Chlornan vs. kombi tablety



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
14.8.2013 8:12

Promiňte, ale to co píšete není pravda. V tabletách není chlor ve formě chlornanu, ale kyseliny trichlorizokyanurové. Ta další chemie v tabletách je cca 1-2% síranu hlinitého (vločkovač) a 1-2% síranu měďnatého (proti řasám). Proto také název trio tablety.

Pro provoz bezénu (zajímá-li nás co nejnižší cena) stačí: chlornan sodný (5l/100Kč), trošku modré skalice, trošku síranu hlinitého (vločkovač, není nutný), soda na praní (pH+), kyselina sírová (pH-). VJK 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 70.38 (?), 13.8.2013 13:23, zobrazeno: 5170x

Zajímalo by mě, co je pro uživatele bazénu pohodlnější, nebo i lepší? Používat v sezoně pomalu rozpustné kombi tablety do dávkovače, nebo chlorovat tekutým chlornanem? Tableta většinou vydrží tak týden, ale má v sobě i další přípravky (proti řasám, ph -, vločkovač a co já vím ještě?) Chlornan řeší asi jen desinfekci? Ale je zase o moc levnější! Podělte se o zkušenosti s používáním a dávkováním chlornanu vs. tablety kombi?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 14.199 (?), 13.8.2013 13:52

Jednak všechny tablety kombinované nejsou. Druhak chlorování chrornanem je jednorázová věc. Tableta je kontinuální. Mám malý bazének, používám obojí, po koupání nebo pro odřasení chlornan, v plováku malou 20g tabletu. Střídám s kombi tabletou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.130 (?), 13.8.2013 17:03
Dobrý den, chlornan používáme v kombinaci s ionizátorem Laguna už několik let. Sám chlornan je základem většiny tablet, ale v tabletách získává značně na ceně a obsahuje další chemii. Letos jsem vysadil chlornan před vedry, zda ionizátor udrží bazén s čistou vodou. Teplota vody pod střechou dosáhla 38 stupňů, solár jsem vypnul před 3 týdny, i tak se teplota držela na 36 stupních, to ještě nikdy nebylo! Voda se nezkazila a ani po dopouštění vody. Co dodat, nevěřil bych, že Laguna dokáže 30 kubíků tak teplé vody udržet. Chlornan dávkuji 1 krát za měsíc 250 ml. Nic levnějšího a zdravotně čistšího neznám. Tablety & spol, by stály co máme bazén hodně peněz a starostí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 14.8.2013 8:12

Promiňte, ale to co píšete není pravda. V tabletách není chlor ve formě chlornanu, ale kyseliny trichlorizokyanurové. Ta další chemie v tabletách je cca 1-2% síranu hlinitého (vločkovač) a 1-2% síranu měďnatého (proti řasám). Proto také název trio tablety.

Pro provoz bezénu (zajímá-li nás co nejnižší cena) stačí: chlornan sodný (5l/100Kč), trošku modré skalice, trošku síranu hlinitého (vločkovač, není nutný), soda na praní (pH+), kyselina sírová (pH-). VJK 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.8 (?), 14.8.2013 9:42
Je možné, že informace není přesná, tablety jsou nicméně drahé a obsahují chlór a další chemii. Trošku toho, trošku toho odhadem voda stojí za prd a valíte chemii navíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika