Přemnožení špačci na třešni



termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 145.137 (?)
15.7.2014 13:43

Možná by pomohlo jak tady někdo zmiňoval elektronický plašič špačků.

Pro někoho by mohla bt cena 1100 Kč dost ale když si spočítáte kdy kilo (v Praze) stojí od 75kč do 100kč tak pokud vám to zachrání 10 kilo sklizně investice se vrátí.

Vyzkoušené to nemám, ale mám zasazené 5 třešních, které teprve začínají plodit a pokud budu mít problém se špačkama tak tuto věcičku zakoupím.

Ono i ochránit kmeny všech stromků (23) před sousedovic kočkou které mi z kmínku broskvoně nechala skoro cáry taky stálo 600 kč.

Takže se vždycky najde něco do čeho budete muset investovat\ experimentovat. Jinak zbude jen možnost nechat škodit divou zvěř a nebo použít pilku...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 14.199 (?), 7.7.2014 12:36

Je to pád civilizace, potažmo přestává se používat dobrý rozum a tvrdě nastupuje ideologie. Byli jsme zvyklí na rudou, nestála za nic, zelená je horší. Pod pohrůžkou drakonických trestů se chání živočichové, kteří by se v takové mase nikdy nevyskytli, nebýt potravních možností poskytnutých činností člověka. Jenže otázka je o správnosti toho počínání. Ale tím se vědecká fronta nezabývá, takže téma uchopí salonní ekologové, k něčemu se přivážou či na cosi vyšplhají a je to. V důsledku pak zahrádkář ani nemůže zašlápnout slimáka, aby se neozval nějaký trotl, že je to nehumánní. (Správněji: nelimaxózní). Zvíře nelze usmrtit nehumánně, není to člověk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 7.7.2014 21:17

Ano, chybí rovnovážný přírodní vztah.Pokud se tedy ještě považujeme za součást přírody.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.121 (?), 30.6.2019 17:06
Ptáci nemohou za to že si hledají potravu a tak vám sežerou třešně, já mám na půlce třešně sítě s malými otvory do kterých ptáci nenacpou ani zobáky a druhou půlku jim nechávám. A mluvit o zabíjení ptáků je hnusný. Špačci v Česku sice přibývají ale jiní ptáci většinou nepřibývají. Lidé si myslí že všechno patří jenom jim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 145.137 (?), 15.7.2014 13:43

Možná by pomohlo jak tady někdo zmiňoval elektronický plašič špačků.

Pro někoho by mohla bt cena 1100 Kč dost ale když si spočítáte kdy kilo (v Praze) stojí od 75kč do 100kč tak pokud vám to zachrání 10 kilo sklizně investice se vrátí.

Vyzkoušené to nemám, ale mám zasazené 5 třešních, které teprve začínají plodit a pokud budu mít problém se špačkama tak tuto věcičku zakoupím.

Ono i ochránit kmeny všech stromků (23) před sousedovic kočkou které mi z kmínku broskvoně nechala skoro cáry taky stálo 600 kč.

Takže se vždycky najde něco do čeho budete muset investovat experimentovat. Jinak zbude jen možnost nechat škodit divou zvěř a nebo použít pilku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 21.7.2014 8:13

Nikdy se mi nepustili kosové a špačci do nezralých hrušek jako letos.Mám dost napadaných zdravých hrušek pod stromy.Přemnožení špačci a hlavně kosové se "vděčí" za zimní přikrmování.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.156 (?), 23.7.2014 17:36

řešením je žlutá třešeň. donisenova nebo ta druhá, ale ted si ne a ne vzpomenout. Ptáci vnímají červenou barvu velmi intenzivně, žlutá je zajímat nebude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.121 (?), 1.7.2019 12:26
No tak kosáci ubývají, v 80 letech jich bylo spousta, teď jich tolik není, a navíc kosáci na třešně nelétájí tolik protože kosáci většinou na různé ovoce, plody a bobule létají až na konci června nebo v červenci a navíc jich nikdy nebude velké hejno protože jsou po většinu roku teritoriální, takže může přiletět jen samec a samice a mláďata v době kdy jsou starší, ale stává se že jsou ve vesnicích nebo tam kde jsou vhodné biotopy teritoria těsně vedle sebe a pak na třešeň může létat o trochu více košů. A špačci přemnožení nejsou! To jedině lidi. Oproti rokům 1985-1989 jich přibylo jen o 100 000. A droždí létají většinou až na úplně zralé třešně kdy už by měly být otrhané.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.121 (?), 2.7.2019 12:34
Oprava: Drozdi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.138 (?), 8.12.2019 20:21
Droždí tobyl povedeny preklep 🤣🤣🤣my bydlime na vesnici a drozdi kosove atd sezerou nebo naklovnou tresne a ty pak hniji. A to nevidim velke nalety techto zravcu a mam po tresnich jako kazdy rok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 8.12.2019 21:09

slyšel jsem, že před pár desítkami let sousedi chytli kocoura, strčili ho do klece a tu i s kocourem vytáhli přes kladku do koruny vzrostlé třešně. Kocour tam mňoukal ostošest, čert ví, jestli ze strachu nebo žízní a hlady a špačci pár dní dali pokoj. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika