Kočka čurá na skalku



Stránky: 1,  2   
host - 32.106 (?) 
4.3.2014 8:46, zobrazeno: 7721x

je tam čisťoučký teplý písek (jižní strana u stěny domu). Jak zaplašit cizí kočku? Na chalupu jezdíme jen občas. Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 4.3.2014 9:04

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že to jde velmi těžko, zejména pokud jste na chalupě pouze občas. Ono Vám asi tolik nevadí čůrání, jako spíš kocouří značkování teritoria (smrdí). Zde je pomoc možná - kocoura vykastrovat. Stojí to sice několik stovek, ale uděláte dobrý skutek - v okolí nebude tolik koťat a kocour přestane ochcávat :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.3.2014 9:31

Zde je pomoc možná - kocoura vykastrovat. Stojí to sice několik stovek, ale uděláte dobrý skutek

Obávám se, že vykastrovat všechny cizí kocoury v okolí chalupy se Vám nepodaří.
Možná víc než značkování  vadí zahrabávání exkrementů do teplého čisťoučkého písku na skalce. A to dělají stejně kočky, kocouři i kastráti. Efektivní řešení, dle mého, neexistuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.218 (?), 4.3.2014 9:16

z vlastní zkušenosti - posypte místa mletým pepřem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.3.2014 9:17

... automatická závlaha na pohybové čidlo funguje spolehlivě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 4.3.2014 11:08

Nám kdysi v květináči proti vlastním kočkám pomohly ostružinové proutky - prostě nastřihaná ostruřina, stačí rozmístit pár proutků. Musejí být ale vyzrále, prostě aby píchaly a nedalo s v nich šlapat. Nevím ale zda Vám to nebude kazit skalku.

Jinak je tady stejná diskuse pod názvem kočky.

B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.106 (?), 4.3.2014 12:02

Děkuji všem za rady. Nevadí mi smrad ba ani hovínka sama o sobě (doma máme taky kočky), ale mám obavu, že rostlinky na skalce by zalévání kočičí močí nemusely vydržet. Kdyby kočka (kocour) rovnoměrně využíval/a celou zahradu, nic proti tomu. Kastrovat cizí kocoury - no nevím, co by na to řekl majitel, i kdyby se mně podařilo kocoura chytit :-)

Zkusím něco z jednodušších postupů (pepř, ostružiny) a taky najít tu druhou diskusi, zatím jsem si jí nevšimla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.106 (?), 10.3.2014 17:05

Skalku jsem hojně popepřila, ale náš se se v tom v pohodě válel. Tudíž jsem trochu skeptická :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 10.3.2014 17:15

... no vidíte, alespoň máte kocoura ošetřeného proti klíšťatům ...yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.106 (?), 11.3.2014 11:33

Bože, já jsem trdlo. Náš PES se na opepřené skalce válel, ale možná též ušetříme za protikl횡'tový přpravek :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika