Ochrana proti okusu zvěří



pavlaspavlas - (9) - 224.77 (?)
20.5.2012 7:57

Zdravim,

žádné stopy od zvěře jsem kolem stromku nenašel (od kmene není trava ca metr dokola) jeste jsem zapoměl dodat ze ta kůra je svlečená jakoby zespod nahoru a z té strany co je přídržný kůl (mezera mezi kulem a stromkem asi 5cm) na kůlu není vůbec nic. Taky mi to připadá divné...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 193.5 (?), 24.5.2012 19:14

Dobrý den, já si jen dovoluji doplnit - upřesnit, že po dokončení zpevňování paroží u zvěře jejich kožní obal  (osrstění) odumírá a usychá. Z tohotdo důvodu se postupně odlupuje. Srnčí zvěř se ho zbavuje otíráním o větve a kmeny stromů. Takové chování zvěře se nazývá vytloukání. Stáří srnčí zvěře nemá vliv na velikost parůžků. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 12.5.2012 10:00

To, že máte kmínky odrbané, je fakt. Srnce na jaře svědí parůžky a hledají, o co by si je podrbali. Něco jiného je pak zimní okus zvěří. Abych tomu zabránil, uřežu z nějaké větší jabloně větve a rozhodím je mezi stromky. Chutnají jim především pupeny a mladé větvičky a nedělají pak škody na stromcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pavlaspavlas - (9) - 224.77 (?), 19.5.2012 20:05

Zdravim,

nevíte od čeho to může být? dnes jsem přišel na zahradu a nestačil jsem se divit. Ihned po zjištění jsem tam dal pletivo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pavlaspavlas - (9) - 224.77 (?), 19.5.2012 20:07

a ještě tady


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.2 (?), 19.5.2012 21:18

Těžko říct, ta první fotka vypadá spíš jako by po kminku někdo přejel nějakým nástrojem. Ta druhá už by od srnce být mohla, ale zdá se mi to nějaký divný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 19.5.2012 21:27

Klasická ukázka tzv.vytloukání. Mladý srnec, kterého svědí parůžky, Vám předvedl, co dělá v tuto roční dobu běžně zásadně těm stromkům, kterých si většinou velice ceníte. To pletivo Vám příště strhne směrem vzhůru a stromek klidně nakonec zlomí. Buď oplotíte pozemek alespoň tzv.lesnickým pletivem výšky nejlépe min. 1,7m, nebo viníka fyzicky zlikvidujte. Jiná možnost neexistuje.

Cáry sedřené kůry ostrým nožem začistěte na čistý řez a kmínek zatřete buď přípravkem Sanatex VS nebo zkuste třeba kravinec smíchaný s jílem. Nebo alespoň štěpařský vosk či balzám.Nebo zasaďte na podzim nové stromky, nejdříve ale vyřešte toho srnce.Přijde zase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 19.5.2012 22:20

Už jsem to tu jednou psal. Když pletivo ukotvíte dlouhými skobami zatlučenými do země, srnec s tím pletivem nehne. Takto jsem vysázel desítky stromů na neoploceném pozemku u lesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pavlaspavlas - (9) - 224.77 (?), 20.5.2012 7:57

Zdravim,

žádné stopy od zvěře jsem kolem stromku nenašel (od kmene není trava ca metr dokola) jeste jsem zapoměl dodat ze ta kůra je svlečená jakoby zespod nahoru a z té strany co je přídržný kůl (mezera mezi kulem a stromkem asi 5cm) na kůlu není vůbec nic. Taky mi to připadá divné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 20.5.2012 9:41

Pane Pavlíčku, neztrácejte čas přemítáním nad tím co se asi stalo a oplocujte pozemek nebo obalujte pletivem jednotlivé stromky - tedy skutečně pevně ukotveným pletivem do hlíny. Je to srnec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.163 (?), 5.11.2012 9:16

Dobrý den

obdobnou metodu jsem použil i já, ale výsledek byl katastrofální. Zvěř se tam naučila chodit.  Myslivci nemají dostatek odpovědnosti za doplňujicí výživu zvěře hlavně v zimním období. Pak se ta zvěř pohybudje volně, kde se jim co podaří okousat, zajistit si jednoduše potravu.  Pokud jim trochu pomůžete, tak je tam máte celoživotně a to od zajíců, králíků, srčí a v našem případě ještě dančí. Oni tam pak naučí chodit i své mláďata a ti pak zase své další mladé. Dnes s toto skupinkou docela silně bojeme, protože nám tam chodí stádečko 40 ks, které nám postupně zničilo celkem 110 stromečků cca za 25000 kč. Pak mám nic jiného nezbylo, než věc řešit chemií a drátovými okradníky.. Pozor na ohrady, ty nesmí být tmavé, protože zvěř to vidí jako velký strom a otírají si o tuto ohradu parůžky. Je to náročné vybudovat si sádeček, protože ještě existují ti, kteří nějak neberou soukromé vlastnicví a jdou s rýčem přímo do sadu nakupovat a jak jinak, jak bez peněnz. Tato skupina je horší než ta zvěř. Na tuto skupinu jsem použil možná nezákoně fotopasti. S pozdravem Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika