Stavba zahradniho domku



Stránky: 1,  2   
host - 106.66 (?) 
26.9.2010 10:20, zobrazeno: 50156x

Dobry den, poradi nekdo se stavbou chatky/domecku/besidky svepomoci?Nechce se mi davat desitky tisic firmam za skladacky, mam predstavu o zakoupeni desek, dřeva, plechu... z bazaru a postupne postaveni - tak max. 3x3 m + neco zastreseneho venku.Zadny komfort, jen at se ma clovek kam schovat pred destem a ulozit naradi.Nemame zkusenosti ani se zalozenim jakekoliv stavby.Moc dekuji za jakykoli nejpodrobnejsi vysvetleni, popr. odkaz.Hanka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 26.9.2010 18:51

Pokud chcete stavět zahr.domek, tak stejně podle stav.zákona požadují předložení projektu od autorizovaného projektanta. Jinak je tady o chatkách a pergolách dost vláken, stačí se do nich začíst...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.195 (?), 26.9.2010 19:43

zahradní domek nepodléhá žádnému zákonu ani ohlášce (lidi nebláznětwe s tou birokracii a údáními sousedú) někdo se tady taky dotazoval zda ohlásit na úřadě stavbu kotce pro psa-to už je vrchol

Domek 3x3 metry nemusí nikde hlásit (už tou olochou) navíc když postavcí domek na nějakých pilířkách tak už vůbec ne a domek je spíše veden jako bouda na nářadí tak už dejte pokoj s těmi OHLÁŠKAMI NA ÚŘADECH blbnete lidi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.11 (?), 26.9.2010 20:18

Pokud bude domek na pevných základech, je nutné oznámení záměru v území a vydání územního souhlasu. Projekt od autorizovaného projektanta není nutný. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 26.9.2010 20:24

Tak asi to řeší na různých úředech různě. U nás (HK) je nutné mít územní souhlas na cokoliv (i 3x3), na zahradní chatku s pevným základem i projekt.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.11 (?), 26.9.2010 20:47

A čím úředník v HK odůvodnil požadavek projektu od autorizované osoby? Jako příloha k Oznámení o záměru v území k vydání územního souhlasu stačí, cituji: "Jednoduchý technický popis záměru s příslušnými výkresy podle jeho charakteru, zejména půdorysy rozhodujících podlaží a pohledů u budov". VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.24 (?), 27.9.2010 9:40

Ano, mam overeno od Ing. arch., ze zadny povoleni nepotrebuju. Chatka beztak nebude zrejme zabetonovana napevno, jak jsem videla v okoli v kolonii. Chtela jsem poradit spis, jaky lze pouzit material, lze nejake slisovane desky, neco alternativniho krome dreva? Nema s tim nekdo zkusenosti? A take jednoduchy postup - napr.: jaky podklad v zemi-podlaha-zakladni tramky, vypln apod. Strecha je jednodussi rovna nebo ackova?...diky Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 27.9.2010 12:10
Já jsem budoval tímto způsobem: skelet z hranolků 10/10 sešroubovaný úhelníky, zvenku přišroubované cementotřískové desky Cetris 9mm, zevnitř sádrokarton, jako tepelná izolace stropu a stěn 10 cm minerální vlna. Jako střešní krytinu jsem použil trapézové plechy ve spádu, dorovnal jsem vlny betonem a zaizoloval asfaltovými pásy. Okno, dveře, zvenku 2cm fasádní polystyren na lepidlo, talířové hmoždinky + vruty, dále lepidlo, perlinka, stěrka, omítka MK-2, fasádní barva. Klidně by se zvenku dal (místo Cetrisu) použít dřevěný (plechový, plastový) obklad na pero a drážku, to už záleží na volbě (dřevo se musí ošetřovat) a vkusu. Konstrukce je přišroubována kotvami do betonové desky, samozřejmě je možno využít patek nebo pražců jako "základ". Podlahu jsem vybetonoval a nalepil dlažbu. Pokud nebudete betonovat desku, vystačíte si s vrtačkou a obyčejným nářadím, vše je šroubováno, něco málo sbíjeno. Pokud se mi podaří najít fotky tak vložím. Většinu jsem dělal sám, někdy s pomocníkem, mám totiž jedno pravidlo - sprasit si to mohu i sám, na to nepotřebuji volat firmu, to pak jen děláte drába. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 27.9.2010 12:18

Ještě tady odkaz na jeden obrázek. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.188 (?), 30.9.2010 12:26

Mirku, moc dekuji za vycerpavajici info. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika