Astilbe - čechrava



host - 172.235 (?)
13.8.2009 10:53

Já jsem asi měla až neskutečné štěstí, že jsem zakoupenou čechravu nezahubila. Roste mi krásně, mám ji třetím rokem a letos byla nejhezčí. Sice ještě není tak moc rozrostlá, ale kvetla bohatě. Dostala jsem radu, že když seschne květ, nemám to staré odstraňovat dříve než po zimě, aby prý znovu krásně vykvetla. Najaře tedy všechno sestřihnu až u země. Sice to není moc krásné, když mám květenství na záhoně už teď uschlé, ale listy jsou stále svěží.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 172.235 (?), 13.8.2009 10:53

Já jsem asi měla až neskutečné štěstí, že jsem zakoupenou čechravu nezahubila. Roste mi krásně, mám ji třetím rokem a letos byla nejhezčí. Sice ještě není tak moc rozrostlá, ale kvetla bohatě. Dostala jsem radu, že když seschne květ, nemám to staré odstraňovat dříve než po zimě, aby prý znovu krásně vykvetla. Najaře tedy všechno sestřihnu až u země. Sice to není moc krásné, když mám květenství na záhoně už teď uschlé, ale listy jsou stále svěží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.9 (?), 26.5.2008 20:31

Dobry den, nevíte prosím kdo se v čr nebo i v zahraničí zabývá šlechtěním Astilbe? Popřípadě kde bych mohla sehnat současný sortiment? Mnohokrát děkuji za odpověd. Lenka Konečná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 14.8.2009 0:38

Poměrně hodně čechrav má v katalogu p.Koníček (LB).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.193 (?), 25.12.2010 16:20

Mohu potvrdit, že mají v katalogu kolem 2 tisíc různých rostlin, já sama jsem několik let objednávala u fy Lukon Glads, Jaroslav Koníček, mám od nich několik katalogů. Mimo jiných dalších rostlin mám od nich několik čechrav a bohyšek, ty se velmi hezky doplňují. Můžu říct, že z čechrav mám několik větších záhonků, různých barev, druhů a výšek a v době kdy kvetou, červen-červenec, je má zahrada nejhezčí. Mám je nafocené, ale bohužel neumím fotky dát na internet. Pokud se mi podaří sehnat někoho, kdo to umí, tak je dám do diskusního fora.  čechravy je třeba vždy po několika letech rozseknout, takže se mi stále množí a já nemám to srdce je vyhodit, tak je sadím kolem stromů a keřů a mám jich opravdu dost. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
skotnicová - (5) - 210.193 (?), 1.1.2011 19:01

posílám fotku záhonku čechrav, Veruna

čechrava
čechrava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 1.1.2011 21:59

Dobrý večer, máte krásné zákoutí. Mě se čechravy nedaří moc pěstovat, ale zkusím to letos znova.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 4.1.2011 18:53

To je nádhera! Máte obrovskou zahradu, tam je prostoru k sázení, to se vám tam žije, krása.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.168 (?), 11.3.2011 13:16

Teda to je nadhera!! Mne se take libi, vloni jsem poridila prvni, tak cekam, jak se ji letos povede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.150 (?), 15.4.2011 11:12
opravdu nádhera, letos to s čechravou taky zkouším
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.150 (?), 15.4.2011 11:12
nádhera
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika