Zahradní domek - postavit nebo koupit hotový



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?)
21.3.2010 20:35
Pokud nepotřebujete dřevěný domek, tak já jsem budoval "stavbičku" z dřevěných hranolů, opláštěných z venku deskami CETRIS, zevnitř sádrokarton, do stěn a stropu izolace z vaty ISOVER, na stop trapéz nebo desky, izolace IPA. Na CETRIS pak ještě 2cm "zateplovák". IVIirek
vnitřní pohled
vnitřní pohled
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 84.66 (?), 13.2.2010 16:32

Mám taky takový problém a nemohu se zatím rozhodnout, pro nedostatek času se přikláním ke stavebnici, ale když vidím ty lichvářské ceny, tak si ten čas na to udělám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.114 (?), 21.3.2010 20:15

existují menší firmy, které se zabývají výrobou těchto domků, myslím,že je to někde mezi tesařem a baumaxem a určitě budou přístupnější vašim konrétním požedavkům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 21.3.2010 20:35
Pokud nepotřebujete dřevěný domek, tak já jsem budoval "stavbičku" z dřevěných hranolů, opláštěných z venku deskami CETRIS, zevnitř sádrokarton, do stěn a stropu izolace z vaty ISOVER, na stop trapéz nebo desky, izolace IPA. Na CETRIS pak ještě 2cm "zateplovák". IVIirek
vnitřní pohled
vnitřní pohled
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.232 (?), 30.3.2010 22:04

Dobrý deň. Aj ja sa chystám na takýto nejaký domček na sezónne využitie a občasné prespanie. Máme starú unimobunku so železnou konštrukciou a tú by som chcel na novo opláštiť z vonka+vnútra a medzi to izolácia. Na strechu nejaký škridplech, na vonkajšok OSB dosky a z vnútra asi sádrokartón do vlhka. Mirek prosím Ťa z akých hranolov si robil tú konštrukciu? Musí to byť suché drevo? Dával si tam aj parozábranu? Mám ako takú predstavu o realizácii, ale neviem to do detajlov. Veľmi pekne ďakujem.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.46 (?), 12.8.2011 0:09
A to je jako stavba? hrůza děs, při prvním větru a sněhu to spadne! Ani jeden spoj čepovaný! Jo béďa trávniček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 26.11.2011 11:47
Nejsem sice tesař a přesto to při prvním sněhu a dokonce vichřici nespadlo. Naco budu čepovat hranoly a trámy (jsou spojeny hřeby a L profily s vruty) když je celá konstrukce zvenku "oplátovaná" cetrisovými deskami a vruty?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.232 (?), 3.3.2013 23:06

taky si myslím že ten cetris to perfektně zpevní, dělali jsme taky stavbu z cetrisovým opláštěním a je to jak beton :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.82 (?), 22.3.2010 15:23

Zahradní domky - pokud chcete mít opravdu kvalitní zahradní domek, obraťte se na profesionály. Sám bych ho také asi zvládl postavit, ale když jsme se ženou pozorovali montážníky, uvědomil jsem si, že to bylo správné rozhodnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tetarina - (1) - 143.129 (?), 16.5.2010 22:24

Dobrý den, dělám různé řezbářské a truhlářské práce, ale kromě jiného jsem postavil svým synům- dvojčatům asi před šesti lety zahradní domek, je v půdorysu pouze 2x3 m a uprostřed jsem ponechal smrk, který je nyní nad střechou už asi 12 m, střecha je sedlová, výška asi 2,5 m, vybavení - patrová palanda, stůl, lavice do L s úložným prostorem, skříňka, věšák, podlaha dřevěná, konstrukce na patky... Nyní je z domku čajovna, v léťe tam často spí a je to opravdu hodně využívané. Občas, kyž grilujem, tak tam přespím i já, nebo kamarádi. Je zbytečné jít do do většího rozměru. neź 2,5 x 3,5 m. Stavba je na betonových dlaždicích, natřená silnovrstvým lazurním lakem a vyžaduje minimální údržbu. Na střeše je lepenka a stavba má 2 okno, jedno otevírací.  S pozdravem Petr Jirousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.6 (?), 9.7.2010 23:14

je někde na internetu detailnější návod? jako jak to celé dát do hromady? Třeba konstrukce je pro laika hodně složitá...

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika