Rododendron chradne - prosim o radu



Naty - (7) - 93.249 (?) 
14.7.2022 14:36, zobrazeno: 1126x

Dobry den, prosim o radu
Dědeček mel na zahrádce nádherný rododendron, ktery tam byl ve stinu, dědeček zemřel, domek se prodal a manžel me rododendron vykopaĺ na jaře a provizorne presadil do rašeliny, nez budeme mit hotovou predzahradku.Hned druhy den po presazeni nádherné vykvetl a velmi dobře se mu darilo. Hned po odkvetu jsem opatrne vylomila zaschle kvety a vytvorily se listecky. Pred 14 dny jsme dokoncili predzahradku, ktera je po obede ve stinu a rododendron presadili, ptz byl na jihozapad a obcas mel spaleny list od slunka. Je tedy presazeny 14 dni a chřadne. Nevim proc, presazeni stejne do raseliny, navic ma odpo stin a zloutnou mu a zcervenaji listy. Jsem z toho velmi smutna, je to živá pamatka na dedecka, mel ho moc rad😢. Vcera pozdě vecer jsem ho postříkala hnojivem na rododendron primo na list.
Prosim poradite, aby nechradnul?? Co mu chybi?? Vzpamatuje se??
Dekuji



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 91.196 (?), 14.7.2022 15:40

Má opakovaný stres z přesazování a navíc mu nejspíš nesvědčí to rozpálené kamení okolo. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Naty - (7) - 93.249 (?), 14.7.2022 15:47

Myslela jsem si, ze je to presazenim, bohuzel nebylo mozne ho drive vysadit na toto misto do predzahradky, s novym majitelem po dedeckovi nebyla rec, chtel ho hned podriznout a v me zahradce ho palilo slunicko, nemel kozsek stinu. Kaminky rozpalene nejsou, ted jsem na ne sahala. Myslite si prosim, ze se vzpamatuje?? Mohu mu pridat treba horkou sul nebo tak neco?? Nebo co mohu pro nej udelat?? Dekuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.142 (?), 14.7.2022 16:59

No v tomto prostředí se mu líbit nebude. Přesazovat vzrostlý keř a navíc rododendron v čevenci je hloupost a veliká neznalost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Naty - (7) - 93.249 (?), 14.7.2022 17:10

Prosim vas pokud nem´ate radu k tomu, jak mu pomoci, tak mi neodpovidejte. Nez jsem ho přesadila načetla jsem na netu, ze mu přesazeni nevadi.ptz ma melke koreny, sel s obrovským balem.

Nechtela jsem ho nechat podriznout novým majitelem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.101 (?), 14.7.2022 18:05

Nedomnívám se, že na vině je přesazení, měl-li rododendron pořádný bal. Rododendron potřebuje stín. Mám 3 pětileté rododendrony ve velkých mísách, dosud se jim dařilo, byly nádherné, ošetřované. Letos po té, kdy byly občas posouvány pod dopolední slunce, se všechny spálily. Po odkvětu vyrazily nové listy, ale už to nejsou ty původní rododendrony. Rozloučím se s nimi, protože pro ně nemám vhodné místo, kam bych je trvale vysadila a období, kdy mohly být v květinových mísách na jediném místě ve stínu, ale na chodníku, je u konce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 14.7.2022 18:13

Je dobře, že Vám na Vašem dědictví žáleží. Že nejsou pocitově, na dotek kamínky horké neznamená, že naakumulované teplo, které se déle drží v půdě dělá kořenům dobře-já bych je aspoň na půl metru odhrnul a ponechal povrch rašeliny, do které jste keř nejspíš správně zasadili ventilovat. Taky paraván ze slunečné strany či bílá netka daná přes dřevinu to by k vedlo úspěšnému přijmutí. Asi bych se posichroval odběrem řízků... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Naty - (7) - 93.249 (?), 14.7.2022 19:00

Dekuji Vam za radu, kaminky jsem odhrnula, jak odebrat rizky vygooglim. 😉👍🏻🙌🏻

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika