komáří larvy - likvidace



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 179.240 (?) 
13.6.2012 20:34

Zdravím, mám takový zvláštní problém. Oběvily se mi komáří larvy v rašeliništi. Bohužel nevím, jestli jsou i v přírodních rašeliništích, ale tam bych je neočekávala kůli vysoké kyselosti. Já bohužel ve svém rašeliništi bojuji se zásaditostí a ráda bych larvy vyhnala, aniž bych si rašelinu ještě více nezdegradovala.. Máte někdo nějaký recept, jak zlikvidovat larvy a nezměnit pH rašeliny?? 

Děkuji Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 13.6.2012 21:42

Vlastně neodpovídám na Váš problém, neboť si takové rašeliniště neumím představit, ale po přečtení celé diskuze nabízím radu těm, kteří ekologicky řeší problém líhnutí komárů v nádržích na vodu na zalévání. Je třeba průběžně ničit, např. rozmáčknout nebo vylovit shluky desítek vajíček pohromadě, která do stojaté vody nakladou samice komárů. Shluky zdánlivě připomínají velikostí a tvarem semena kmínu, vznášejí se na hladině a ulpívají na okrajích. Dáte-li si tu práci se zničením vajíček, odměnou Vám bude nádrž na vodu bez larev a méně obtížného hmyzu v okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.132 (?), 27.6.2013 20:19

z toho všeho co jsem přečetl by se vám mohly hodit ty měděné piliny - na brusce pokousat nějakou měď by mohlo být dobré, ale asi to zalepí kotouč, tak třeba pilkou? nevím co rašelina může a nemůže obsahovat.. ještě jsem si všiml že kdosi psal o modré skalici.. no projděte tohle vlákno, však je tu rad spousta :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.22 (?), 27.7.2020 15:13

Mě se osvědčilo na hladinu sudu dát polyethýlenovou folii, kterou ostřihnu podle tvaru hladiny vody v sudu a položím na hladinu vody, vytlačím zpod folie všechny bublinky vzduchu. Nechám na hladině 1 až 2 cca hodiny. Larvy se utopí. Je to pohodlné a rychlé a žádná chemie.Princip stejný, jako nalít na hladinu olej - toho musí být totiž hodně, aby se vytvořila souvislá vrstva a ne jen mastná oka. Larvy se přes folii nemohou nadechnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.81 (?), 27.7.2020 17:58

Já dávám tabletu na bazény.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.125 (?), 28.7.2020 11:58

Ja davam veko na sud. Mam aj mensiu gumennu nadobu asi 30 L a tu miniem kym sa komare vyvinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 5.8.2020 14:19

z hladiny sudu seberu a vyhodím nakladené shluky vajíček komárů. Pak už se v sudu žádné larvy nevylíhnou. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.184 (?), 29.7.2020 14:15

Jaká přesně je to polyethýlenová folie, kde ji koupím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.145 (?), 23.6.2021 17:44
Logicky asi jakýkoliv igelit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika