uštípané vršky rostlin



host - 44.15 (?)
23.6.2008 14:17
to může být květopas. Z.M.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 21.169 (?), 18.6.2008 15:57, zobrazeno: 33087x

Dobrý den,

prosím o pomoc najít pachatele, co mi uštipuje vršky rostlin na zahrádce? Pustí se do každé rostliny, uštípne vrch nebo střed, nezůstane na místě ani lístek. Oštípanou máme veškerou sadbu, papriky, červenou řepu, jiřiny, ale i plevel. Dostal se i do foliáku, kde bylo pootevřené okýnko. Je možné, aby to byli nějací ptáci?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.7 (?), 22.6.2008 21:50
To samé máme my na hrášku prostě půl rostliny je pryč..žádné stopy ani lísteček a zaschlá větvička nikde neleží, ale nic jiného zatím není utržené či okousané.Možná to dělá zajíc. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.138 (?), 23.6.2008 8:27
Dobrý den, mám stejný problém na jiřinkách.Večer je chválím že už nasazují na květ, ráno koukám a vršek fuč.Dávám to za vinu těm malým černým slímákům(parchanti):).Zdravím Lucie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 44.168 (?), 23.6.2008 8:59

Já jsem měla asi před třemi týdny uštípaná všechna poupata na růžích. Byl to skoro čistý řez, nezůstalo jediné poupátko. Protože máme chatu se zahradou první rok, vůbec nevím, co je to za druh růží, a letos to už tedy asi nezjistím, pokud nevykvetou ještě jednou. 

Pár dnů nato byly uštípané vršky rajčat, jiřin a mladého keře syrského ibišku. Tak trochu jsem podezírala nějakého vandala, protože ještě emáme plot. Ale zdá se, že za tím bude něco jiného.

Kdo poradí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.90 (?), 23.6.2008 9:43

Mám ten stejný problém, uštípaná poupata růží a kytky v truhlících, myslím, že to jsou ptáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.15 (?), 23.6.2008 14:08
tak jsme na nic nepřišli asi to dělá ufon...:-) jen připomenu, že na tom našem hrášku ten řez nebyl čistý trčely z místa řezu vlákna ze stonku v délce i 2cm kdo to je?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.15 (?), 23.6.2008 14:17
to může být květopas. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.104 (?), 11.9.2008 21:38
Bydlím teď kousek od Washingtonu D.C., ale mám stejný problém. Domy jsou postavené v něčem, co připomíná park, dříve to býval les, a všude spousta srnek. Uštípaly mi všechny vršky rajčat a teď mi chodí i na kytky :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.15 (?), 14.9.2008 21:47

Měla jsem ten samý problém, nasazovala mi mladá hortenzie na květ...4 nové, které jsem dala z květináčů na záhonek, mladé broskvičky... Vše jak by někdo ustřihl, rovné řezy.Podezírala jsem škodolibé zedníky, volně se toulající psy po vesnici(ještě nemáme plot), našeho kocoura. Bydlíme u lesa - i podle sousedů, starších starousedlíků to dělají srny!!!Jedině opravit ploty.Květopas neudělá rovný řez na stonku.Jedině opravit ploty!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 23.143 (?), 15.9.2008 8:27

Přečetla jsem všechny příspěvky, máme stejný problém, dlouho jsem podezřívala všechny děti okolo, ale teď vím, že to vše okusují srnky(hortenzie, růže,jahody, mrkev,mladé stromky a vše ostatní),bydlíme u lesa a srnky taky.Zdraví Jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika