Hortenzie "Forever and Ever"



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 219.3 (?) 
8.9.2015 10:00

Jano, já to mám opačně, nemůžu docílit aspoň namodralé barvy i když se snažím o kyselou půdu. Jestli už nemají něco v genech wink. Prodávají se různě barevné a nevím jestli je ovlivní jen pH půdy. Myslím macrophyly, latnaté si barvu drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 221.2 (?), 14.9.2015 3:32

Před pár dny jsem se od jednoho pěstitele dozvěděla, že hortenzie Bailmer a i jiné macrophly jsou sázené do speciálně upravených substrátů pro modré hortenzie a že to může trvat i dva roky, než se vyčerpá, tak uvidím příští rok. Třeba měl pravdu a po vápenci mi konečně zrůžoví. Jinak na modré hortenzie, třeba na běžný kultivar Nikko Blue perfektně fungují hnojiva na modré hortenzie. Jen je potřeba při sázení udělat větší jámu a vysadit do čisté kvalitní rašeliny. Používám baltskou a s modrou nemám problém. Modrou barvu u hortenzií ovlivňují mimo Ph půdy také ionty hliníků. Dokonce mi jedna paní říkala, že zapichuje k hortenziím staré hliníkové příbory a že to funguje. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 11.11.2015 15:22

Dobry den, chtěla jsem se zeptat, proč mi tak zfialověl výhon hortrnzie?Děkuji Jitka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 11.11.2015 15:25

Je mu zima a tma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika