Ohrev vody v bazene



Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 78.222 (?)
10.6.2010 13:33

Máme ten samý bazen, jako je na obrázku.Když se nekoupeme, je bazen přikrytý normální průhlednou bezbarbou folií, plachtou či jak se tomu dá říct, která se dá koupit za pár korun v obchodech, ale pozor na sundavání plachty z bazénu, docela snadno se to trhá.Když svítí slunce, tak pod plachtou je asi 10 cm horké vody, vysvětluji si to tím, že teplo nemůže unikat ve formě odpařování a také skleníkového efektu.Pokud se voda 1-2x denně po několik dnů promíchá, aby se netvořily v bazenu teplotní vrstvy vody, do 3-4 dnů budete mít nádherně teplou vodu, předpokladem jsou klasické letní pařáky, umístění bazenu na slunci a nezamračená obloha.Další možností je čistý sud, nejlépe plechový nabarvit na černou barvu, napustit ho vodou a umístit na místo, kam praží celý den slunce, nejlépe na nějakou rozehřátý betonový podklad.Lepší je mít více malých sudů, než jeden velký, v malých se to ohřeje rychleji.Já mám malý, cca 60-100 l sud na zálivku a po napuštění je za 3-4 hodiny voda teplá, odhaden cca 40 stupňů a to není nabarvený na černo.Pokud bude sud výše než bazen, stačí přez horní část sudu přehodit hadici, jeden konec na dno sudu, druhý konec do bazenu, nasát do celé délky hadice vodu a voda celkem rychle a bez obtíží přeteče ze sudu do bazenu, čím větší vnitřní průměr hadice, tím je rychleji voda ze sudu v bazenu... Láďa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 215.11 (?), 10.6.2010 12:37

To, že ho mám měsíc napuštěný, nijak nesouvisí s tím, že za necelé dva dny je voda schopná ohřátí z 15C na 26,5C. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 78.222 (?), 10.6.2010 13:33

Máme ten samý bazen, jako je na obrázku.Když se nekoupeme, je bazen přikrytý normální průhlednou bezbarbou folií, plachtou či jak se tomu dá říct, která se dá koupit za pár korun v obchodech, ale pozor na sundavání plachty z bazénu, docela snadno se to trhá.Když svítí slunce, tak pod plachtou je asi 10 cm horké vody, vysvětluji si to tím, že teplo nemůže unikat ve formě odpařování a také skleníkového efektu.Pokud se voda 1-2x denně po několik dnů promíchá, aby se netvořily v bazenu teplotní vrstvy vody, do 3-4 dnů budete mít nádherně teplou vodu, předpokladem jsou klasické letní pařáky, umístění bazenu na slunci a nezamračená obloha.Další možností je čistý sud, nejlépe plechový nabarvit na černou barvu, napustit ho vodou a umístit na místo, kam praží celý den slunce, nejlépe na nějakou rozehřátý betonový podklad.Lepší je mít více malých sudů, než jeden velký, v malých se to ohřeje rychleji.Já mám malý, cca 60-100 l sud na zálivku a po napuštění je za 3-4 hodiny voda teplá, odhaden cca 40 stupňů a to není nabarvený na černo.Pokud bude sud výše než bazen, stačí přez horní část sudu přehodit hadici, jeden konec na dno sudu, druhý konec do bazenu, nasát do celé délky hadice vodu a voda celkem rychle a bez obtíží přeteče ze sudu do bazenu, čím větší vnitřní průměr hadice, tím je rychleji voda ze sudu v bazenu... Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.236 (?), 10.6.2010 16:55

ja mam čiernu foliuuž tyždeň a voda nema 24stupňov, ta modra je šupačina aj taku mam ale čiernej sa nevyrovna, pomohlo by mať bazen v CHorvatsku zrejme¨

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dulius - (28) - 231.58 (?), 10.6.2010 18:58

ja som kupil tu solarnu plachtu, 24 euro, tesco a myslim, ze je to super... voda sa odvcera ohriala na velmi prijemnu teplotu a dnes sme sa uz kupali vsetci, aj manzelka, aj malicka... vcera len ja :))

takze myslim, ze ani cerpadlo nemusim riesit...

inak viete mi povedat kolko vlastne stoji take lacne cerpadlo o ktorom tu bola rec? naozaj lacne

dikes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.17 (?), 10.7.2011 13:20

zastřešení Tropiko, průměr 3,6 m. Dá se koupat určitě už od května... Marcel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika