Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?) 
3.7.2015 21:15

Ori: Jak jste to myslel nemůžu vědět, nejsem věštec. Komentoval jsem, co jste napsal. Srovnání s mechem nechápu a zkusím vysvětlit. Jsem přesvědčený, že ze systémů úpravy vody v domácích bazénech je chlorová chemie nejvýhodnější a to zejména pro začátečníka, nebo majitele malého bazénku (mne). Je relativně levná, spolehlivá, dobře kontrolovatelná. Nevyžaduje speciální znalosti a údržbu složitých zařízení. Nevyžaduje nákup drahých spotřebních komponent. Slévání kovů a výrobu ingotů za účelem tvorby elektrod do ionizátoru beru jako zpestření diskuse výstředním podivínem, praktický význam pro širokou obec to nemá. Připomíná to chvalně známý časopis Udělej-Urob si sám. Seženem známého soustružníka a frézaře a vyfiknem hoblovku s 300 mm záběrem. To byly časy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 39.224 (?), 3.7.2015 21:34
PP, teď s Vámi částečně souhlasím. Částečně ve velikosti bazénu. Na malý bazén pořizovat solničku, ionizátor je zbytečné. Ale je třeba srovnávat srovnatelné. Malý bazén je krátká sezónní záležitost těchto dnů. V noci rychle chládne, výměna vody není problém, pokud se rozšíří řasa. Po přechodu velmi teplých dnů je malý bazén téměř zapomenut, voda rychle chládne a tím se s bazénem končí. Velký, zapuštěný bazén je záležitost u nás duben - říjen. Takovou dobu se koupat v chemii, chlóru, to jde do peněz a také je to náročné až 7 měsíců sledovat hodnoty vody a ty upravovat. Zřejmě jste to svoje plácnutí o chlóru přehodnotil. S tím slévárenstvím, že byste byl levý a ještě nerozumný, nepochopil jste jen Vy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.7.2015 22:11

Ale sezonní záležitost je to přece u drtivé většiny koupátek na zahradách. Čím víc budete prodlužovat dobu použitelnosti, tím vyšší budou náklady. A i kdyby mi to vytápěly nějaké inkurantní kolektory za babku, stejně do toho v říjnu nevlezu, neb když bych vylez, tak by mi umrz. Nos. A když to budu chtít mocí mermo, musím to zastřešit a zase náklady. Prostě ty tři až tři a půl měsíce mi musí stačit, když mi nestačí, buď se vykoupu ve veřejném, nebo do toho narvu prachy, nebo se odstěhuju na jih. Osobně tomu říjnu moc nevěřím, den je už krátký a slunečných dnů málo, kolektory by musely mít hektar. Ale jestli máte na poli FVE, pak ten bazén můžete vyvařit.  Nejsem trotl, abych lez do vody co má 15 stupňů. Ale proti gustu... Pokud jde o slévárenství, jsem vyučený strojní zámečník, takže co je to kov vím. Zkuste se zeptat té paní, která má kalnou vodu, jak jí to pomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.127 (?), 3.7.2015 22:56
Vyučený strojní zámečník, a co umíte? Ani ohledně pájení a bazénů nic. Ještě jednou Vám zopakuji, že jsem si elektrody vyrobil jen pro sebe, protože místo objednaných originálních elektrod mi poslali jen měděné. To bylo upozornění a příště si je koupím až si je prohlédnu. Ve špatné zkušenosti je i pozitivní, 6 ks elektrod máme asi na 6 let provozu bazénu a možná si je příště zase vyrobím, pokud nebudou x krát předražené. Abyste si tuto informaci nepletl, jen já si je možná vyrobím, jen já. Co od bazénu - nku očekáváte, je Váš problém, já jej využívám intenzívně, a proto chci mít starostí s údržbou co nejméně. Které paní? Kalná voda, víte co je kalná voda a co dělá ionizátor? Nevíte a zase plácáte. Dezinfekce a filtrace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.7.2015 23:26

Místo napadání a věštění, kdo co neumí (zřejmě vše umíte jen vy), byste možná měl pozorně sledovat vlákno a téma, do kterého jste se vmísil. Ovšem chápu, že poradit neumíte, protože kalnou vodu nemáte. V tom koktejlu kdovíjakých kovů ze speciálně vrtaných, pájených a odlitých (vynechal jsem nějakou použitou technologii?) elektrod žádný zákal vzniknout nemůže. Že bych ve svém věku nevěděl jak vypadá kalná voda sice je teoreticky možné, ale není to tak, vím to, opravdu, věřte mi. A občas se ňák podepište, nevím, na koho reaguju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.127 (?), 4.7.2015 7:57
Věk s tím nemá nic společného, stále opakujete, jinak napsáno, že nechápete. Opakuji, info jsem dal těm, kteří se nechtějí koupat ve chlórové vodě. Vy chcete, proto ani není podstatné, že nechápete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.127 (?), 4.7.2015 8:26
PP zase přidáváte zbytečnosti, abyste diskuzi znepřehlednil a dovedl ji do stavu smazání a dezinformace. Cituji Vás... v koktejlu kdovíjakých kovů... Ve vodě jsou ionty Ag, Cu, Zn. Ne kdovíjaké. Cu se používá k rozvodu pizné vody, Ag snad nemusím jmenovat, Zn je všude na střechách v pozinkovaném plechu a voda je ze střech používána na zalévání. Takže tato voda se dostane i do člověka. V bazénu je taková koncentrace, že byste tu vodu musel pít a za den vypít asi 80 litrů vody, aby se objevily nějaké příznaky v případě mědi. Kolik se nadýcháte i napijete vody a výparů z chlóru, ten se drží nad hladinou... Množství iontů 3 uvedených kovů je na velmi nízké úrovni, ionizátor musí být stále v provozu současně s filtrací. Viz popis ionizátoru. JS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 4.7.2015 9:03

No mistrem v uhýbání od témat tu nejsem zrovna já. Vysvětlím svou skepsi. Měděné elektrody jste koupil, ok. Ale ta pájka v sobě může mít všelicos, třeba kadmium a to už by takovej odvaz nebyl. Já nezpochybňuju princip a užití ionizátoru. Zpochybňuju Vaši lidovou metalurgickou tvořivost. Když elektrodu koupíte u renomovaného prodejce (tedy pekelně drahou obvykle) mělo by být zajištěno, že bude mít odpovídající čistotu. Protože to z čeho je, dříve či později přejde do vody. Jen pro zajímavost Cut&Paste z webu:

Tento systém ušetří 75 – 95 % potřebných chemikálií potřebných k ošetření bazénové vody. Pracuje na bázi řízeného uvolňování iontů mědi, stříbra a zinku, které ničí bakterie a řasy...

Vydrzely (elektrody) mi asi 1rok, 46m2 vody. Zarizeni jsem odmontoval a mohu levne nabidnout. (jeden z komentářů).

A sto procent úspor pro jistotu nepíšou. Cena je kolem 18. tis., elektrody asi 1500, suma sumárum nějakých dvacet táců. Je to na každém, co zvolí. Mimochodem na webech se vedou vcelku vášnivé diskuse, zda modrá skalice (měď) ano či ne. Ty elektrody váží 1,5 kg. Jestli se kilo a půl mědi rozpustí za rok v 46 m3 vody a protože měď se z vody moc neztrácí,  nebude to slabá koncentrace, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.127 (?), 4.7.2015 10:19
PP tolik zbytečností, co jste napsal. O pájce jsem psal a byla vybrána po konzultaci s VÚ a také, že je bez kadmia, nečtete, nebo si nepamatujete. Víte, kolik pájených spojů je na Cu pitné i užitkové vodě...? Nezbývá mi, než Vám poděkovat PP. Chtěl jsem napsat jedno upozornění na elektrody a tak se upozornění zviditelní daleko víc, než jsem očekával. Opakuji pro Vás, nevyčítám Vám, že se koupete v chlórové vodě. Jen neovlivňujte, že je to nejlepší varianta. NENÍ od zdraví po údržbu bazénu CHLÓR dávkovaný od oka v tabletách a chloršocích NE. JS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.242 (?), 4.7.2015 14:36
PP evidentně nevíte, o čem píšete. V ionizátoru s 1,5 kg mědi jsou plátkové elektrody s UV lampou, popisoval jsem za cca 25000,-Kč a mají vydržet až 10 let. Naše elektrody jsou válečkové a značně menší s ověřenou životností u nás 2 roky.
Rozdíl v elektrodách
Rozdíl v elektrodách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika