Jakou mirabelku



Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 231.99 (?)
12.3.2013 11:20

Pane J.R., po pozdních mrazech nebo i jiných stresech (přemokření, kroupy) ty nové sorty mnohdy dopadají takto a nepomůže ani silná chemická ochrana. Napadne je spála až do dřeva a šlus.Není mým snem lítat od nevidím do nevidím s pumpou a pořád něco stříkat to leze do zdraví a peněz a pak stejně jednou neuhlídáte a odejdou i větší stromy... A pokud atak přežijí tak je to na koruně už znát napořád. no


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 26.187 (?), 12.3.2013 6:25

U Nancyske je uvadena 'stredni' odolnost vuci mrazu, coz je obvykle pro vyssi chladnejsi polohy nedostatecne. Jaka je odolnost vuci mrazu u Bellamiry?. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.3.2013 10:09

S mrazuodolností Belamiry asi nikdo mnohaleté zkušenosti mít nebude. Loňské mrazy 18.5. u nás v nasazených plůdcích  nepřežila. Ostatně nepřežila je žádná peckovina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 12.3.2013 11:11

Ten loňský květen se do toho přece nemůže počítat. Mně na zahradě trochu zarodila jen jedna stará jabloň a když rozkrojím plod, semena nejsou v žádném.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 12.3.2013 10:22

Mne by zajimala odolnost vuci mrazu ve dreve, aby mi (pokud bych si ji poridil) nezmrzla pres zimu (600 m.n.m. zona 5), se 'stredni' odolnosti mam v danych podminkach spatne zkusenosti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 231.99 (?), 12.3.2013 11:20

Pane J.R., po pozdních mrazech nebo i jiných stresech (přemokření, kroupy) ty nové sorty mnohdy dopadají takto a nepomůže ani silná chemická ochrana. Napadne je spála až do dřeva a šlus.Není mým snem lítat od nevidím do nevidím s pumpou a pořád něco stříkat to leze do zdraví a peněz a pak stejně jednou neuhlídáte a odejdou i větší stromy... A pokud atak přežijí tak je to na koruně už znát napořád. no


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.232 (?), 13.3.2013 12:55

Zdravím, já mám Bellamiru od roku 2010 - Žďárské vrchy, 675 m.n.m., celkem hezké, chráněné místo, relativně dost vystavené slunci. Bohužel ji ožral zajíc, takže z ní zbyl asi jen něco kolem půl metru kmen, ale poměrně razantně obrostla - odolná ve dřevě bych na základě mých krátkých zkušeností řekl, že je dost. Mám jen obavu z jarních mrazů v době květu. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 12.3.2013 13:10

Hodne prodejcu pise stredni odolnost... u Nancys Vam mohu rict, ze s uspechem odolava i mrazum -25 stupnu a dokonce fotku, kterou jsem zde dal... trosku neostra, polepsim se... pochazi s roku 2012,takze preckala i osudiovy den 18.5 kdy u nas bylo neco kolem -5 stupnu.Takze pokud nejste zrovna s Kvildy, tak by mohla prosperovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.144 (?), 12.3.2013 13:29

Behem lonske zimy (-27 stupnu) mi uhnula asi trileta tresen Van (uz podruhe ci potreti za 20 let), rovnez 'stredni' odolnost vuci mrazu. Loni 18.5. jsem prilis velke skody nemel, vegetace je opozdena cca o 2 tydny a jsem na svahu, studeny vzduch klesa po svahu (mensi poskozeni na bramborach ci jahodach jsem zaznamenal, ale na stromech nikoliv).

Oznaceni 'stredni odolnolnost' povazuji za kulantni obchodni vyjadreni a jsem k nemu obezretny, beru to spis jako 'nizsi odolnost'. Mirabelku nutne mit nemusim, uvazuji o odrudach Herman, Opal, Katinka, Hanita, popr. Gabrovska (pozdnejsi by uz nedozravaly). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.146 (?), 12.3.2013 12:28

Sice to nejsou mirabelky ale do vyší polohy by se dal zkusit i nějaký velkoplodý myrobalán např. obilnaja nebo zurna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 12.3.2013 13:06

No právě, já chci mirabelku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika