Herman x Topfirst



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
5.7.2016 22:19

Topfirst bohužel nemám, jelikož jsem si "hřál na prsou" falešné Topfirsty a nový stromek ještě nekvetl. Slíva Herman už také vybarvuje. Kolik jsem těch Hermanů musel zasadit než jsem se dočkal. smiley

Herman
Herman
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 151.38 (?), 29.7.2011 21:22, zobrazeno: 10940x

Chtěl jsem si pořídit slivoň,která zraje před Katinkou.Všechny odrudy mám tak, aby mi zrály postupně, za sebou.Měl jsem na výběr mezi Hermanem, a Topfirst.Zvolil jsem druhou variantu, s tím, že bude dozrávat před Katinkou, asi jsem se zmýlil.Je to pravděpodobně jedna z těch odrud, co vybarvují dříve, ale na jidlo jsou mnohem později, asi jako většina Německých odrud.Je to jen má dedukce, a něco z internetu, ještě mi nezačala plodit.Topfirst už mám třetím rokem, a ani ťuk, je to možná taky tím, že ji dopřávám vychovného řezu, a ona žene všechno do dřeva.

rostislavik

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.254 (?), 9.8.2012 17:24

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak jste spokojen s Topfirstem. Můžete mi o této co nejvíce napsat. Jaké jsou Vaše zkušenosti. Děkuji O. Bakeš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 8.9.2012 21:20

Nemohu Vám odpovědně říct o této odrudě níc více, než najdete v časopisech, nebo odborných článcích.Snad jen to, že má menší přírustky dřeva.Letos ji mám čtvrtým rokem na st.julien A, a ještě mi nerodila.Ikdyž letos by to pravděpodobně udělala, ale z již známých důvodů to neudělala-mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.9.2012 0:14

S prvními letošními snímky slivoní a konkrétně Topfirstu zde zazářil Stano. Škoda, že se potom už neozval. Pokud si tedy dobře vzpomínám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.7.2016 22:19

Topfirst bohužel nemám, jelikož jsem si "hřál na prsou" falešné Topfirsty a nový stromek ještě nekvetl. Slíva Herman už také vybarvuje. Kolik jsem těch Hermanů musel zasadit než jsem se dočkal. smiley

Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 6.7.2016 22:11

Herman se nám začíná vybarvovat...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 9.7.2016 22:02

... a dnes sklizeny první zralé plody. Chuťově mi dost připomíná Malvazinku.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 10.7.2016 22:26
...no jistě, nezralý plod je vždy kyselý! Moji první Hr.mani jsou až na jeden červivý, všichni celozelení.Tak jsem v úžasu, když už je někdo touto dobou jííí.Jinak to jsou opravdu oni, protože mají krátkou stopečku, na kterou jsem už upozorňoval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 10.7.2016 22:32

Kyselé ty plody nebyly, jen mírně navinulé. Několik plodů bylo již zralých (modro-fialové, měkké) a nebyly to ty červivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 10.7.2016 23:07

Takový div to zase není. U nás je dost sibérie, ale Hermany už zrají i ty nečervivé. Chuťově ale za Malvazinkou zaostávají, chybí jim právě ta pikantní kyselinka. I když ta jejich chuť není prvotřídní, jsou to přeci jen první modré peckoviny.

Herman
Herman
Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika