podložka pod bazén



host - 253.29 (?)
9.5.2012 13:07

Dobrý den, prosím o radu. Máme 7 metrový nadzemní bazén  (Mountfield), pod který jsme si nechali udělat betonový podklad, bohužel beton není moc hladký a místy se drolí.frown Nevíte zda existuje nějaká stěrka na ven, či by nepomohlo jen dát dvě geotextilní podložky pod bazén???

Díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 45.244 (?), 24.7.2009 12:28
Pro paní Janu, pokud jsem pochopil správně tak Vám jde o dosypání prostoru mezi bazénem a vykopaným větším kruhem v zemi, pokud Vám jde o estetiku tak to dosypejte ale já osobně to mám cca 6 let také s mezerou (průměr bazénu 4,5m) a o to lépe se mi každý rok bazén staví protože trefit se dokonale do přesného oblouku (půloblouku)v zemi je tak trochu na nervy, v případě dosypání si ale nechte alespon´5cm rezervu.Přeji příjemné koupání
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 13:12

k původnímu dotazu... měli jsme koberec, ale shnije, tak máme staré lino a to tam necháváme stále,4 roky, bazén totiž na zimu sklízíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.23 (?), 8.5.2012 22:48

Dali jsme pod nafukovací bazén 2 cm polystyren a vůbec nám přes noc nevychladl, byl samozřejmě zakrytý. Od země jde zima i přes geotextili a lino. Neprorůstá tráva a na nohy doslova hřeje. Polystyren vydrží dva roky. Investice asi 500Kč dle velikosti. Desky se musí lepit páskou a po napuštění bazénu se zbytky tabulí odřežou nožem podle bazénu. První rok jsme dali koberec a mrzli jsme, nacucal se vodou a pak hnil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 253.29 (?), 9.5.2012 13:07

Dobrý den, prosím o radu. Máme 7 metrový nadzemní bazén  (Mountfield), pod který jsme si nechali udělat betonový podklad, bohužel beton není moc hladký a místy se drolí.frown Nevíte zda existuje nějaká stěrka na ven, či by nepomohlo jen dát dvě geotextilní podložky pod bazén???

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.80 (?), 7.6.2012 22:51

Použijte nejlevnější XPS polystyren, který má minimální nasákavost a je pevnější než klasické EPS, vytvoříte tak souvislou hladkou vrstvu, která nebude hnít a zároveň "zateplíte" dno. Nejslabší se vyrábí 20mm, formát obvykle 60x120cm-hrana na "tupu" nebo "pero-drážka". Do háje s koberci nebo linem... Miloš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.57 (?), 27.5.2014 22:15

Přesně tak. Dosud jsem měl bazén na linu které leželo na do hladka udusané hlíně, To ale po 5. letech popraskalo. Další nemám, tak koupím extrudovaný polystyren 2cm a rozložím ho na něj. Páskou slepím, ustavím bazén a zbytek ořežu, fertyk. V žádném případě nicht koberec. Nasákne hnije. A ještě jedná důležitá věc : Bazén dát do super roviny, bo jak bude tlačit voda na jednu stranu víc, tak to po sezoně bude vypadat takhle. obrazek níže.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 28.5.2014 7:44

Dobré ráno, 

nedávno jsem pro našeho malého synka zakoupil nafukovací bazen 1,8x3 metry. Jako podklad jsem použil písek, který jsem srovnal do roviny a do pískového lože jsem usadil 6cm desky z extrudovaného polistyrenu (XPS), které se dělají pero - drážka. Spáry jsem přelepil stříbrnou lepicí páskou. Zatím to funguje na jedničku. XPS skvěle izoluje, příjemně se po něm chodí, není nasákavý a tvoří přirozený přechod mezi trávníkem a bazénem. Navíc to nevypadá vůbec špatně. Příležitostně vložím foto. Martin

Jedinou nevýhodou je cena XPS, který stál stejně jako bazén... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.6 (?), 1.7.2014 23:58

Martin, ja som tak isto volila pre vnucika ale mam problem ako udrziavat vodu aby som denne nevymienala? co pouzivat na cistenie vody? dakujem./zijem mimo sk/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.121 (?), 31.7.2014 23:13

Alespoň kartušovou filtraci, v lepším případě pískovou filtraci a chlor. Jedno napuštění vody na celou letní sezónu.Bibi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 3.8.2014 16:33

Rači pískovou filtraci a dávkovač chloru a máte vodu pořád jako křišťál i při teplotě přes 30°C.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika