Založení švestkového sadu - vhodné odrůdy pro destilaci?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 231.150 (?) 
16.12.2015 15:17

 Osobně Lipnické moc fandím, ale kolik už takových "zázraků" bylo...???
*
Úplně nejlepší je asi pošmejdit po okolí a poptat se čemu se tam daří.
*
Já ještě dodnes nemám vykáceny všechny moje neúspěšné pokusy z mládí...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 35.93 (?), 16.12.2015 11:07

To já bych vysadil ted na podzim a necekal na jaro... Uhersky Ostroh ma dnes posledni den otevreno, tak nevim zda byste to stihnul. Na Vysocine se stromky neprodavaji a nesazeji uz radu tydnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 16.12.2015 12:47

Není pochyb, že v tuto dobu sázet stromky lze. A stejně tak nepochybuji, že oslovíte-li školkaře či prodejce, že chcete zakoupit větší množství kusů stromků, tak Vám nejspíš vyhoví, i když prodej ukončil. Ale má to vůbec smysl?  Kopat jámy, míchat a vylepšovat zeminu při teplotách těsně nad nulou a v blátivé půdě není nic příjemného a výhody oproti příjemné jarní výsadbě jsou minimální, spíš žádné.  Svou logiku by to mělo, pokud byste v lednu odjížděl na půl roku za moře a nechtěl ztratit celý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.31 (?), 16.12.2015 13:39

 Nic proti tomu, taky jsem to už párkrát udělal když jsem podcenil počasí a své síly, ale co udělají prodejci s na podzim neprodanými stromky?
Zahrnou je trochu víc hlínou a prodají je na jaře.
*
Myslím, že je lepší vysadit je teď pokud se ještě dají koupit. Počasí je příznivé, bláto není, spíš bych to viděl na zalévání. Ale to se někdy musí i na jaře..

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6499) - 9.135 (?), 16.12.2015 16:16

Sice mi do toho nic není, ale kloním se k názoru MV. Když mám něco v tomto počasí dělat na zahradě, hrubě se mi nechce. Taky mám co sázet, ale nechám to na jaro. A zdraví si nekoupím. Chci mít taky od zahrady chvíli pokoj. Zjara je daleko příznivější klima. Pokud jde o sucho, jak kde, pane kolego. U nás stojí na některých místěch voda v brázdách a bláta máme dle libosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.150 (?), 16.12.2015 16:59

Pane PP., já už jsem zhuntovaný, ale to počasí mě furt ven láká. Ale nedělám nic - nemůžu:-(((((
*
"Na jaře džber vody - hrst bláta,
na podzim hrst vody - džber bláta"

Nevím jak bude na jaře, ale ve Valašském království je stále hrozné sucho.
 

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10116) - 70.240 (?), 16.12.2015 20:01

Mě taky. Dnes bylo velice příjemně s teplotou nad 5°C. Na prosinec pocitově senzační a to proto, že před tím bylo již chladněji. Taky bych sázel. Půda je i dobře provlhčená, ani suchá, ani blátivá. Škoda, že byl již ukončen e-shop prodej v U.Ostrohu. Za současných teplých zim, je podzimní výsadba výhodnější, jelikož stromky jsou lépe zakořeněné, než při jarní výsadbě a je menší riziko uschnutí za letních veder.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 67.66 (?), 16.12.2015 22:31

Co udělají prodejci s na podzim neprodanými stromky? Zahrnou je hlínou a prodají na jaře

To je jistě možné, ale ve Velkých Losinách, kam občas chodím, mají na podzim koncem prodejní sezóny dost probráno a na jaře je nabídka opět širší - vyorávají nové stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.155 (?), 16.12.2015 15:50

Kolega nakupoval ve Strážnici, já v Bojkovicích - tuším stareodrudy.com nebo.org v podhůří Bílých Karpat takže stromky jsou zvyklé na tvrdší klima, bral jsem je ale osobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.109 (?), 16.12.2015 11:51

Zdravím Milane!

mám sad také na JIhlavsku, 520 m.n.m, můžu vám předat nějaké zkušenosti, slivoně pěstuji cca 15 let a nějaké zkušenosti snad už mám :)

zdraví Honza, honza.je@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika