Tolar, Promise, Nectavit



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?)
24.10.2016 16:42

Nevím Petře, jestli to má smysl, ale pořídil jsem si je všechny.Podle doc.Suse je nejtolerantnější Nectavit a nejchutnější Tolar(vynikající),aby toho nebylo málo pořídil jsem si ještě nějaký pozdnější polský klon Domácí(Wegierka Zwykla),která má zrát koncem září až do druhé půlky října a dvě Vlašky(Fellenberger)smiley.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 24.10.2016 14:28, zobrazeno: 4497x

Má nějaký smysl pořizovat si tyto pozdně zrající klony Domácí švestky? Myslím, že někdo psal o jakési toleranci vůči šarce u Nectavitu nebo Promise.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.10.2016 16:42

Nevím Petře, jestli to má smysl, ale pořídil jsem si je všechny.Podle doc.Suse je nejtolerantnější Nectavit a nejchutnější Tolar(vynikající),aby toho nebylo málo pořídil jsem si ještě nějaký pozdnější polský klon Domácí(Wegierka Zwykla),která má zrát koncem září až do druhé půlky října a dvě Vlašky(Fellenberger)smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 24.10.2016 21:35

Tyhle švestky jsou v prodeji už pár let. Škoda, že nikomu ještě neplodily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.101 (?), 26.10.2016 20:46

Promisi mám čtyři roky, plody jako domácí a šarka také jako domácí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 24.1.2023 20:05
Koupil jsem Tolar a Promise je to hodně dlouho. Do plodnosti jsem nedopěstoval žádnou. Přiznám se, že nemám moc důvěru ve školkaře z téhle destinace... Nebo jsem si říkal, jestli ty odrůdy v začátcích si někteří prodejci nemnožili doma na koleni. Nevím jestli je položila šárka, monilie nebo mrtvice. Stromky začaly na jaře rašit a pak prásk a bylo po nich.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 24.1.2023 21:19

Škála příchutí Domácích švestek je bohatá, proto se těším na všechny, ať už posháněné Jirkou, nebo z všelijakých holovouských roubů starých i novějších odrůd. Kvůli Tolaru jsem silně omezil růst vedlejší silně rostoucí Toptaste na myrobalánu a těším se na jeho plody. Před dvěma lety to vypadalo slibně. Mám stejnou zkušenost jako pan 81.144 se zasazenou Čačanskou najboljou, která také vyrašila, ale k ničemu dalšímu se už nedostala. Přitom stromek vypadal naprosto standartně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.9.2023 18:32

Polská Domácí švestka TOLAR, kterou velice chválil Josef z Jeseníků je opravdu podobná jiným Domácím švestkám. Tady u mě je letos dosti sladká, jen s nepatrnou typicky aromatickou příchutí Domácích švestek. Ovšem mnohem kvalitnější než současná Těchobuzická, Haganta, nebo první Presenty. Slušné jsou i některé plody Eleny. Velmi podobnou jakost jako Tolar má i Tuleu Gras (větší cukernatost).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.10.2023 18:22

Poslední plod Domácí švestky TOLAR. Dozrává později než například Domácí velkoplodá, je sladší a mírně aromatický. Plody mají pevnou, jakostní dužninu pravé švestky. V tomto roce bylo plodů relativně dost, ale dost jich také napadl obaleč švestkový.

Tolar
Tolar
Tolar
Tolar
Tolar
Tolar
Tolar
Tolar
Tolar
Tolar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika