krysy a podobna havet



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?) 
12.9.2008 11:32

Pokud mi něco okusovalo na zahradě stromky a keříky, byly to (podle stop v zimě) vždy zajíci nebo srny.
   Potkani se drží v místech, kde mají co žrát (tím nemyslím stromky a keře), ve sklepích kolem odpadků kanálů atd. Že by okusovali stromky a keříky se mi nezdá. Ani hryzec se v nadzemních částech rostlin nevyžívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 6.105 (?), 12.9.2008 11:53

Hryzci a norníci opravdu žerou kořínky a u mladé rostliny dojde k uhynu bez viditelného poškození, vyditelné poškození musí dělat něco většího asi zajíc.kontrola plotu popř.zápach třeba z té fretky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.193 (?), 13.9.2008 11:18

dekuju za radu s tou fretkou. Vyzkousim a jen doufam, ze to nebude odhanet i me :)

jinak zajic to urcite neni. Jsou to ty podkani a nicej mi napr. kroucenou vrbu, thuje a pod. Sezerou listy, ze mi zbyde jen klacek a kolikrat ani ten ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.105 (?), 13.9.2008 14:45

Já osobně si myslím že se jedná o Hryzce vodního.Nenechte se zmýlit že je to zvíře závisle na vodě, dokonce když žije mimo vodní svět tak vypadá odlišně od bráchy který žije u vody.Délka bez ocasu se uvádí i 20 cm a to se dá zaměnit s potkanem a oproti u vody žijicího hryzce může být i barvou podobný spíše potkanům.Jídelníček odpovída menu na Vaší zahradě.Pro více se podívejte do Seznamu na stránky Hryzec vodní.zatím nashle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.105 (?), 13.9.2008 15:04

odkaz č.7 hryzec vodní-rostlinolékařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.219 (?), 4.6.2009 0:10
jestli mate psa tak jeho vycesane chlupy jsem dala do latkoveho sacku a rozvesila na ruznych mistech zahrady aby mi tam nic podobneho nelezlo nebo je dat do netkane textilie -vymenovat-dat to k zemi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.65 (?), 22.10.2008 13:13

zdravim, mám v kurníku i pod ním krysy, postupně mi ho celý rozežírají, už jsem vyměnil polistiren za skelnou vatu... na tu si po chvíli zvykli, plašič nezabírá, jed jim nechutná, železa občas něco chytnou ale jen ty malý a blbý krysy ale ty starý se nedaj, vzduchovka je nezabije, jsou tak drzí, že už mi běhaj po zahradě i ve dne. Už sem viděl krysu velkou jako králíka měla 30 cm bez ocasu... co s nima???  jak se jich zbavit???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.10.2008 14:14

Zavolejte deratizéry. Když už je to v takovémto stádiu, tak by Vám měli pomoci!   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 14:28

No, to je asi nejlepší řešení. Krysy jsou-spíš to budou potkani-velice inteligentní a zbavit se jich ve Vaší situaci nebude jednoduché. Cokoliv nastražíte, vyzkouší jeden a pokud ostatní vidí, že to nedopadlo dobře, už tam nikdo z nich nevleze. Boj s nimi je běh na dlouhou trať a nemusí mít konce. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 22.10.2008 14:37

Bych si myslel, že takový deratizér tam nedá nic jiného než běžný jed na potkany. Myslíte, že má nějakou píšťalku, na tu zapíská a myši půjdou za ním?

Kdysi jsme měli kocoura, jednou jsem náhodou viděl jak narazil na potkana, najednou klubko těl, trvalo to tak 3 vteřiny a bylo po potkanovi. Strýc zase míval psa co se specializoval na potkany, nikdo neví jak to pes dělal, ale ráno byl od něj sem tam na dvorku zakouslý, spíš potrhaný potkan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika