Zelené dno bazénu



host - 216.69 (?)
20.10.2014 21:01
Na hadr ve skimeru dejte pozor, může nalomit dno skimeru podtlakem. Není nad bezúdržbové ošetření vody ionizátorem, co je to zelené dno
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 211.30 (?), 19.10.2014 20:03, zobrazeno: 9141x

Dobrý den. Máme třetím rokem bazen o velikosti 6*3*1,5m v zemi se zastřešením. Dva roky byla voda pohode jen jsme dávali tablety 5v1 a vše bylo bez problému. Tenhle rok jsem v srpnu měli takovou rodinou oslavičku kde se vystřídalo velké množství lidí v bazénu děti, dospělí. Od té doby máme problém stím že nám začalo zelenat dno bazénu (asi řasa). Dva roky před tím jsem v říjnu hodil tabletu do dávkovače a na jaře pustil filtraci a vše jelo bez problému. Žádne zazimovače jen tablety.Co stím? a jak se toho zbavit. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.207 (?), 20.10.2014 18:28

Pokud chcete zazimovat bazén s vodou je třeba se řasy zbavit. Nám se vyskytla na podzim prvně také (podcenili jsme venkovní teplotu a došla bez povšimutí tableta) a po vykartáčování dna se rozlezla do celé vody. Algicid už nezabral tak pomohl chloršok a vločkovač - ale stejně se nám 16m3 vyčistilo až po 14 dnech, už jsem myslela že to snad nezmizí nikdy. Do skimmeru jsem dávala složený hadřík který jsem několikrát denně ždímala (přišlo mi že sebral taky dost řasy která je jinak tak jemná že hned filtraci zaplní a pak se zase honí dokola) každý den proplach filtru a doplnění vody - takže místo zazimování jsme dopouštěli :) Jinak pokud je řasa zelená tak je třeba opět přechlorovat, dle bazénářů má být "chcíplá" řasa hnědá, zelená je pořád funkční možící se potvora. Nám řasa zahnědla až tak 3 dny po chloršoku...  Teď na zimu raději dám do zbytku vody algicid. Přeji úspěšný boj :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.69 (?), 20.10.2014 21:01
Na hadr ve skimeru dejte pozor, může nalomit dno skimeru podtlakem. Není nad bezúdržbové ošetření vody ionizátorem, co je to zelené dno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.243 (?), 12.12.2014 10:55

Kazdy sposob udrzby ma svoje pre a proti, ale to teraz neriesme. Ja poviem iba svoju skusenost, voda v bazene 2 roky, 1-2x tyzdenne trocha sava a bez problemov, v dalsom roku uz to bolo dost problematicke, takze som vymenil vodu a znova starostlivost iba minimalna. Takze ja by som odporucal na jar vypustit vodu a zacat znova s cistou. Vycistit piesok, alebo kupit novy. Ak sa zabudne na starostlivost a cela voda zozelenie, najdete tu navody na vycistenie (niekto filtruje vkuse 10-14 dni, opakovane chlorsok a pod) Toho roku sa mi to stalo, voda napustena cca 6 tyzdnov, nebol som doma, manzelka neustrazila a cely bazen zeleny, vkuse filtracia, chlorsok... voda ako tak, ale ja som kazdy druhy den vysaval... strasna otrava. Potom som sa rozhodol premyt piesok (nechcel som kupovat 140kg piesku pretoze mal iba tych 6 tyzdnov) - ten piesok bol strasne zaneseny... si myslim, ze ani opakovane preplachy filtra by ho nevycistili. Zaverom, ak sa mi pokazi voda, ja ju uz po tych mojich skusenostiach vymenim, je to pre mna jednoduchsie a tym padom aj lacnejsie. P.S: pokazenu myslim, ze je cely bazen zeleny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika