Yuka (Yucca filamentosa) - co s ní po odkvětu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 1.3 (?) 
24.8.2007 7:17
Yuka je jeden druh rostliny a "sloní noha" je úplně jiný druh rostliny, yuka nemá žádnou "sloní nohu", růžice listů vyrůstá ze středu ihned u země a kvete (viz. příspěvky nad Vámi), je to venkovní rostlina, tzn.přezimuje venku. Sloní nohu pěstujeme v zimě v bytě jako pokojovku, neboť nesnáší mráz a květ jsem u ní ještě neviděla, určitě ve své domovině kvete, ale v našich podmínkách, ale možné je všechno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 224.126 (?), 26.8.2007 11:55

Díky moc za rychlou odpověď, už jsem si jistá jaké mám rostliny, yuku jsem nechala na terase, sloní noha už je na zimní terase, ale pršelo na ní, některé listy jsou žluté - uvadlé, asi je zkusím ostříhat? Ale pro vaši informaci, letos v zimě dlouho a krásně kvetla! 

Moc zdraví

B.D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 85.199 (?), 9.11.2007 11:24
Prosím o radu ke sloní noze. Přes léto ji venčím, a letos poprvé vykvetla. Co se správně dělá po odkvětu? Pokračuje odkvetlá listová růžice  v růstu, nebo ji nahrazuje stvol nový? Ještě k otázce předtím. Podle mé zkušenosti déšt vůbec nevadí, spíše prospívá (doma ji také rosím). Žloutnutí spodních listů je naprosto běžné, prostě žlutý list odloupuji, tím se prodlužuje kmínek. Listová růžice je stále zhruba stejná, jen se postupně "posunuje" na horu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 30.7.2009 15:47

Normálně,  rozvětví... S kvetoucí sloní nohou jsem se ještě u "bytové" yuky nesetkal, zajímavé.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.98 (?), 12.7.2010 18:17

Je to určitě, sloní noha když kvete? Jesli nemáte ADENIUM, ta kvete na jaře a na podzim. Má také spodní část buclatou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 20.4.2012 14:23

Mám klasickou Yuccu fil.která několik let kvetla, ale pak přestala, bylo mnoo suchých růžic, které jsem odstraňovala, nicméně yucca nyní 2 roky "čučí".a nekvete.ani když jsem ji parciálně resekovala.Je možné, že je to geotextilií, ve které je zasazena a obložena polem oblázků?Ostatní rostliny to nijak neomezuje, např.miscanthus si prostě folii protrhne, kde potřebuje, o bambusu nemluvě. Tedy:  Má málo místa, nebo je třeba v příliš vhlké půdě? Je vyloženě na úpalu, kde nic jiného neroste.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika