Mšice a jak na ně



host - 193.227 (?)
26.6.2008 8:33

Děkuji moc za Vaši reakci, která mě potěšila, už jsem si myslela, že to musím ubojovat sama. Berušky opravdu chodím sbírat na mrkev, ale letos jsem žádnou nenašla, a tak mšice řádí jak černá ruka. Bohužel je mám i na ibišku, meruňce, rybízu, aj., a to velmi početné kolonie. Zaměřím se, podle Vaší rady, na ty mravence. Ale přesto, kdyby někdo věděl o těch larvách sluníček, abych posílila jejich přirozenou kolonii na zahradě, budu ráda.
Přeji Vám pěkný den

Dáša :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 193.227 (?), 23.6.2008 10:23, zobrazeno: 32807x

Prosím o radu kde lze zakoupit larvy slunéčka sedmitečného - berušky.

Děkuji za informaci.

Dáša

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 26.6.2008 7:54

Dáši, vidím, že nereaguje nikdo, tak snad jen tolik: pokud o ty mšice pečují mravenci - což je takřka pravidlem, slunéčka moc nefungují. Mravenci je vyštípou, mšice totiž brání. Takže ono to chce (tedy mně se to tak aspoň osvědčilo) boj na více frontách. Úplně zjara, kdy invaze mšic začíná, každý den mrknout na spodní strany listů (mluvím teď o paprikách, na jiných rostlinách zaplaťpánbůh mšice zpravidla nemívám) a pokud je to ještě únosné, rukou v gumové rukavici mšice zlikvidovat mechanicky. Pokud je už napadení masivní, postřik je bohužel nutný. Mšice mladé rostlinky hodně oslabí a ty jsou takové zdechlé, žloutnou a nevytváří nové listy. Ale zároveň je dobré eliminovat mravence. Na ty jsem koupila nějalý prostředek, je to modrý prášek, kterým opravdu nepatrně popráším mravenčí cestičky. Údajně by ho měli roznést na tlapkách do hnízda a tam dojde k vyhynutí. Já vím, je to docela kruté, ale tož to je těžké. Když už se člověk tak nadře, naohýbá hřbet, natahá hektolitry vody, utratí majlant za hnojiva, textilie, nářadí a já nevím za co všechno, chtěl by být i odměněn nějakými těmi plody, že. Takže pak by mělo slunéčko přece jen velkou šanci se mšicemi bojovat. Je fakt, že už po prvním zásahu papriky doslova ožijí a už jim mšice zase až tak neublíží. Dyť já si kolikrát říkám, že vypadám jako blázen, když přenáším jakékoliv nalezené slunéčko na papriky... Slunéčka kladou vajíčka dost často na mrkev, kde se jeho larvy vyvíjí v takovém oranžovém klubku (já si nemůžu vzpomenout, jak se tomu správně říká). Takže ty oranžové bouličky rozhodně nelikvidovat, jak jsem kdysi viděla švagra vymačkávat je s komentářem, že jde o mandelinku... To jsem se rozvykládala.. Tak přeju zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.227 (?), 26.6.2008 8:33

Děkuji moc za Vaši reakci, která mě potěšila, už jsem si myslela, že to musím ubojovat sama. Berušky opravdu chodím sbírat na mrkev, ale letos jsem žádnou nenašla, a tak mšice řádí jak černá ruka. Bohužel je mám i na ibišku, meruňce, rybízu, aj., a to velmi početné kolonie. Zaměřím se, podle Vaší rady, na ty mravence. Ale přesto, kdyby někdo věděl o těch larvách sluníček, abych posílila jejich přirozenou kolonii na zahradě, budu ráda.
Přeji Vám pěkný den

Dáša :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.11 (?), 26.6.2008 8:57

Já jsem měla také (a nejen) celý ožraný ibišek. Zkoušela jsem všechno možný, ale nechci používat chemii. Nakonec jsem zkusila ekologický přípravek Biool. Je to super, zabralo. Hlavní složkou je řepkový olej, tak jsou pak listy trochu mastnější, ale stačí pár dešťových přeháněk a vyčistí je. Mají ho např. u Chládků na Praze 6.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.15 (?), 26.6.2008 13:17
dovolím si taky něco napsat. Na fuksii míváme mšice a na druhý den nebo třetí, čtvrý, jsou uschlé a mrtvé. dopoledne je žerou slunéčka a hlavně v noci škvoři a jiná havěť. To je fungující rovnováha. Ano občas nějaký ten flekatý kvítek na fuksii je, ale stojí za to nezasahovat chemií do přírody. (Vijma extrémnímu náletu mšic kdy hrozí úhin rostliny tak to bych něco ekologického zkusil) hezdký den přeje Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 193.227 (?), 27.6.2008 8:07

Děkuji za Vaši reakci. Přiznávám, že i já jsem za tu přírodní rovnováhu a k chemii sahám až v nejnutnějším případě,  a proto hledám dodavatele slunéčka, které bych si hýčkala na zahradě.

Zdravím, Dáša :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.122 (?), 27.6.2008 12:05

Když jsou mšice tak berušky za nima přiletí samy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.15 (?), 30.6.2008 12:47
jak nahraji fotky z mobilu do PC tak sem hodím toho škvora přistěženého jak si vesele hoduje :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.207 (?), 30.6.2008 11:37

mšice v dnešní době nejsou problém, i když se bojíte chemie; já používám na bylinky jeden bio přípravek (nepamatuji si jméno) jež má nulovou ol a je 100% přírodní a mšice naprosto spolehlivě likviduje, i kalamitní stavy, letos jsem to zatím musel řešit na petrželi, rozmarýnu a dokonce i na libečku

mají to běžně k dostání např. Bauhaus či Obi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.227 (?), 30.6.2008 17:40

Těším se na toho hodujícího škvora   zatím jsem našla kolem ibišku i slivoně několik desítek malých vosiček (možná jenom osiček)   třeba těm mšicím taky dají co proto.

Zdravím a děkuji všem, kteří reagují nebo reagovali na můj dotaz.

Dáša 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika