227119
Karavan nebo mobilheim?311.4.20126705
Jaký zvolit typ konstrukce zahradního domku 426.8.201110883
Domeček na stromě - zahradní domek pro děti431.7.201115801
Za jak dlouho vyschne "zmoklej" zahradni domek131.7.20111418
Domek11.7.20112067
Co pod domek 1222.3.20119474
Stavba objektu na "nestavebním" pozemku227.12.20105614
Plynové topidlo Campingaz Infra45.9.20103732
Zatmelení trapézového plechu19.7.20101588
Plastový šindel Eureko DDS318.4.20108191
Zahr. chatka a parozábrana214.1.20104114
Výplň otvorov (sklo x lexan) v záhr. dom13.10.20092098
Dlažba před zahradním domkem613.8.20094685
Jake tramky na kolnu?2123.6.200928068
Legislativa zahrada a stavby223.7.200811002
Další diskuze na téma Zahradní domky najdete na serveru DŮMACHALUPA.cz.
Paliva a motorové pily, topení, krby a kamna, komíny, zateplení a úspory energií
Moc benzinu27.8.2014
Moc benzinu27.8.2014
Malé elektrické vykurovacie telesá pri radátoroch27.8.2014
Moc benzinu26.8.2014
Moc benzinu26.8.2014
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky | Kosmetika
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2014