Stříhání



host - 34.50 (?)
5.11.2008 21:31

Nic proti Vám, ale je mi vždy líto té krásy, když kvetou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 34.50 (?), 5.11.2008 16:36, zobrazeno: 9375x

Dobrý den, chci se zeptat, jestli můžu ještě v této době ostříhat švestku? Vím, že se má správně stříhat po sklizni, jako ostatní peckoviny, ale nějak jsem to opomněl.Děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.11.2008 16:47

Já se držím doporučení, že jádroviny se řežou v období vegetačního klidu a peckoviny v době vegetace. Švestku budu řezat až těsně před květem - tedy až v příštím roce.    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 5.11.2008 20:13

Nevím, odkud víte, že švestky se mají stříhat po sklizni. Pravé švestky se sklízejí často až po přejití mrazem a to není ideální termín. Souhlasím s paní Danielou (pokud nepočítáme s letním řezem), klidně i v nebo po květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 5.11.2008 21:11

Čekal jsem od pana Vysloužila, že Vás upozorní, že s řezem (do živého) u švestek bych byl opatrný, švestka není jabloň. Snáší jem velmi mírný řez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.50 (?), 5.11.2008 21:22

Já tedy zase nevím odkud jste vy, ale rozhodně tedy nestříhám švestku v době květu.To může udělat jen nevím kdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.194 (?), 5.11.2008 21:25

No tak asi budu nevím kdo. Ale mám dva švestkové sady a skutečně stříhám v době květu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.50 (?), 5.11.2008 21:31

Nic proti Vám, ale je mi vždy líto té krásy, když kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 6.11.2008 9:46

Má zkušenost je stejná jako pana Stanislawa. V době květu mi přijde, že se rány nejlépe hojí. Ostatně,  za kůru roubuji švestky pouze v tuto dobu. Podle násady květů a posléte plůdků taky mohu modifikovat hloubku řezu.
   Osobně ale u volně rostoucích zapěstovaných slivoní žádný extra řez neprovádím, vlastně jen průklest.
   Co se týče mladých stromků, u nichže se koruna teprve zapěstovává, připadne mi, že snášejí stejně hluboký řez jako jabloně. Ale možná se mýlím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
johny8660 - (20) - 106.146 (?), 7.11.2008 17:02

Ja take striham nejradeji v dobe kvetu nebo tesne po opadu kvetu. Zvlast mlade stromky na to reaguji dobre, at uz zesilenim vetvi, ktere by se jinak mohli pod tihou prvnich plodu znadneji zlomit nebo vylomit-svestky jsou previti a ne kazdou kosterni vetev zalozi spravne. Jen Hamanova mi vytrvale klade odpor a tak uz ji radsi nechavam osudu a jen odstranuji vylozene spatne rostouci vetve. Stalo se mi u ni uz nekolikrat, ze kdyz sem zakratil prvi kosterni vetve narostle po vysadbe, aby zesilili, tak misto, aby z hornihi pupenu urceneho pro pokracovani vetve, vyrostlo "pokracovani", tak tam vyrostla jen kratka vetevka a z dalsich 3-č poradne vlky zahustujici korunu vsemi smery.. da se s tim neco delat, mate nekdo s touto odrudou zkusenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika