Zalozeni trvalkoveho zahonu v UK



Esterka - (3) - 129.178 (?) 
21.5.2021 17:02, zobrazeno: 1134x

Dobry den,

rada bych zalozila trvalkovy zahon. Bydlim v UK a seznam kyticek mam z CR a x kytek vubec v UK nemuzu najit, jsou dostupne jine druhy nebo je velmi omezene dodani. Poradi nekdo cim nejlepe nahradit Marulka Triumphator, Echinacea baby swan pink - predpokladam, ze echinaceu snad muzu nahradit jen jinou barvou, ale kytky jsou to porad stejne - ve smyslu vysky a rustu do sirky?; Gaura Cool Breeze (mam dostupne jine druhy Gaury), Levandule Grosso, Hameln trava, Pechava - Sesleira autumnalis.

Rada bych ladila zahonek do ruzovo, cervene a k tomu nejakej travy a bilou barvu. Zahonek bude v polostinu/spis slunicko. divala jsem se, ze treba Marulka ma ake vic druhu, tak mozna proste vzit jen jiny druh? Jsem totalni laik :-D

Moc dekuju za kazdou radu :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.217 (?), 21.5.2021 20:53

Ono spíš budete muset vycházet z místních podmínek - třeba také z toho, jakou tam máte zem (kytky mají různé nároky, trávy většinou chtějí zeminu propustnou). Záleží i na teplotách v zimě/v létě, vlhkosti vzduchu apod. Spíš se podívejte, co roste v zahradách v okolí a jako základ záhonu vyberte rostliny, kterým se v okolí daří, pak je pochopitelně můžete ještě něčím dalším doplnit.          

Ps -echinacea není "úplná" trvalka, vydrží tak max.3 roky, levandule potřebuje plné slunce a propustnou zem. Gaura nám na zahrádkách vydržela max.2 roky...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Esterka - (3) - 232.179 (?), 22.5.2021 22:49
Dobry vecer, pani Lido, moc dekuji za rady. Tu echinaceu uz jsem si nahradila a uvidime, co z toho vznikne. Ty travy se mi moc libily a prisly mi i hezky rozrustajici se-do vysky i sirky tak akorat. Asi se poradim v zahradnim centru, cim bych tyto druhy mohla nahradit. V lonskem roce jsem koupila travy, ktere jsou sice hezke, ale docela nizke. Ty levandule urcite planuji na jizni stranu. V zahrade uz jich par mame a zatim se jim dari. Kouknu na ty travy a dame to nejak dohromady. Mockrat vam dekuji za pomoc a hezky vecer!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.217 (?), 23.5.2021 12:25

Z vyšších trav mám osobně ráda proso (Panicum), je takové jemné, má soustu kultivarů - vysoké a šedé Heavy Metal, o něco málo nižší a do červena Sgenandoah nebo Squaw...

Jinak ten dochan Hameln je také spíš nižší, jsou i vyšší odrůdy - Red Head nebo základní druh.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.226 (?), 22.5.2021 12:50

Větší hloupost jsem nečetla.V UK je výběr trvalek obrovský, mnohem lepší než v ČR.Pokud jste alespoň trochu gramotná-to je takový problém najít si kultivar marulky, u kterého mi bude vyhovovat výška a barva?Vy neumíte používat google?A pokud je seznam rostlin z Č, jak mohl reagovat na podmínky, které máte v UK?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.217 (?), 22.5.2021 20:54

Paní má zřejmě skladbu záhonku naplánovanou z Čech, ale vysadit ho chce v UK. Proto jsem jí psala, že je potřeba skladbu rostlin připůsobit místním podmínkám, nelze všude zasadit všechno.Psala, že je úplný laik, takže by to chtělo použít spíše běžnější rostliny - i tak může být záhon krásný a dělat jí radost.             Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Esterka - (3) - 232.179 (?), 22.5.2021 22:39
Vy jste tak mila, ze mam hned hezci vecer. Diky za radu, byla velice napomocna. Priste radsi scroll down, kdyz neumite byt napomocna nebo konstruktivni. Diky ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika