Náhrada za Oleokol



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?) 
22.3.2013 8:16

Děkuji panu Vinšálkovi a Bajasovi za vysvětlení problému.Jestli jsem se z toho vymotal, mělo by znít složení TM směsi Reldanu takto:

Na 10 l vody 15 ml Reldanu 40 EC + 85 ml Ekolu   

 Na 10 l vody 28 ml Reldanu 22 EC + 85 ml Ekolu

Prosím pana Vinšálka o odsouhlasení a kde se dá Ekol mimo e-shopu koupit. Děkuji - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.141 (?), 22.3.2013 8:41

Madex si můžete u firmy Biocont Laboratory. Obdržel jsem jej do dvou dnů. Moje zkušenosti: Madex používám 2 roky a jsem velmi spokojen, zvláště,když mám podplodiny a nemusím přikrývat.Účinnost vysoká, jako u klasických insekticidů.Základní informace:

  1. skladovat v mražáku (vložit ještě do jedné tuby třeba od kinofilmu)
  2. Objednávám na dva roky (kvůli platbě za balné a poštovné)
  3. Jedno 5 ml balení na dva postřiky (2,5 ml na 12 litrů vody)
  4. Použít pouze na jednu generaci obaleče (první postřik zhruba 6÷8 dnů po vrcholu náletu obaleče do feromonového lapáku, druhý postřik přibližně po týdnu.
  5. Na monitorování si objednat 1sadu Deltastop CP 2 ks samostatný feromonový odparník CP - potom Vám poslouží dva roky.

Osobně používám Madex na 2.generaci obaleče.První generaci ošetřuji klasicky (integro).Nedávno jsem četl, že má Madex také vedlejší účinnost na obaleče švestkového.Aplikace v době, kdy se ošetřují jabloně proti 2.generaci obaleče (konec července a začátkem srpna).Ještě doporučuji k výtisku a prostudování tuto studii: Adresa: Googl › zadat insekticid madex › stránky pouze česky › článek /pdf/ virus granulózy obaleče jablečného.Dnes to bylo hned na první stránce.Okolní články taky proběhněte, jsou tam zajímavé informace.

Pane slavik výše uvedený popis jsem poslal jednomu zájemci o informaci kolem Madexu.Tak jako Vy se snažím omezovat chemii a používat přípravky co nejšetrnější.BIOBIT jsem kdysi zkoušel.Účinnost byla velmi proměnlivá.Osobně jsem přešel na insekticid MADEX (nulová ochranná lhůta).Třeba Vás zaujme - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 22.3.2013 10:54

Nevím jestli špatně hledám pane Vlastimile, nebo je to zapřičiněno mou slepotou, ale ať dělám co dělám na stránkách Biocontu žádný Madex nalézt nemohu.Našel jsem ho jinde, a při nejbližší příležitosti se na něho podívám blíže.Souhlasím s názorem, že při opakovaných aplikacích se zdá problematický vznik rezistence na jeho účinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.141 (?), 22.3.2013 12:01

Pane rosti-slavik taky koukám jako blázen.Na stránkách Biocontu jsem nějaký měsíc nebyl.Májí úplně nové stránky a výběr je velmi slabý.Řekl bych, že jsou stránky ve výstavbě.Na původním byl široký výběr produktů včetně Madexu 5 ml a 100 ml.Zkuste kontaktovat p.Bergera.Tel č. a mail je v kolonce kontakt.Zdraví Mičurin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 22.3.2013 15:34

Ano, přesně takto by se to mělo míchat.
Ekol se dá koupit u distributorů a prodejců agrochemikálií a ve větších zahradních centrech (ale tam to bude dražší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 23.10.2013 8:27

Obnovuji téma, zrovna teď se dívám na internetu kde bych koupil EKOL a nikde ani památka, máte někdo nějaký typ kde sehnat EKOL v Brně?

PavelO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 14.1.2014 9:45

Tak jsem pátral po Ekolu a je to docela problém. Sehnat se dá jen v 10 litovém balení, což je pro mě hodně. Nevíte kde ho sehnat v menším balení a nebo nějakou náhradu?

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.1.2014 18:37

Ekol vyrábí firma Proxim v Pardubicích. Zcela jistě se ještě předloni prodával i v 1 litrovém balení. Zkoušejte u prodejců pesticidů pro zemědělce a ovocnáře. Měli by ho mít i v zahradních centrech s větším sortimentem pesticidů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.132 (?), 14.1.2014 18:55

a nenaplnilo se náhodou tolik obávané omezení prodeje pesticidů malopěstitelům?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 15.1.2014 9:56

Tak jsem pátral a opravdu na internetu kromě 10l balení Ekol neseženete a v obchodech jsem ho také neviděl, tedy alespoň v Brně. Volal jsem na firmu Proxim a tam mě ochotně paní říkala že ho už na e-shopu nemají, ale že ho dodávají do Agrofertu, Agrospolu a podobně a kdyby jsem měl problém ho sehnat, tak že mi ho pošlou klidně i 1 litrovém balení.

Tak jsem z toho takový rozčarovaný, buď je to velké svinstvo a nesmí se to prodávat malospotřebitelům, a nebo je to laciný a účinný prostředek a proto ho nechcou prodávat, aby se prodávali ty dražší. Ale to je jen moje úvaha.

PavelO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika