Zelená voda v bazénu



host - 152.226 (?)
3.8.2016 22:43

Kazdy na svoje... ja sa rad schladim aj v tom koupatku, ked je nad 30 st... a to mi staci. Nevidim dovod sa kupat v kvetnu alebo zari. Ked si chcem riadne zaplavat, tak zajdem inam, kvoli tomu naozaj nechcem nadrz na pol pozemku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 9.135 (?), 3.8.2016 8:05

No ono se to dá. Existují osvědčené základní postupy, které by měly, opakuji, měly by bazén zprovoznit. Když odhlédnu od rad typu "do vody nic nedávám, filtruju jednou týdně a mám ji jako křišťál celou sezónu." Například počet panelů je vcelku nedůležitý. "Dasty" jich má celou farmu, já jeden. Oba deklarujeme, že vodu máme dobrou. On teplejší, já méně. Ale oba dodržujem nějaké základní postupy údržby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 3.8.2016 14:38

Počet panelů je celkem dost důležitý, stejně jako průměr a druh propojovacího potrubí. Lze z toho odvodit vnitřní odpor celého systému a tím i účinnost filtrace. Čím je odpor vyšší (a filtrační čerpadlo méně výkonné), tím delší by měla být doba denního filtrování.

Tím chci hlavně říct, že "dodržovat základní postupy údržby" je hezké (taky to ale souvisí s praxí), ale musí toho být zapojený systém schopný. Pokud někdo z 20 mbazénu přefiltruje denně jen 5 m,nemůže se divit, že mu zelená voda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 9.135 (?), 3.8.2016 20:14

A to je právě to co nevíme. Vlastně nevíme vůbec nic o tazatelově systému a obsluze. A proto lze doporučit jen obecné postupy, které obvykle fungují. Když někdo dostane radu "přidej vločkovač", není tím míněno, aby toho nalil flašku do vany. Předpokládá se jakási základní inteligence tazatele, že si zjistí, jakou dávku které chemikálie má použít. Že zná jednotky objemu, váhy, jejich násobky a dokáže je odměřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.51 (?), 3.8.2016 21:55

Nadzemnímu bazénu kolísá teplota vody, zpravidla je cena přímo úměrná kvalitě a například filtrace jsou i když pískové slabé a i s vysavačem mají problém. Taková to koupátka jsou mnohdy na otravu, neboť mají krátkou dobu využití, několik chladných dnů a voda je studená. Zažil jsem, byl jsem rád a pochopil jsem, že koupátko dál nechci. Do většího bazénu se vyplatí řízená dezinfekce, střecha, ohřev vody a potom si opravdu užíváte bezchlorovou koupačku. Dělal jsem to rodinu a děti, nechtěl jsem je vidět koupat v chlórové vodě. Sledovat vodu v neřízených dezinfekcích není snadné. Stačí zanedbat a řasa se rozjede, potom z ní bude kal, flokulant, voda do odpadu, nový chlór a stále dokola.

Základní fyzikální požadavky na jakost vody v bazénech s chlorovou dezinfekcí: volný chlor 0,3 – 0,5mg/l pro teplotu vody 24 – 26°C 0,5 – 0,8mg/l do 32°C 0,7 – 1,0mg/l nad 32°C vázaný chlor <0,3mg/l zjistíme z rozdílu chloru celkového a volného pH 6,5 – 7,6 doporučujeme 7,0 redox potenciál mV > 750 ± 20 pro pH 6,5 – 7,3 > 770 ± 20 pro pH 7,3 – 7,6 průhlednost: nerušený pohled na celé dno.

Průhlednost 6 m přes bazén. Naše koupání s minimálními náklady, filtrovanou dešťovou vodou, teplota vody květen až září nad 30°C. Nejde dát foto škoda 😉

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.226 (?), 3.8.2016 22:43

Kazdy na svoje... ja sa rad schladim aj v tom koupatku, ked je nad 30 st... a to mi staci. Nevidim dovod sa kupat v kvetnu alebo zari. Ked si chcem riadne zaplavat, tak zajdem inam, kvoli tomu naozaj nechcem nadrz na pol pozemku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.53 (?), 5.8.2016 14:35
Vločkovač nesmrdí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.190 (?), 7.8.2016 8:08

Od příštího týdne se má ochladit a budete mít po problému se zelenou vodou v koupátkách. Chladné noci ochladí vodu a koupátka jsou na úklid. V pořádném bazénu se voda ochladí o stupeň dva a když je solár, tepelné čerpadlo ani o tolik ne. Nemachruji, měli jsme koupátko. 😉.Že drahé no vy si zajedete na týden do Chorvatska s plnou penzí  pro 4  za 40 tisíc kaček a pak si doma rochníte v koupátku😂.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.123 (?), 7.8.2016 11:20
I když se ochladilo v našem 4 metrovém koupatku máme 28 na jeden menší solár a na to že je zapuštěn v zemi je to ok. Nic balit ani nemohu max zazimovat ale na to je čas. A už dávno nejsem paštikář a do Chorvatska nejezdím letos jsme byli v Portugalsku sice chladnější moře ale supr... aspoň to nebude skok až odpoledne vlezu do šplouchadla...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.190 (?), 7.8.2016 13:32

Jo, tak nějak jste popsal vývoj pohledu na dovolenou u vody. Paštikáře jsme viděli u Baška Vody pod horami. Mě těch cizích děcek bylo líto. V horku a smradu, matka cosi kluhnila a otec znechuceně vodil děcka k vodě. Na jednu zmrzlinu byli čtyři a malý kopeček. Než na takovou dovolenou, tak radši doma a mít pohodičku. Po nadzemním bazénu jsme pořídili pořádný bazén a ani se jaksi nikomu nechce k moři. Naše dovolené byly s plnou penzí, přece nebude moje vařit, pohoda klídek leháro. Stejně se nám ty davy omrzely, zácpy v kolonách, přeplněné pláže, hladoví turisté v hotelích. Raději si zajedeme na hory. Doma u pořádného bazénu je super pohodička, bez stresu. Šplouchadlo, proč ne, jenom nesnáším, koupátko stačí, jdu si zaplavat jinam. Kam do zeleného brčálníku, akvaparku, kde jste jako sardinky, do veřejného bazénu, kam se chodí umývat kde kdo a člověk neví, co tam chytne a do vody dávají čím dál víc chemie, kam? Sednout do auta a jet hodinu, dvě a pak zpátky, a jste splavení a zase houby pohoda. Kolik to stojí, vem čert, kdyby z toho člověk měl pohodičku.😃

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.226 (?), 7.8.2016 19:50

Zaujimava debata.Plavanie v bazene ma bavi asi tak, ako udrzba bazenu. Mozno je to terno pre deti, na prvom stupni som miloval kupanie, ale to sme zase chodili na jazera. Asi by ma ani v tomto pripade bazen so sterilnou vodou nenadchol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE23:25
Traverzy IPE21:01
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika