Vyvýšený záhon na terase co do něj?



host - 228.147 (?)
20.9.2015 20:44

Dobrý den,

vzhledem k letošnímu létu bych se nebála udělat krásný voňavý květináč z levandulí. Slunce milují a vám navíc při květu ještě poslouží jako sušená dekorace. Jinak není problém dát jakékoliv kvetoucí trvalky, které mají rádi celodenní slunce. Část květináče bych pak vzhledem k umístění určitě využila na bylinky..-)

Pěkný den.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Verca 38 - (12) - 54.144 (?), 17.9.2015 14:16, zobrazeno: 3744x

Dobrý den, prosím o radu, mám kolem celé terasy dřevěný vyvýšený květináč, je cca metr vysoký, hluboký pro zeminu cca 70 cm a široký 50 cm, pěstovala jsem zde cca tři roky vřesy, krásně mi tam šli, ale po tomhle teple se mi spálili :-(chci si tam dát něco jiného nic vysokého a nejraději kvetoucího, máte někdo nápad či radu, izolované tepelně je to dost takže ani vřesy mi tam nikdy nevymrzli, a je to na jihozápad takže celé odpoledne sem svítí slunce.

Předem moc děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.147 (?), 20.9.2015 20:44

Dobrý den,

vzhledem k letošnímu létu bych se nebála udělat krásný voňavý květináč z levandulí. Slunce milují a vám navíc při květu ještě poslouží jako sušená dekorace. Jinak není problém dát jakékoliv kvetoucí trvalky, které mají rádi celodenní slunce. Část květináče bych pak vzhledem k umístění určitě využila na bylinky..-)

Pěkný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 21.9.2015 11:08

Levandule je dobrá, přidala bych k ní ještě nějaké nižší okrasné trávy a na léto jako probarvení sem tam zapíchnout trs drobnokvětých žlutých afrikánů.

Dalo by se sáhnout i po drobnokvětých půdopokryvných růžích, kvetou celé léto, jsou hezké a není potřeba nějaké velké péče. Odstíny hlavně růžové a bílé, méně červených, žlutá málo.

Možná ještě i nějaké menší okrasné keře, mám doma vajgelii Monet, ta je opravdu mini (Weigela florida "Verweig" MONET®). Ořechoplodce, ty kvetou až na podzim, ale ty s panašovanými listy jsou hezké i bez květů. Japonské azalky hezky kvetou a jsou malé vzrůstem. Hortensie a komule už se taky dají sehnat v menším provedení. Pestrolisté tavolníky se dají vybrat v malých velikostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika